Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı: Lazer epilasyon klasik tüy ve kıl alma yöntemlerine kıyasla kıl köklerini periyodik seanslar ile hedefleyen, uzama fonksiyonlarını bozan ve gelişimini durduran oldukça etkin ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran bir cilt tedavisi yöntemi olup  Lazer Epilasyon  Ne Kadar Kalıcı?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

  İnsan vücudunda biyolojik cinsiyete göre farklı bölgelerde yoğunlaşan ve farklı karakterlerde uzanım gösteren kıllar genetik, hormonal, kullanılan ilaçlar, kıl bezlerindeki problemler, geçirilmiş hastalıklar ve yanlış epilasyon yöntemlerinin kullanılması gibi çeşitli etkenler sonucunda tetiklenerek genel görünümü olumsuz etkileyen problemlere yol açarken hijyen ve psikososyal sorunlara da neden olmaktadır. Bu nedenle tekrarlayan ve kalıcı çözüm olmayan kıl alma yöntemleri yerine lazer epilasyon tedavisi tercih edilmektedir.

  Cilt üzerindeki kıl ve cilt altındaki kıl kökü olarak iki bölümden oluşan vücut kılları klasik kıl alma yöntemleri ile alındığından kullanılan yönteme göre ya köklerinden koparılmakta ya da cilt üzerindeki bölümleri cilt seviyesinde kısaltılmaktadır. Bu epilasyon yöntemleri anagen yani aktif dönemde olan kılların yok edilmesinde herhangi bir etki oluşturmazken lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar kıllardan köklere etki ederek fonksiyonlarını ve aktif dönemdeki özelliklerini kaybetmelerini sağlamaktadır.

  Lazer Epilasyon Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Lazer ışınlarının kıl köklerinde ve kök hücrelerinde fonksiyonlarını tahrip etme etkinliğinden yararlanıldığı epilasyon tedavilerinin son dönemde sıklıkla tercih edilmesi, pratik ve konforlu işlem olanağının olması Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı sorusunu da beraberinde getirmektedir. Klasik kıl alma yöntemlerine alternatif olan ve doğru tedavi planlaması ile kalıcı çözüm sunan epilasyon tedavisi öncesinde test atımı yaptırarak kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Doğru cihaz, doğru doz ayarlaması ve periyodik seans takvimi ile kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkaran Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili konu başlığı altında ele alınması gereken en önemli nokta lazerin çalışma prensibi ve periyodik seans takvimidir.

  Kalıcı Lazer Epilasyon için Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Vücut kıllarından kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi lazer epilasyon tedavisinden hedeflenen kalıcı başarının elde edilebilmesi için dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Kalıcı çözüm sunan epilasyon tedavisinde planlanan seans takvimi sonrasında başarının sürdürülebilmesi için doğru dalga boyundaki cihaz tipinin seçilmesi ve dozların kıl karakterine, derinliğine ve işlem bölgesine göre ayarlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle tedavi planlaması öncesinde cilt rengi, kıl rengi, kıl köklerinin derinliği, kıl yoğunluğu, işlem bölgesi ve hedeflenen başarıya göre cihaz seçimi yapılarak test atımı yapılmaktadır.

  Klinik değerlendirmede yapılan test atımı kıl köklerinin ve cildin lazer ışınına vermiş olduğu yanıtın değerlendirilmesini ve analiz edilmesini sağlamaktadır. Bu değerlendirme ile kalıcı etkili lazer epilasyon seans takvimi planlanmaktadır. Kılın uzama döngüsüne göre oluşturulan seanslar genellikle 6 ila 8 hafta aralığındadır. Kalıcı lazer epilasyon için düzenlenen periyodik seanslar ise vücut için 6, yüz lazer epilasyon işlemleri için genellikle 10’dur.

  Lazer ışınlarının kıllardan köklere kadar ulaşan enerjisinin tahrip etkisini maksimum seviyeye çıkarmak ve kalıcı etki ile kıl üretimini durdurmak için periyodik seanslara uyum gösterilmesi oldukça önemlidir. Her bir seansta kıldaki tahribat artarken kılların dökülmesi ile yeni kıllar da gelişmemektedir.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı konu başlığında dikkat edilmesi gereken diğer önemli parametreler ise kılların alınma yöntemi ve hormonal değişimlerdir. Lazer epilasyon seansları arasında tahrip edilen kılların köklerinden koparılmamasına dikkat edilmelidir. Aktif dönemdeki kıllar köklerinden koparıldığında tedavinin etki mekanizması durdurulmuş olmaktadır. Ayrıca seanslarda lazer ışınları kıl köklerini göremeyeceği için seanstan optimum başarı elde edilemeyecektir.

  Lazer Epilasyon tedavisindeki bir diğer husus olan hormonal değişimlerde kalıcılık ve etkinlik açısından işlemi olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle yüz lazer epilasyon işlemlerinde kıllanma durumu hormonal etkiye bağlı ise lazer epilasyon öncesinde gerekli tedavilerin görülerek seanslara başlanılması istenmektedir. Aksi halde hormonal duyarlılığı olan kıllar lazer ışınlarına yanıt vermemektedir. Ayrıca gebelik gibi hormon seviyesini üst seviyeye çıkaran durumlarda lazer epilasyon işleminin 1 ya da 2 yıl içerisinde tekrarlanması kalcılığın sürdürülmesine yardımcı olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button