Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?

Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?; Lazer epilasyon tedavisi öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili konu başlığı altında ele alınması gereken en önemli nokta lazerin çalışma prensibi ve periyodik seans takvimi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Başarısını Etkileyen Faktörler Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan vücudunun neredeyse tümünü kaplayan kıllar biyolojik cinsiyete göre vücudun farklı bölgelerinde yoğunlaşıp farklı uzunluklarda, kalınlıklarda ve renklerde uzamaya devam ederken hormonal etkiler, kullanılan ilaçlar, kıl bezinde oluşan problemler, genetik faktörler ve yanlış kullanılan epilasyon yöntemleri gibi çeşitli etkenler sonucunda tetiklenerek artmaktadır. Bunun sonucunda da estetik ve hijyenik problemlere yol açan vücut kılları aynı zamanda psikososyal sorunlara da yol açmaktadır.

  Ağda, jilet, permatik, epilatör, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücü kremler ile kılların kısaltılması ya da köklerinden koparılması kalıcı etkili epilasyon yöntemleri değildir. Bu nedenle kişisel kıl uzama döngüsüne göre maksimum birkaç hafta içerisinde tekrar cilt altında ve üzerinde gelişimlerini tamamlayarak can sıkıcı bir hal almaktadır. Vücut kıllarının tekrarlanan ve zahmetli bu epilasyon yöntemleri ile alınması oldukça can yakıcı, uğraştırıcı olmasının yanı sıra ciltte leke ya da kılların tetiklenmesi gibi yan etkileri olması nedeni ile hem kadınlar hem de erkekler için en ideal çözümün lazer epilasyon tedavisidir.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?

  Kılları köklerinden koparan ya da cilt yüzeyinde bulunan bölümünü kısaltan klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla direkt olarak kılların uzama ve gelişme özelliklerini hedef alan Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde farklı cihaz tiplerinden cilt rengine, kıl karakterine ve işlem bölgesine uygun doğru cihazın seçilmesini ve kişisel doz ayarlamalarının belirlenmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir, Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili öğrenebilirsiniz. Test atımı sonrasında kıllardan alınan yanıt değerlendirilerek kişisel seans takvimi oluşturulmaktadır. Böylece en ideal, en doğru ve en etkin Lazer Epilasyon planlaması yapılmış olmaktadır.

  Nanometre cinsinden farklı dalga boyundaki ışınlara sahip Nd Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon ve Alexandrite Lazer Epilasyon sistemleri ile etkin ve kalıcı epilasyon olanağı sunan Lazer Epilasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?
  Cilt rengi, kıl karakteri ve işlem bölgesi analiz edilerek farklı dalga boylarına sahip doğru cihaz tipi ve dozlar belirlenmekte; atım sonrasında kıl ve cildin vermiş olduğu yanıt değerlendirilerek lazer epilasyon seansları düzenlenmektedir.

  Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili konu başlığı altında ele alınması gereken en önemli nokta lazerin çalışma prensibidir. Tıpta ve medikal estetik alanda üstün etkili başarısı ile yaygın olarak kullanılan lazer, uygulandığı alanda kıllardan kıl köklerine ulaşarak kıla rengini veren melanin pigmentleri tarafından emilmektedir. Lazer ışının kıllardan kıl köklerine kadar absorbe edilmesi ile ışın bölgede ısı enerjisine dönüşerek kontrollü bir hasar oluşturmaktadır. Bu hasar etkisi ile aktif uzama evresinde olan kıllar ve kıl kökleri periyodik seanslar sonucunda fonksiyonlarını yitirerek cilt üzerinde uzamayı durdurmaktadır.

  Lazer Epilasyon Başarısında Önemli Faktörler

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili sorusu altında yer alan önemli parametreler bulunmaktadır. En etkin ve en başarılı Lazer Epilasyon tedavilerinde klinik değerlendirme, doğru cihaz ve doz ayarlamalarının önemli olduğunun altı çizilmelidir. Bu amaçla; cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı, kıl kökünün derinliği ve işlem bölgesi gibi tedavi alanı incelenerek epilasyona uygunluğu değerlendirilmekte ve uygun cihaz seçimi ile test atımı yapılmaktadır.

  Test atımları lazer epilasyon tedavisinin planlanmasında önemli rol oynamaktadır. Test atımı ile cildin ve kıl köklerinin lazer ışınına vermiş olduğu yanıt analiz edilmektedir. Böylece seansların bitimi ile tedavinin etkinliği ve hedefe yönelik başarının ne kadar sağlanacağı daha iyi tespit edilmiş olmaktadır. Bu nedenle etkin, kalıcı ve başarılı lazer epilasyon tedavisi için doğru cihaz, doğru doz ve doğru seans takvimi çok önemlidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button