Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır: Başarılı ve hedeflenen etkin tedavi için uygun lazer epilasyon cihazının ve dozun belirlenmesi için kıl karakteri ve cilt rengi değerlendirilerek uygun dalga boyundaki lazer tipi seçilmektedir. Kişiselleştirilmiş tedavi planlaması oluşturulduktan sonra periyodik seanslar başlatılmakta olup Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Lazer Epilasyon Öncesi Klinik Değerlendirme ve Lazer Epilasyon Sonrası Bakım gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Zararlı Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Zararlı Mı?
  Lazer Epilasyon Zararlı Mı başlığında dikkat edilmesi gereken en önemli parametre cihaz seçimi, uygulanan dozun gücü ve periyodik seans aralıklarıdır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Ergenlik döneminde ve sonrasında vücut üzerinde gelişen farklı uzunluk, kalınlık ve renklerdeki kıllar anajen evrede yani büyüme ve gelişme fazında olmaları nedeni ile estetik, hijyen ve psikososyal sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle kıllar epilasyon yöntemleri ile düzenli olarak alınmaktadır. Ancak klasik kıl alma yöntemlerinin acılı, zahmetli ve tekrarlanır olması sebebi ile hem kadınlar hem de erkekler lazer epilasyon tedavisine başvurmaktadır.

  Gelişmiş yeni nesil teknolojik sistemlerin nanometre cinsinden farklı dalga boyları sayesinde tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterlerine işlem yapılmasına olanak sunan Lazer Epilasyon tedavisi klasik yöntemlere kıyasla güvenli, sağlıklı ve kalıcı etkili olması sebebi ile tercih edilirken Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

  Derinin üst ve alt kısmında iki bölümden oluşan kılların kök hücrelerinin büyüme ve gelişme özelliklerini tahribata uğratarak etkinliğini gösteren lazer epilasyon tedavisi oldukça pratik işlem basamaklarına sahiptir. Özelleştirilmiş seans protokolü ile uygulanan bu tedavi medikal estetik alanda pratik ve zahmetsiz bir şekilde uygulanması sebebi ile en yaygın kullanılan yöntem olarak sınıflandırılmaktadır. Doğru cihaz seçimi ve doz ayarları ile hedeflenen başarılı sonucu sağlayan Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde test atımı yaptırarak tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Kıl ve kıl köklerindeki melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesini hedef alarak yalnızca cilt ile sınırlı kalan lazer epilasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır öğrenmek, ücretsiz test atımı ve klinik değerlendirme için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Öncesi Klinik Değerlendirme

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır konu başlığında dikkat edilmesi gereken en önemli işlem basamağı klinik değerlendirme ve test atımıdır. Başarılı ve hedeflenen etkin tedavi için uygun lazer epilasyon cihazının ve dozun belirlenmesi için kıl karakteri ve cilt rengi değerlendirilerek uygun dalga boyundaki lazer tipi seçilmektedir. Daha sonrasında işlem alanına test atımı yapılarak cilt ve kıldan alınan yanıt değerlendirilmektedir. Olası sonuç ve tedavi planlaması analiz edildikten sonra özelleştirilmiş planlama ile tedaviye geçilmektedir.

  Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık

  Lazer epilasyon ışınlarının kıl köklerini görebilmesi için seanstan en az 30 gün öncesinde kadar kılları köklerinden koparan ağda, cımbız, ip ve epilatör gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Kıl foliküllerine gönderilen ışınların tahrip etkisinin çalışabilmesi için seanstan en az 3 gün öncesine kadar ya da seans öncesinde bir jilet ya da traş makinesi kullanılarak kılların kısaltılması istenmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra dalga boyu prensibi ile çalışan lazer epilasyon tipleri cilt rengi ve kıl karakterine göre tercih edildiği için seanstan önce bronzlaşma olmamalı ve solaryuma gidilmemelidir. Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır konu başlığı altında yer alan bu işlem hazırlıklarına özen gösterilmesi ile olası sonuç ve başarı etkin bir şekilde sağlanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Alexandrite Lazer, Nd Yag Lazer, Tarama Lazer, Buz Lazer ve Diode Lazer tiplerinin bulunduğu cihazlar ile uygulanan Lazer Epilasyon tedavisi cihazların sistem başlıklarının cilde temas ettirilerek atış yapılması şeklinde uygulanmaktadır. Tekli, seri ve kontrollü atışlar halinde uygulanan tedavi öncesinde kılların uygun uzunlukta olmasının ardından cilt yüzeyi temizlenmektedir. Daha sonrasında cilt hassasiyetine bağlı olarak lokal anestezik krem sürülerek jel ya da kontakt soğutma ile tekli tarama atışları devam ettirilmektedir. İşlem bölgesinin genişliğine göre 15 ila 30 dakika süren tarama atışları sonrasında seans sonlanmış olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusu altında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise Lazer Epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenlerdir. İşlem sonrasında kontrollü atışlar nedeni ile kıl köklerindeki ani ısı artışı cilt yüzeyinde hassasiyet ve kızarıklığa yol açabilmektedir. Bu olası geçici yan etkilerin yatıştırılması için 15 dakika aralıklar ile buz uygulanması önerilmektedir. Ayrıca nemlendirici sürülerek cilt yatıştırılmalıdır.

  Tüm bunların yanı sıra seanstan sonra ilk 24 saat süre boyunca tedavi alanının sıcak su ile temasından kaçınılmalı, kese ve peeling gibi cildi tahriş eden işlemlerin yapılmaması istenmektedir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için de yüksek faktörlü güneş kremlerinin sürülmesi önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button