Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?

Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?: Lazer epilasyon tedavilerinde nadir görülen ve istenmeyen yan etkiler arasında cilt lekesi ve cilt yanıkları bulunmakta olup Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Lazer epilasyon lekesi ve yanıklarında cilt probleminin iyi değerlendiren uzmanın önermiş olduğu tedavi, soğutma ve bakım uygulamalarının dikkatli yapılması ile cilt sağlığını korumak mümkündür. 

  Unutulmamalıdır ki ciltte hassasiyet, kızarıklık ve ısı artışı lazer epilasyon sonrasında görülmesi beklenen olası yan etkiler olup Lazer Epilasyon Sonrası Lekeler Neden Ortaya Çıkar? Sebepleri ve Lazer Epilasyon Lekelerinin Önlenmesi ile Tedavisi hakkındaki detaylı bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı Yapar Mı?
  Lazer epilasyon işlemi sırasında ve sonrasında cilt lazer ışınlarına karşı reaksiyon verebilmekte olup bu cilt reaksiyonları arasında kaşıntı hissi de bulunmaktadır.

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?

  Lazer epilasyon belirli parametreleri ve işlem basamakları olan kozmetik tedavidir. İstenmeyen kılların kalıcı etkinlik ile azalmasını veya yok edilmesini amaçlayan bu tedavilerde bilindiği gibi farklı dalga boylarına sahip lazer teknolojilerinden yararlanılmaktadır. Bu teknolojilerden üretilen lazer enerjisi yani yoğun ışık enerjisi belli bir dalga boyunca cilt tarafından emilmektedir.

  Lazer ışınlarının hedefleri ise melanin pigmentleridir. Atımlar esnasında yoğun ışık enerjisi bu renk pigmentleri tarafından emildiğinde kıl köklerinde ısıya dönüşerek kökleri tahrip eder ve bu tahrip etkisi ile uzama fonksiyonlarının kaybolmasını sağlar. Bu etki mekanizması esnasında tedavi bölgesinde cilt katmanlarında da ısı artışı ve kızarıklık görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir.

  Lazer epilasyon istenmeyen kıllardan kurtulmanın en güvenli ve etkili yöntemi olsa da Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Ciltte leke oluşumu nadir de olsa görülebilmektedir. Ciltte leke oluşturabilme potansiyeli taşıyan bu tedavide riski en aza indirebilmek için ilk koşul alanında uzman ve deneyimli profesyonel sağlık kuruluşlarından hizmet almaktır. Söz konusu tedavi bölgede leke oluşumu söz konusu olduğunda ise uzmanlarımız cilt lekesini değerlendirerek bölgeye ve cilt lekesine uygun tedavi önerilerini sunmaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Lekelerini Önleme ve Azaltma Önerileri

  İstenmeyen kılları azaltmak veya tamamen yok etmek için başvurulan lazer epilasyon tedavilerinde farklı kozmetik problemlerin yaşanmaması ve daha pürüzsüz, parlak ve eşit bir cilt tonu için dikkat edilmesi gereken adımlar bulunmaktadır.

  Lazer epilasyon işlemi sırasında kullanılan ışık ciltte ısıyı yükseltir ve hassasiyeti arttırır. bu tür ısıya maruz kalan ciltte oluşabilecek lekelerin önlenmesinde ilk basamak seans sonrası bakım prosedürleridir. Tedavi sonrasında bölgenin soğutulması çok önemlidir. Yanma hissi yüksek olan kişiler soğutma jeli veya buz torbaları ile cilt hassasiyetini yatıştırabilirler. Ayrıca cildin temiz tutulması ve cildi tahriş etmeyecek krem ve losyon uygulanması önerilmektedir.

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi konu başlığında cilt hassasiyeti çok önemlidir. Cilt hassasiyetinin en yüksek olduğu lazer epilasyon seansı sonrasında özellikle leke oluşumunu önlemek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bölgenin güneşten korunmasıdır. Hassas cilt dokusunun güneş ışığına maruz kalmasını önlemek ve güneş koruyucu ile cildin savunma mekanizmasını desteklemek güneşin olumsuz etkilerinden korunması ve leke oluşumunun önlenmesi için çok önemlidir.

  Bölgenin tahriş edilmemesi ve cilt lekesinin derinliğinin artırılması da bir diğer önemli parametredir. Peeling, kese ve kaşıma yapılmaması güvenli ve önerilen cilt bakım uygulamalarının tercih edilmesi cildin toleransını da arttırmaktadır.

  Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Lazer epilasyon öncesi ve sonrası bakım, epilasyon tedavisinden etkin sonuçlar alınması açısından önemli olduğu gibi yan etki ve risklerin en aza indirilmesi hususunda da dikkat edilmesi gereken önemli basamakları kapsamaktadır.

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi soru başlığı altında da ifade edildiği gibi epilasyon tedavilerinde başvurulan merkez ve uzman seçimine dikkat edilmelidir. Güvenilir ve deneyimli merkez ve klinikler ile çalışmak ciltte oluşabilecek olası yan etki riskini düşürdüğü gibi görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerde en ideal tedavinin de oluşturulması açısından önem taşır.

  Alanında uzman, tecrübeli ve sertifikalı uzmanlar epilasyon tedavileri öncesinde konsültasyon gerçekleştirirler. Cilt tipi, kıl karakteri ve işlem bölgesi analiz edilerek en uygun lazer epilasyon teknolojisi ve dalga boyu belirlenmektedir. Bu seçim doğru lazer ışınının doğru dalga boylarında cilt altındaki kıl köklerine ulaştırılmasını sağlarken aynı anda ciltte oluşabilecek leke ve yanık riskinin de önlenmesine katkı sağlamaktadır.

   Lazer epilasyon tedavilerinde önce ve sonra yapılması gereken en önemli bakım prosedürü ise güneşten korunmaktır. Lazer ışınları ciltteki ve kıl köklerindeki renk hücrelerini hedef aldığı için bronzlaşmamak, güneşten korunmak ve cildi tahriş eden uygulamalardan kaçınmak gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra tüylerin köklerinden koparılmadan tıraş edilerek işleme gelinmesi yeterlidir. Tedavi bölgesinde makyaj ve kozmetik ürünlerin kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

  Lazer atımları sırasında kıl kökleri  ışınları emmekte ve kontrollü ısı artışları oluşmaktadır. Bu artış cilt katmanlarında sıcaklık, kızarıklık, ödem veya şişlik şeklinde görülebilmektedir. Bu etkiler lazer epilasyon uygulamaları sonrasında görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. 

  Lazer epilasyon tedavileri sonrasında görülen olası geçici yan etkilerin yatıştırılması ve cildin soğutma jelleri ve buz torbaları ile desteklenmesi istenmektedir. Uzman tarafından önerilen cilt bakım prosedürlerinin de yerine getirilmesi ile herhangi bir risk oluşmadan bu olası yan etkiler kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır. Ancak cildin ısı ile teması, cildi tahriş edecek bakım uygulamaları ve güneşe maruziyet gibi durumlarda bu tablo artarak ciltte istenmeyen leke ve yanık durumuna yol açabilmektedir.

  Cilt hassasiyetinin azaltılması ve cilt lekesi ya da cilt yanığı gibi yan etki oluşmadan cildin yatıştırılması için yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılması, cildin sıcak su ile temasından kaçınılması, bölgenin kaşınmaması ve peeling ya da kese gibi uygulamaların yapılmamasına dikkat edilmelidir. Bu tip yanlış uygulamalar ciltte istenmeyen leke ve yanıkların oluşmasına yol açabilmektedir.

  En popüler ve en yaygın tercih edilen Lazer Epilasyon tedavilerinden optimum başarı elde etmek ve en az risk ile profesyonel hizmet alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt ve kıl karakterinize uygun hazırlanmış seans planlamanızı oluşturabilirsiniz. Lazer epilasyonda leke ve yanık riskleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button