Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı: Lazer epilasyon, kıl köklerinde ısı enerjisi kullanarak çalışan bir prosedürdür. Bu nedenle cilde doğrudan müdahale etmez ve üreme organları üzerinde olumsuz bir etkisi olduğuna dair bilimsel bir temel bulunmamaktadır. Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusu öncesinde Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır? Nasıl Etki Eder ve Riskleri Nelerdir gibi merak ettiğiniz diğer konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

  İnsan vücudunda çeşitli karakterlerde, derinliklerde, renklerde, uzunluklarda ve kalınlıklarda gelişen vücut kılları estetik ve kozmetik hatta hijyen problemlerine neden olduğu için düzenli olarak klasik epilasyon yöntemleri ile alınmakta ya da cilt seviyesinde kısaltılmaktadır. Ancak bu ağda, jilet, epilatör, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücü kremler gibi klasik kıl alma yöntemleri kalıcı etkili olmadığı için kılların neden olduğu can sıkıcı problemler birkaç hafta hatta birkaç gün içinde tekrar ortaya çıkmaktadır.

  Klasik kıl alma yöntemlerinin kalıcı epilasyon işlemleri olmamasını yanı sıra yanlış kullanıldığı durumlarda kıllanmaya eşlik eden cilt lekeleri, cilt kararmaları ve kılların tetiklenmesi gibi sorunlara da yol açabilmektedir. Bu yüzden hem acılı hem de zahmetli klasik kıl alma yöntemleri yerine kadınlar ve erkekler için en ideal epilasyon yöntemi Lazer Epilasyon tedavileridir.

  FDA onaylı gelişmiş lazer tipleri ile uygulanan ve etkin, kalıcı ve güvenli epilasyon şansı sunan bu tedavilerin sıklıkla tercih edilmesi, Lazer Epilasyon merak edilen pek çok soruyu da beraberinde getirmektedir. Özellikle işlemin güvenliği ve Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusu Genital Bölge Lazer Epilasyon, Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon ve Erkek Lazer Epilasyon uygulamalarında sıklıkla sorulmaktadır.

  Tıp ve medikal estetik alanda cilt tedavileri ve kılcal damar tedavileri gibi çeşitli alanda güvenle tercih edilen lazer ışınlarının geliştirilmiş cihaz tipleri ile epilasyonda kullanıldığı uygulamalarda bilinen bir riski bulunmamaktadır. Doğru doz, doğru cihaz seçimi ve özelleştirilmiş seans takvimi ile kalıcı ve güvenli sonuçlar ortaya çıkaran Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde test atımı yaptırarak kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Farklı kıl karakterlerinde ve cilt renklerinde işlem yapılmasına olanak sunan dalga boyları ile pürüzsüz bir cilt oluşturan Lazer Epilasyon tedavimiz ve kullanılan cihazlar hakkında bilgi edinmek, Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı konu başlığında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır? Kısırlığa Yol Açar Mı?

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı konu başlığı altında tedavinin etki alanının bilinmesi oldukça önemlidir. Yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar ile dalga boyu prensibi ile çalıştığı için etkinlik alanı yalnızca cilt ile sınırlıdır.

  El aleti ile uygulandığında tekli atışlar halinde cilt taranırken, kıllardan kıl köklerine ulaşarak kıla rengini veren siyah boya maddesi tarafından tutunmaktadır. Malenin pigmenti olarak adlandırılan bu boya maddesi tarafından absorbe edilen ışın, absorbe edilmesi ile ısı enerjisine dönüşerek kılın büyüme, gelişme ve uzama gibi anajen evredeki fonksiyonlarını kaybetmesini sağlamaktadır.

  Kılın fonksiyonunu bozma etkinliği esnasında çevre dokularda ve cilt katmanlarında herhangi bir risk ya da zarar oluşturmamaktadır. Kıl köklerindeki ısı artışı da kontrollü ve hassas bir yapıda olduğu için ciltte olası geçici yan etkiler olarak adlandırılan kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda ödem gibi durumlar gelişmektedir. Ancak bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen yan etkilerdir ve kalıcı etki oluşturmadan kendiliğinden ya da önerilen bakım uygulamaları ile birkaç gün içerisinde kaybolmaktadır.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusuna daha net yanıt vermek gerekir ise; ispatlanmış bir kısırlık riski bulunmadığını ifade edebiliriz. Lazer ışınları cilt ile sınırlı olduğundan rahime, yumurtalıklara ve iç organlara etki etmediği için bu organlar üzerinde de olumsuz bir etkisi ya da etkinliği yoktur.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button