Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter: Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için istenmeyen kıllardan kurtulmada en etkili ve kalıcı yollardan biri lazer epilasyon olup lazer epilasyonun kaç seansta biteceği ve seans takvimi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nedir? Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter, Lazer Epilasyon Seans Süresini Etkileyen Faktörler Nelerdir? ve Lazer Epilasyon Bölgeleri ve Seans Süreleri hakkında merak ettiğiniz konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

  Lazer epilasyon seans sürelerini etkileyen çok çeşitli faktörler bulunmaktadır. Ancak lazer epilasyonun etki mekanizması ve seans süreleri arasında belirgin bir ilişki olduğunu ifade edebiliriz. Aşağıda yer alan seans sürelerini etkileyen faktörlerde de ifade edildiği gibi kıl büyüme döngüsü, seans süreleri ve etkinlik, cilt ve kıl karakterleri, kullanılan lazer epilasyon teknolojisi ve kıl yoğunluğu gibi parametreler lazer epilasyonun seans sürelerinde önemli rol oynayan parametrelerdir.

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter soru başlığı altında Lazer epilasyonun etki mekanizması ve seans süreleri, kıl büyüme döngüsünden bireysel özelliklere hatta kullanılan cihaza bağlı değişiklik gösterdiğinin altı çizilmelidir. Aynı parametrelerin seans sürelerini olumlu ya da olumsuz yönde etkilediği de unutulmamalıdır. Bu nedenle kişisel seans planlamaları oluşturulurken cilt ve kıl tipi, işlem bölgesi, kıl yoğunluğu ve ihtiyaçlar belirlenerek test atımı yapılmakta ve alınan yanıta göre kişisel tedavi takvimi oluşturulmaktadır.

  Lazer epilasyonda kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasında önemli yere sahip olan klinik değerlendirme ve test atımı için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atımı sonucunda uzmanımız tarafından kişisel lazer epilasyon seans takviminiz oluşturulabilir.

  Etkin, güvenilir ve doğru planlanmış seans takvimleri, kullanılan lazer epilasyon cihazları ve bölge-seans süreleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir; lazer epilasyon seans süreleri ve seans fiyatları hakkında merak ettiğiniz soruları bize iletebilirsiniz.

  Kalıcı Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Kalıcı Lazer Epilasyon
  Kalıcı Lazer Epilasyon tedavilerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer parametre ise kılların bulunduğu anajen faz yani aktif büyüme evreleridir.

  Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nedir?

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter konu başlığında lazerin etki mekanizması çok önemlidir. Lazer epilasyonun etki mekanizması, lazer ışığının kıl köklerini hedef alması ile çalışmaktadır. Kıl köklerini hedef alan lazer ışınları istenmeyen kılları azaltma ya da kalıcı olarak yok etme prensibine dayanmaktadır.

  İşlem sırasında geliştirilmiş cihazlardan elde edilen farklı dalga boyundaki yoğun ışık enerjileri kullanılmaktadır. Bu yoğun ışık enerjileri kıl kökleri tarafından emilerek bu bölgede ısı transferini sağlamaktadır.

  Lazer ışığı, kılın melanin pigmenti tarafından emilmesi sonrasında ışık enerjisi kıl köklerinde ısıya dönüşmektedir. Melanin yani kıl rengini veren pigment hedef alındığı için ısı transferi kıl köklerine odaklanır ve eş zamanlı olarak ısı transferi gerçekleşmiş olur.

  Kıl kökünün ısınmasının ardından kıl folikülündeki hücreler tahrip olarak kıl büyümesi yavaşlamış ya da engellenmiş olmaktadır. Bu etkinlik sonrasında lazer ışığının uygulandığı bölgelerdeki kıl kökleri uzama fonksiyonlarını kaybederken aynı zamanda yeni kılların uzama kapasitesi de azalmaktadır. Bu süreç tekrarlayan seanslar halinde devam ettiğinde ise istenmeyen kıllar kalıcı olarak azalmakta ya da yok olmaktadır. Bu nedenle Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter sorusuna yanıt vermeden önce lazer epilasyon bölgeleri ve seans süreleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

  Lazer Epilasyon Bölgeleri ve Seans Süreleri

  Vücudun farklı bölgelerindeki istenmeyen kıllardan kurtulmak için kullanılan lazer epilasyonda her vücut bölgesi ve bu vücut bölgelerindeki cilt ve kıl yapısı, yoğunlukları, uzama evreleri farklı özelliklere sahip olduğu için seans sürelerini etkilemektedir.

  • Yüz Lazer Epilasyon: Genellikle dudak üstü, yanak ve çene bölgesindeki kıllar ince, hafif ve renkli özelliklere sahiptir. Bu nedenle yüz lazer epilasyon diğer vücut bölgelerine kıyasla daha uzun seans sayılarına sahiptir. Ortalama 8 ila 10 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Seanslar ise küçük işlem alanları olduğu için 15 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanmaktadır.
  • Kol Lazer Epilasyon: Kollardaki kıllar yüz kıllarına oranla daha kalın karakterdedir ancak kol lazer epilasyonda kıl rengi ve cilt tonu seans sayısının belirlenmesinde çok etkilidir. Ortalama olarak kollar kullanılan cihaza göre 6 ila 8 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Seans süresi ise işlem hazırlığı ile birlikte 30 ila 45 dakika arasındadır.
  • Bacak Lazer Epilasyon: Bacak kılları genellikle kalın ve koyu renkte kıllardır. Geniş bir alanda olduğu için seans sürelerini ve sayıları değişebilmekte olup genellikle 8 ila 10 seans arasında uygulanmaktadır. Her bir seans süresi ortalama 60 dakikadır.
  • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon: Bikini bölgesindeki kıllar bacaklardaki kıllar ile neredeyse aynı karakterdedir. Bu bölgedeki kılların yoğunluğu ise kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak 6 ila 8 seansta etkin sonuçlar alınmaktadır. Seans süresi ise ortalama 20 ila 30 dakika arasındadır.
  • Sırt ve Göğüs Lazer Epilasyon: Sırt ve göğüs bölgesindeki kıllar genellikle kalın ve yoğundur. Sırt ve göğüs bölgelerinin geniş olması, kıl yoğunluğu ve kılların kalınlıkları bu bölgedeki seans sürelerini değiştirebilmekte olup genellikle 45 ila 60 dakika arasında işlem süresine sahiptir. Seans sayısı ise ortalama 8 ila 10’dur.

  Lazer Epilasyon Seans Sayısı Etkileyen Faktörler

  Lazer epilasyon bölgeleri ve seans sürelerinin her bireyde değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Her bireyin cilt ve kıl tipi, kıl yoğunlukları ve işlem bölgesi farklılıkları seans sayılarını direkt olarak etkilediği gibi Lazer Epilasyon Cihazları ve bu cihazların dalga boyları da seans sayılarını değiştirmektedir. Ayrıca yukarıda da ifade edildiği gibi kılların büyüme döngüsü lazer epilasyonda seans sayısını etkileyen bir diğer faktördür.

  Lazer epilasyon seansları öncesinde Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter ve kişisel seans planı hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz test atımı yaptırarak kaç seanslık lazere epilasyon tedavisine ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi alabilir, diğer tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter? Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button