Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz: Güvenli, başarılı ve etkin sonuçlar ortaya çıkaran lazer epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilen bir prosedür değildir. Uygulanmadığı alanlar ve vücut bölgeleri bulunmakta olup Lazer Epilasyon Uygulanmayan Bölgeler  ve Kimler Lazer Epilasyon Yaptıramaz gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusuna daha net yanıt vermek gerekir ise lazer ışınlarının ispatlanmış kısırlık riski bulunmadığını ifade edebiliriz.

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

  İnsan vücudunda ve yüz bölgesinde uzayan kıllar estetik, kozmetik ve hijyen problemlerine neden olduğu için oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Kıl uzama döngüsüne göre birkaç hafta hatta birkaç gün içerisinde tekrar uzayarak gelişen bu kıllar anajen faz yani aktif uzama döngüsünde olduğu için ağda, jilet, epilatör, cımbız, ip ve kimyasal kıl dökücü kremler gibi yöntemler ile kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılamamaktadır. Kalıcı etkili olmayan bu yöntemlerin yanlış kullanılması kılların uzama hızını arttırırken, yoğunlaştırabilmekte ve ciltte kararma, cilt lekesi, morarma ya da iz oluşumuna yol açmaktadır.

  Yanlış kullanım sonucunda istenmeyen kıllarda olumsuz etkiler oluşturarak problemleri derinleştiren klasik kıl alma yöntemleri ve vücut kıllarının yol açtığı psikososyal sorunlar hem kadınların hem de erkeklerin güvenli, etkin ve kalıcı sonuçlar sağlayan lazer epilasyon uygulamalarını tercih etme sıklığını arttırmıştır. Son dönemde kadın lazer epilasyon ve erkek lazer epilasyon uygulamaları ile hedefe uygun sonuçlar sağlayan epilasyon tedavilerinin kullanım sıklığının artması işleme ve işlem detaylarına ilişkin merak edilen soruların artmasına da neden olmuştur.

  Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanmaz?

  İstenmeyen kılların vücudun ve yüzün herhangi bir bölgesinde tetiklendiği ve ciltte uzadığı düşünüldüğünde Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz sorusunun sıklıkla sorulduğunu ifade edebiliriz. Geliştirilmiş en yeni teknolojik sistemler ve cihaz tipleri ile farklı dalga boyları kullanılarak tüm vücut ve yüz bölgesinde işlem yapılabilmektedir. Farklı cilt rengi ve kıl karakterlerinde işlem yapmaya olanak sunan lazer epilasyon uygulaması öncesinde kişisel tedavi takvimi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

  İstenmeyen kılların bulunduğu bölgeye göre kişiselleştirilmiş özel bir planlama ile uygulanan Lazer Epilasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak, Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz öğrenmek ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılmaz?

  Yalnızca cilt ile sınırlı olan dalga boyları prensibi ile çalışan Lazer Epilasyon Cihazları ile istenmeyen kılların bulunduğu tüm vücut bölgelerinde ve yüzde uygulama yapılabilmektedir. Kıl gelişimini tamamlamış tüm kadın ve erkeklerde epilasyon tedavileri uygulanırken işlemin yapılmadığı, sınırlandırıldığı ve sakıncalı olarak düşünüldüğü alanlar bulunmaktadır. Güvenli, başarılı ve etkin sonuçlar ortaya çıkaran lazer epilasyon tedavisinin uygulanmadığı alanlar ve vücut bölgeleri şunlardır:

  • Ben ve et benleri
  • Skar ve açık yaraların bulunduğu bölgeler
  • Mantar ve egzama bulunan vücut bölgesi
  • Saçlı deri ve saç dipleri
  • Burun içi
  • Kulak içi
  • Göz çevresi
  • Kirpik çevresi ve kirpik dipleri
  • Dövme bulunan vücut bölgeleri

  Yüz Lazer Epilasyon uygulamalarında gözlerin lazer ışınlarından korunabilmesi için koruyucu gözlük kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı cilt ile sınırlı olan lazer ışınları cildin altında bulunan kıl kökündeki siyah boya maddesini hedef alarak bu bölgede absorbe olduğu için et benlerinde ve dövme üzerinde işlem sınırlandırılmaktadır. Et benleri yoğun pigment hücreleri içerdiği ve dövmelerde siyah boya maddesine sahip olduğu için ışınların etki mekanizması benlerde ve dövmelerde istenmeyen olumsuz etkiler oluşturmaktadır.

  Dövme bulunan alanlara lazer epilasyon ışınlarının atımı yapıldığında dövmedeki siyah boya maddesi ışını soğurarak absorbe edeceği için şeklinde ve renginde bozulmalara yol açmaktadır. Bu nedenle dövme bulunan alanlarda atışlar sınırlandırılmadan önce kişiye aktarılarak prosedüre ilişkin bilgi verilmektedir.

  Kimler Lazer Epilasyon Yaptıramaz?

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz konu başlığı ele alınacak bir diğer nokta ise lazer epilasyon yapılmayan durumlardır. Lazer epilasyon işlemi kıl gelişimi tamamlanmış bireylerde uygulanan bir prosedür olmasının yanı sıra hormonal duyarlılık nedeni ile kıllanma problemlerinde hormon probleminin tedavi edilmediği vakalarda önerilmemektedir. Epilasyon tedavisi sonrasında kıllar tekrar hormonal duyarlılık ile tetikleneceği için ilk olarak tedavi edilmesi istenmektedir.

  Cilt hastalığı bulunanlarda, hepatit B hastalarında ve hamilelerde de kullanımı sınırlandırılmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde bilinen ve tespit edilmiş bir riski bulunmasa da tercih edilmemekte ve uygulama yapılmamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button