Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Aşamaları

Lazer Epilasyon Aşamaları

  Lazer Epilasyon Aşamaları: Doğru cihaz ve doğru doz ile hedefe yakın kalıcı ve etkin sonuçlar elde edilmesinde önemli olan Lazer Epilasyon Aşamaları kişisel tedavi planlamasında ve periyodik seansların oluşturulmasında  oldukça önemli olup Lazer Epilasyon İşlem Basamakları Nelerdir? Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında merak ettiğiniz konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz. 

  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?
  Lazer epilasyon işlemleri genel olarak güzellik ve estetik merkezleri olmakla birlikte dermatoloji klinikleri ve medikal spa merkezlerinde profesyonel uzmanlar tarafından uygulanan bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Lazer Epilasyon Aşamaları

  Kadın ve erkekler için estetik, hijyenik ve psikososyal problemlere yol açan vücut kılları klasik kıl alma yöntemleri kullanılarak düzenli olarak vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Ağda, cımbız, epilatör, jilet, tıraş makinesi ve kimyasal peeling gibi bu klasik kıl alma yöntemleri kılları köklerinden koparmakta ya da cilt yüzeyinden kısaltmaktadır. Ancak kalıcı etkili işlemler olmadığı için kıllar bir kaç hafta ya da bir kaç gün içerisinde tekrar cilt üzerinde uzamaktadırlar.

  Klasik kıl alma yöntemlerinin zahmetli ve tekrarlayan işlemler olması sebebi ile kalıcı lazer epilasyon uygulamaları hem kadınlar hem de erkekler için ideal çözümdür. Kıl köklerini lazer ışınları ile tahrip ederek büyüme ve gelişme fonksiyonlarını kaybetmesine yardımcı olan bu yöntem doğru cihaz, doğru doz ve kişisel seans takvimi ile hedefe yakın kalıcı ve etkin sonuçlar elde edilmesine olanak sunmaktadır. Bu nedenle kişisel tedavi planlamasında Lazer Epilasyon Aşamaları ve periyodik seanslar oldukça önemlidir.

  Nanometre cinsinden farklı dalga boylarına sahip Tarama Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon sistemleri ile tüm kıl karakterlerinde ve cilt renginde işlem yapmaya olanak sunan epilasyon uygulamalarımız öncesinde test atımı yaptırarak seans takviminizi oluşturmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Estetik, hijyenik, psikolojik ve geleneksel nedenlerden ötürü olumsuz etkiler oluşturan vücut kıllarını lazer ışınları ile yok etmeyi hedefleyen epilasyon tedavileri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Aşamaları hakkında bilgi almak, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon İşlem Basamakları

  Lazer Epilasyon işleminin başarısı ve tedavi basamaklarının doğru planlanması için ilk adım cihaz seçimidir. Lazer Epilasyon Aşamaları içerisinde önemli bir basamak olan bu seçim cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı, kıl kökünün derinliği ve işlem bölgesindeki kılların yoğunluğu gibi parametrelere göre seçilmektedir. Nanometre cinsinden dalga boylarına sahip bu cihazlar arasından uygun cihaz tipi seçilerek doz ayarlamaları yapılmakta ve uygulama bölgesine test atışı yapılmaktadır.

  Test atımı sonrasında cildin ve kılların vermiş olduğu yanıt değerlendirilmektedir. Bu yanıta göre doz ve kişisel seans takvimi düzenlenerek hedefe yönelik kalıcı lazer epilasyon programı planlanmış olmaktadır. Daha sonrasında ise lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler anlatılarak ilk seans günü belirlenmektedir.

  Lazer Epilasyon Seansı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer ışınları sistem başlığı ile cilt üzerine uygulandığında kıllardan kıl köklerine ulaşarak köklerdeki siyah boya maddesi olan melanin pigmenti tarafından emilmektedir. Işınların absorbe olmasından sonrasında ışın kontrollü bir ısı enerjisine dönüşmektedir. Kıl köklerindeki ısı artışı anajen yani aktif büyüme evresindeki kılların büyüme ve gelişme fonksiyonlarını tahrip etmektedir.

  Bu çalışma prensibi gereğince lazerin kıl köklerinde etkinliğini artırabilmek için seans öncesinde ve seans aralıklarında kılları köklerinden koparan epilasyon yöntemlerinin durdurulması gerekmektedir. Uygulamadan en az 1 ay önce ağda, ip, cımbız ve epilatör gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Tedaviden en az 3 gün önce ya da aynı gün bir jilet ya da tıraş makinesi kullanılarak uygulamaya gelinmesi gerekmektedir.

  Lazer ışınları cilt rengi ve kıl rengi gibi parametrelere göre seçilen doz ve dalga boylarında çalıştığı için bronzlaşmamak ve solaryuma girmemek önemlidir. Lazer Epilasyon Aşamaları içerisinde yer alan bu koşul cilt lekesi ve yanık gibi istenmeyen yan etkilerin gelişmemesi için oldukça önemli bir kriterdir. Cildin bronzlaşmış olması durumunda da en az 1 ila 1,5 ay beklenerek pigment yoğunluğunun azalması ve cilt renginin açılması beklenmektedir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Cildin taranması sırasında kıl köklerindeki ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda ödem gibi olası yan etkiler gelişebilmektedir. Tedavinin etkinliğini düşürmemek ve yan etkilerin derecesini artırmak için uygulama sonrasında buz uygulaması ve nemlendirici desteği önerilmektedir. Kese ve peeling gibi yöntemlerin sınırlandırılması, ilk 24 saat bölgenin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Güneş ile direkt temas eden açık bölgelerde yüksek faktörlü güneş kremi kullanıldığında Lazer Epilasyon Aşamaları tamamlanmış olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Aşamaları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button