Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?

Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu: Klasik yöntemlere kıyasla oldukça pratik ve konforlu işlem olanağına sahip Lazer Epilasyon uygulamaları kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen epilasyon yöntemi olup Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu sorusuna ek Lazer Epilasyonda Hangi Cihazlar Kullanılır? Lazer Epilasyon Acısı Nasıl Azaltılır gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusuna daha net yanıt vermek gerekir ise lazer ışınlarının ispatlanmış kısırlık riski bulunmadığını ifade edebiliriz.

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?

  Hem kadınlar hem de erkekler için can sıkıcı olan vücut kılları klasik epilasyon yöntemleri ile düzenli olarak ciltten uzaklaştırılmaktadır. Estetik ve hijyen hatta psikososyal sorunlara neden olan bu kılların klasik kıl alma yöntemleri ile alınması oldukça zahmetli, uğraştırıcı ve acılı olmasının yanı sıra kalıcı etkili olmadığı için cilt seviyesinde kısaltılan ya da köklerinden koparılan kıllar maksimum birkaç hafta ya da gün içerisinde tekrar uzamaktadırlar.

  Klasik kıl alma yöntemlerinin acılı ve uğraştırıcı olması, kılları köklerinden etkin bir şekilde yok etmemesi ve ciltte morarma, hassasiyet ve kıllarda tetiklenme gibi yan etkilere yol açması lazer epilasyon tedavilerinin tercih edilme sıklığını arttırmaktadır. Klasik yöntemlere kıyasla oldukça pratik ve konforlu işlem olanağına sahip Lazer Epilasyon uygulamalarının kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmesi işlem detaylarına ilişkin merak edilen soruları da beraberinde getirmektedir.

  Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar

  Lazer Epilasyon uygulamalarında merak edilen sorular içerisinde en sık sorulan soru Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu olduğunu ifade edebiliriz. Etki mekanizması ve lazerin çalışma prensibi gereği kıl köklerinde tahrip oluşturmak için kontrollü ısı artışı oluşturan bu yöntem, tedavi esnasında hafif batma hissi oluşturduğu için lazer epilasyon uygulamalarının acılı bir yöntem olduğu söylenmektedir. Ancak geliştirilmiş sistemler ve lazer epilasyon hazırlıkları ile minimize edilen bu batma hissi ile konforlu ve etkin seanslar gerçekleştirilebilmektedir.

  Tarama Lazer Epilasyon, Nd Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Alexandrite Lazer Epilasyon sistemleri ile tüm cilt ve kıl karakterlerine konforlu ve acısız işlem yapılmasına olanak sunan uygulamalarımız öncesinde test atışı yaptırarak istenmeyen vücut ve yüz kıllarından kurtulmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cilt hassasiyetini, işlem esnasında hissedilen batma hissini ve olası geçici yan etkileri en aza indiren Lazer Epilasyon uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak, Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu öğrenmek ve Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Acısı Nasıl Azaltılır?

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu konu başlığında merak edilen bir diğer soru ise lazer epilasyon işleminde hissedilecek acının nasıl en aza indirileceğidir. Lazer Epilasyon işlemlerinde kontrollü ve tekli atışlar esnasında cilt altına iletilen ışınlar kıllardan kıl köklerine ulaşarak bu köklerde ısı enerjisine dönüşmektedir. Lazer ışınlarının kıl köklerine ulaşması sırasında kök hücrelerde kontrollü bir hasar oluşmaktadır. Bu hasar ise kılların uzama ve gelişme fonksiyonlarını kaybettirmektedir.

  Kontrollü ısı enerjisi ile kıl köklerini tahrip eden lazer ışınları kıl köklerinde etkinliğini gösterirken işlem sırasında ani batma hissine ve ciltte ısı artışına yol açmaktadır. Bu çalışma prensibi sebebi ile lazer epilasyon uygulamalarında hasta konforu düşebilmektedir. Ancak tedavi öncesinde işlem bölgesine lokal anestezik krem sürülerek batma hissi en aza indirilmekte ve daha konforlu işlem olanağı sunulmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra lazer epilasyon cihazları ve tiplerine göre uygulama alanlarına jel sürülmektedir. Jel ile ciltteki ısı artışı kontrol edilerek tahriş olasılığı en aza indirilmektedir. Ayrıca Buz Lazer Epilasyon gibi geliştirilmiş yeni lazer epilasyon sistemlerinde soğutma teknolojisi bulunmaktadır. Atışlar yapıldığı esnada sistem başlığındaki kontakt soğutma ısı artışı ile oluşabilecek acı ve batma hissini oldukça düşürmektedir. Böylece seri ve hızlı atışlar yapıldığında seansa ara vermeden konforlu bir biçimde tedavi alanının tümü ile konforlu bir şekilde taranmasını sağlamaktadır. Böylece hasta konforu en aza indirilirken seans sonunda oluşabilecek olası geçici yan etkiler de minimuma inmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button