Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kök Hücre Destekli Saç Ekimi

Kök Hücre Destekli Saç Ekimi

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi; Saç ekimi tedavilerinde uygulanan Kök Hücre Destekli Saç Ekimi yöntemi ileri derecede saç dökülmesi problemlerinde ekim yapılan saçların kalitesini arttırmak amacıyla uygulanan bir prosedür olup, saç analizi ve ekim planlaması öncesinde merak edilen Kök Hücre Desteği Nedir? Kök Hücre ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Son yıllarda saç ekimi alanında yapılan yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Kök Hücre Destekli Saç Ekimi daha hacimli ve dolgun saçlar elde etmek, saçın doğal gelişimini en aza indirgenmiş yan etkiler ile uyarılmasını sağlayarak kişilerin kendi vücut dokularındaki hücrelerle desteklenen bir saç ekim yöntemidir.

  Kadın ve erkek fark etmeden her insanın yaşamış olduğu saç dökülmesi problemine, ilaç kullanımı veya diğer cerrahi operasyonlar ile çözüm bulunmaya sağlanmaktadır. Fakat ilaç kullanımının vücuda vereceği diğer olumsuz yan etkiler ve cerrahi operasyonlar sonucu oluşabilecek ağrı veya sızılar kişileri hem psikolojik hem de beden sağlığı açısından etkilemektedir.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi

  Fakat gelişen teknoloji ile birlikte oluşturulan Kök Hücre Destekli Saç Ekimi tekniği; kişilere ağrısız bir tedavi süreci oluştururken, saçın doğal olarak büyümesini de sağlamaktadır. Kliniğimiz de saç ekim alanında sıkça tercih ettiğimiz Kök hücre destekli saç ekimi yöntemi için, ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak ön kontrolden geçmeniz ve tedavi hakkında daha detaylı bilgiler elde etmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kök Hücre Destekli Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  PRP – Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  PRP – Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi
  PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekim işlemi kişinin kanından elde edilen plazma sıvısındaki trombositlerden yararlanıldığı güvenli bir saç ekim metodudur.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Nedir?

  Kök Hücreler; vücuda girdiğinde birbirinden farklı hücreye ayrılarak doku büyütüp, vücutta bulunan her hücreyi hem bölme hem de büyütme özelliğine sahiptirler. Kök Hücre Destekli Saç Ekimi yöntemi ise özellikle ileri derecede saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde daha sık uygulanmaktadır. Bu yöntemin amacı, kök hücrelerin büyüme etkisini kullanarak saçın büyümesini teşvik etmektir.

  Mikroenjeksiyon yöntemi ile kıl foliküllerine enjekte edilen kök hücrelerin görevi, saç dökülmesi yaşanan bölgede yeni hücrelerin oluşmasını sağlamak ve yeni saç teli oluşturmaktır. İşlem için gerekli olan kök hücreler kişilerin kan dokusundan, kemik iliğinden, süt dişinden veya yağ dokusundan elde edilmektedir.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi işleminde öncelikle olarak kök hücrelerin ede edilmesi gerekmektedir. Bunun için yapılan ön kontrolde kök hücrelerin nereden temin edileceği belirlenmelidir. Kök hücreler çoğunlukla kişilerin yağ dokusundan veya saçlı dokudan elde edilmektedir. Şayet kök hücreler yağ dokusundan elde edilecek ise; kişilerin kalça veya karın bölgesinden liposuction yöntemi kullanılarak yağ dokusu alınır ve laboratuar ortamında yaklaşık 1,5 saatte kök hücreler elde edilir.

  Kök hücre elde etmenin bir diğer yolu ise lokal anestezi altında saçlı deriden doku örneği alınmasıdır. Alınan doku örneği, yine laboratuar ortamında işlenerek kök hücre edilmektedir. Fakat bu yöntem ile kök hücre elde edilmesi yaklaşık 1 ay sürmektedir. Her iki yöntem sonunda elde edilen kök hücreler, saç ekimi işlemi öncesinde saç derisine enjekte edilmektedir. Bu sayede hem var olan saçların daha sağlıklı ve güçlü olması sağlanacak, hem de yeni ekilecek olan kıl köklerinin tutması ve oluşabilecek yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesi sağlanacaktır.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

  Kişilerin yaşamış olduğu saç dökülmesi ve sakal dökülmesi gibi ileri derecede saç ve kıl dökülmesi yaşayan kişilerde kök hücre destekli saç ekimi uygulanmaktadır. Ayrıca cerrahi saç ekim operasyonu düşünmeyen, tıbbi tedavilerden sonuç alamamış kişilerde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Sizlerde saçın doğal ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak veya saç ekim tedavisini kök hücre yöntemi ile destekleyerek başarılı sonuçlar almak istiyorsanız, kliniğimizin ücretsiz ön muayenesinden yararlanarak tedavi hakkında detaylı bilgileri öğrenebilir ve ön kontrolden geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kök Hücre Destekli Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button