Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kirpik Ekimi

Kirpik Ekimi

  Kirpik Ekimi; Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen Kirpik Ekimi tedavisi kirpik hacmi az olan ve estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşmak isteyen kişilere FUE yöntemi ile uygulanan ekim tedavisi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kirpik Ekim Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kirpikler kişiye güzellik katmanın, estetik bir görünüm kazandırmanın dışında göz sağlığı açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gözü dışarıdan gelebilecek yabancı cisimlere karşı koruyan, göz kapaklarının açınıp kapanması için reflekse sahip olan kirpikler, yalnızca görünüm açısından etkili değildir.

  Özellikle kadınlar için önemli bir unsur olan kirpikler, kadınlar tarafından kozmetik malzemeler ile daha yoğun ve hacimli bir hale getirilmektedir. Takma kirpik kullanımı da yoğun ve hacimli kirpiklere sahip olmak isteyen birçok kadın için vazgeçilmezdir.

  Kirpik Ekimi

  Yoğun ve hacimli kirpiklere sahip olmak i pek çok kadının hayali olduğundan, gelişen teknoloji ile birlikte bu soruna etkin ve kalıcı bir çözüm sunmakta mümkündür. Tıpkı saçı az olan ya da kelleşme problemi yaşayan kişiler için saç ekimi yapılıyorsa, kirpiği az ya da hiç olmayan kişiler için de Kirpik Ekim uygulanmaktadır.

  Kliniğimizde sıkça tercih edilen uygulamalardan biri olan kirpik ekim uygulaması için, sizlerde ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak kirpik ekim işlemi hakkında detaylı bilgiler edinebilir ve ön kontrolden geçebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kirpik Ekim fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Kaş Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Ekimi
  Kaş Ekimi uygulaması kaşlardaki seyrekliğin azaltılması ve yeni kaş konturunun oluşturulması amacı ile FUE tekniğinin kullanıldığı bir ekim tedavisi işlemidir.

  Kirpik Ekimi Kimlere Uygulanır?

  Kirpik Ekim kirpik hacmi az olan ve estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşmak isteyen kişilere uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra doğuştan seyrek kirpiklere sahip olan, kanser sonrası görülen tedavilere bağlı olarak kalıcı kirpik kaybeden, göz kapağı ameliyatı ya da kazalardan kaynaklı kirpik kayıpları yaşayan, alopesi(saçkıran) hastalığı geçiren ve genetik hastalıklara bağlı olarak kirpik kaybı yaşayan herkese rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

  Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kirpik ekimi için, tıpkı saç ekiminde de olduğu gibi tercih edilen FUE yöntemidir. FUE yöntemi ile yapılan ekim işlemleri ile kişilerde ameliyat izi oluşmadığından estetik açıdan sağladığı avantaj ile sıklıkla tercih edilmektedir. Kirpik ekim genellikle genel anestezi altında 1-2 saat süren bir işlemdir. Genel anestezi sayesinde kişiler kısa süreli uykuda olacağında, işlem sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmesinin de önüne geçilmektedir.

  Kirpik ekim işlemi göz kapaklarına uygulandığından, işlem sırasında hareket ettirilmemesi gerekmektedir. Dolayısıyla lokal anestezi bu işlem için çok fazla tercih edilmemektedir. Kirpik Ekimi işleminde en önemli nokta, kıl köklerin alınacağı donör bölgedir. Kirpikler saçlar kadar kalın olmadığından, genel olarak kadınlarda kasık bölgesinden alınan kıl kökleri kullanılmaktadır.

  Elbette saç ekiminde olduğu gibi, kirpik ekiminde de ense bölgesinden kıl kökü toplanması mümkündür. Burada daha ince telli saç köklerini alınması gerekecektir. Ense bölgesinden kıl kökü toplanması için ensesin tamamının traş edilmesine gerek duyulmamaktadır. Yalnızca 2-3 cm’lik alandan toplanan kıl kökleri kirpik ekim için yeterli olacaktır.

  Kirpik Ekimi Sonrasında İyileşme Süreci

  Kirpik Ekimi sonrasında, ekime bağlı olarak genellikle hastaların göz kapaklarında siyah ya da mor renkte bir çizgi oluşabilmektedir. Bu beklenilen bir durumdur ve kendiliğinden geçmektedir. Yine kirpik ekim işlemine bağlı olarak göz kapaklarında ufak noktalar halinde kabuklanma görülebilmektedir.

  İşlem sonrasında kişiler sosyal hayatlarına rahatlıkla dönebilmektedir. Saç ekiminde olduğu gibi, kirpik ekim işleminden 1 ay sonra kirpiklerde şok dökülme başlayacaktır. Dökülmeler 3-4 ay sürdükten sonra, yeni kirpiklerin çıkması ve ekilen kıl köklerinin diğer kirpiklere uyum sağlaması yaklaşık 6 ay sürmektedir.

  Kirpik Ekiminin Avantajları Ve Dezavantajları

  Kirpik Ekimi sonrasında kirpikler, saç ekimi işleminde olduğu gibi uzamaktadır. Bu yüzden kirpiklerin düzenli olarak diğer kirpiklerle aynı oranda düzeltilmesi gerekmektedir. Özellikle erkekler tarafından yaptırılan kirpik ekim tedavisi sonrasında kirpiklerin düzeltilmesi onlar için dezavantaj olarak nitelendirilmektedir.

  Fakat bayanlara uygulanan kirpik ekim tedavisi sonrası kirpiklerin uzaması, bayanlar tarafından avantaj olarak görülmekte ve bu durumdan memnun kalarak düzeltme ihtiyacı duymamaktadırlar. Bu sayede hem daha yoğun hem de uzun kirpiklere sahip olmuş olacaklardır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Kirpik Ekimi için, ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak sizlerde ön kontrol gerçekleştirebilir ve tedavi planlaması oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden kirpik Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kirpik Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button