Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kırışıklık Tedavileri

Kırışıklık Tedavileri

  Kırışıklık Tedavileri; Antiaging Tedaviler ve cilt gençleştirme yöntemleri arasında yer alan  Kırışıklık Tedavileri, yaşlanma ile yüz bölgesinde oluşan kırışıklık ve ince çizgi probleminin botoks maddesi ile giderilmesi tedavilerini kapsamakta olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır? Uygulama Bölgeleri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Mimiklerin çok yoğun bir şekilde kullanılması ile birlikte yüz kaslarının kasılması ve beraberinde derinin çekilmesi ile birlikte cilt üzerinde kırışıklık meydana gelir. Üstelik bu kırışıklıklar herhangi bir müdahale olmasa, yaş alımı ile birlikte kalıcı hâle gelmektedir.

  Kırışıklık Tedavileri

  Estetik açıdan görsel bütünlüğü bozan ve istenmeyen bir cilt problemi olan cilt kırışıklıkları sorunu için farklı tedaviler söz konusudur. Alın, dudak kenarı sarkması, göz ile kaş arasında kalan alan ve boyun bölgesinde sıklıkla görülen bu problemlere karşı geliştirilen Kırışıklık Tedavileri için en yaygın olarak kullanılan yöntem botoks yapmaktır.

  Kırışıklık Tedavileri kapsamında kullanılan botoks yöntemi, meydana gelen kırışıklığın şiddetine ve görülen bölgeye göre farklı dozlarda uygulanmaktadır. Siz de kliniğimize gelerek kırışıklık tedavisi için ücretsiz ilk muayene seçeneğimizden faydalanabilirsiniz. Üstelik aşağıdaki iletişim formunu doldurarak en uygun tarih için randevu talebi oluşturabilir ve kırışıklık tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Örümcek Ağı Estetiği
  BENZER TEDAVİLER
  Örümcek Ağı Estetiği
  Örümcek Ağı Estetiği kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi deformasyonların giderilmesi için medikal iplerin kullanıldığı bir cilt germe uygulamasıdır.

  Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Genellikle yüzde görülen kırışıklık problemi için uygulanan botoks yöntemi, ameliyatsız bir şekilde uygulanan ve oldukça etkili olan bir tedavi yöntemidir. Kırışıklığın derecesine göre ayarlanan botoks maddesi sayesinde ince ve kalın tüm kırışıklıklar ve mimik çizgileri etkili bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

  Botoks ile Kırışıklık Tedavileri uygulamaya başlamadan önce, işlem yapılacak olan bölge temizlenir ve kişinin işlem boyunca herhangi bir acı hissetmemesi için lokal anestezik kremler uygulanmaktadır. Uyuşmanın sağlanması ile birlikte bölge yine antiseptik özellikli solüsyonlar yardımı ile temizlenerek işleme hazırlanmaktadır.

  İşlem yapılacak olan bölgede, botoks maddesinin enjekte edileceği bölge özel kalemler ile işaretlenmektedir. Botulinum toksin tip A adı verilen protein ile özel botoks maddesi ince uçlu iğneler ile enjekte edilmektedir. İşlem esnasında kullanılan bu protein maddesi, ciltteki aşırı kasılmayı engellerken aynı zamanda mimik oluşumunun da önüne geçmektedir. İşlemi takip eden ilk 5 gün içerisinde işlem etki göstermeye başlarken, çok daha net sonuç ilk 15 gün içerisinde gözlemlenebilmektedir.

  Kırışıklık Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  Botoks ile kırışıklık tedavisi uygulamaları; cildin ihtiyacına ve karışıklık olan bölgelere göre farklı dozlarda uygulanabilen oldukça güvenli bir yöntemdir. Özellikle yüz bölgesinde hemen hemen bölgede uygulanabilen tedavinin bölgeleri ise aşağıda yer almaktadır.

  Kaş Arası Bölgesi

  Kaş arasında kalan bu bölgede oluşan kırışıklar, firavun ya da aslan çizgisi olarak da bilinmektedir. Oluşan bu çizgiler, kişinin çok daha yaşlı ve sert görünmesine sebep olan çizgilerdir.

  Alın Bölgesi

  Mimik çizgilerinin oluşmasına en meyilli olan bölge olan alın bölgesine uygulanan kırışıklık tedavisi, kaş arası Kırışıklık Tedavileri ve kaş kaldırma tedavisi gibi farklı tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanabilmektedir.

  Kaz Ayağı Bölgesi (Göz Çevresi)

  Yaş alınmasının yanı sıra çok fazla gülen ve bu bölgedeki kaslarını aktif olarak kullanan kişilerde çok daha sık görülen kaz ayağı kırışıkları, yine botoks işlemi ile ortadan kaldırılmaktadır.

  Çene Bölgesi

  Bu bölgede bulunan kırışıklıklar, çene ucunda portakal kabuğu görüntüsünün oluşmasına sebep olmaktadır. Çene botoksu uygulayarak ortadan kaldırılan bu Kırışıklık Tedavileri sayesinde aynı zamanda dudak kenarındaki çizgilerin aşağıya sarkmasını da engellemektedir.

  Ağız Kenarı

  Yüz bölgesinde en belirgin olan kırışıklıklardan olan ağız kenarı kırışıklığı, aynı zamanda marionette kırışıklık olarak da bilinmektedir. Dudak botoksu ile birlikte uygulanan ağız kenarı kırışıklık tedavisi kapsamında da botoks uygulanmaktadır.

  Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Yan Etkileri

  Botoks ile Kırışıklık Tedavileri işlemlerinde kullanılan toksin maddeler son derece düşük olması sebebi ile yan etki görülme ihtimali de oldukça azdır. Botoks ile dolgu işlemleri birbirinden oldukça farklı olduğu için işlem sonrasında herhangi bir şişlik vs. görülmemektedir. Fakat hassas bit cilt yapısına sahip olan kişilerde, işleme bağlı olarak bir şişlik görülmekte ve birkaç saat içerisinde yok olmaktadır.

  Çok düşük bir ihtimal olmasına karşın, bazı durumlarda göz kapağı ve kaşlarda yer çekimine doğru bir düşme meydana gelebilmektedir. Bu durum ise en geç 1 ay içerisinde ortadan kalkmaktadır. Yine küçük bir ihtimal olsa da, işlem sırasında bölgede bir morarma görülebilmektedir. Bu morluklar da birkaç gün içerisinde ortadan kalkmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kırışıklık Tedavileri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button