Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

  Kılcal Damar Tedavisi; Cilt yüzeyinde estetik görünümü bozan ve kozmetik sorunlara yol açan kılcal damar çatlamalarında uygulanan Kılcal Damar Tedavisi lazer teknolojisinin kullanıldığı ve lazer ışınlarıyla çatlayan kılcal damarların yakılması esasına dayanan bir prosedür olup, cilt analizi ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kılcal Damar Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Süresi ve Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücudumuz da yer alan kılcal damarlar adeta örümcek ağı gibi baştan ayakucuna kadar her yerde bulunmaktadır. Kılcal damarların görevi kan ile doku alışverişini sağlamaktır ve vücudumuzda yaklaşık 40.000 kilometre kılcal damar bulunmaktadır. Çoğu insanın yaşadığı problemler arasında kılcal damar çatlaması görülmektedir.

  Kılcal Damar Tedavisi

  Kılcal damarların geçtiği bölümlerde oluşan kırmızı veya mor cilt lekeleri kılcal damar çatlamasına işarettir. Kılcal damar çatlaması tehlikeli bir rahatsızlık olmasa dahi, vücudun çeşitli yerlerinde oluşturduğu lekelenmeler kişileri estetik açıdan rahatsız etmektedir. Hafif ağrılar eşliğinde vücutta oluşan bu kırmızı ve mor lekelerin tedavi edilmesi gerekmektedir.

  Kliniğimizde Kılcal Damar Tedavisi lazer yöntemiyle birlikte oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak kılcal damar çatlaması için ön kontrol gerçekleştirerek tedavi planlaması yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak hem kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir hem de randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Cilt Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Beyazlatma
  Cilt Beyazlatma kararma ve leke gibi pigmentasyon sorunlarının giderilmesi amacı ile uygulanan işlemleri ve yöntemleri içeren cilt tedavisi yöntemidir.

  Kılcal Damar Çatlaması Neden Olur?

  Cildin yüzeyinde 1 mm yakın çapta kırmızı, mor ve yeşil renkte görülebilen kılcal damarlar çatladığında daha çok kırmızı renkte görünmektedirler. Kılcal damar çatlamasının altında yatan birçok neden bulunmaktadır. Kılcal damar çatlamasının sıkça görüldüğü durumlar arasında gül hastalığına sahip olan kişiler yer almaktadır.

  Buna ek olarak; hassas cilt yapısına sahip olanlar, uzun süre kortizonlu ilaç ya da krem kullananlar, güneşin zararlı ışınlarına uzun süre maruz kalanlar, genetik rahatsızlıklar, varis, radyasyon ışınları ve devamlı olarak aynı pozisyonda oturmak kılcal damar çatlamasına neden olabilmektedir.

  Kılcal Damar Tedavisi

  Kliniğimizde kılcal damar tedavisi için uygulamış olduğumuz en etkin yöntem Lazerle Kılcal Damar Tedavisidir. Lazer ışınları ile çatlayan kılcal damarlar deforme edilerek tedavi edilmektedir. Lazerle cilt tedavisi  içerisinde olan kılcal damar çatlaması tedavisi bacak, yüz ya da vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen kılcal damar çatlamasının tedavisinde güvenle uygulanabilmektedir. Oldukça konforlu ve hızlı bir tedavi yöntemi olan lazerle kılcal damar lazer tedavisi esnasında kişiler ağrı hissetmezler. Fakat ağrı konusunda tedirgin olan hastalara ağrı kesici ilaç ya da anestezik krem uygulanabilmektedir.

  Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Kılcal Damar Tedavisi lazer yöntemiyle yapılmaktadır. Lazerle kılcal damar lazer tedavisinde, lazer ışınlarının hedefi damarlarda bulunan hemoglobindir. Lazer ışınları hemoglobin tarafından emilir ve bölgede oluşan yüksek ısı sayesinde kılcal damarlar deforme edilmektedir. Lazerle kılcal damar çatlaması tedavisi ile yüz bölgesinde yer alan 2mm ve altındaki damarlara, diğer bölgelerde bulunan ve 4mm altında olan damarların tedavisi yapılabilmektedir.

  Lazerle kılcal damar lazer tedavisi sonrasında kişilerin ağrı şikâyeti genel olarak olmamaktadır. Lazerle tedavi yapılan bölgelerde hafif kızarıklık ve kabarıklık oluşumu görülebilmektedir. Bölgede hafif kabuklanma olabileceği gibi birkaç gün içerisinde şikâyetlerin tamamı geçmektedir. Lazerle kılcal tedavi uygulanan bölge işlem sonrasında mutlaka güneş koruyucu kremler ile güneşten korunmalıdır.

  Kılcal Damar Tedavisi Seans Süresi ve Sayısı

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazer ile Kılcal Damar Tedavisi seans süreleri genel olarak 2 ya da 3 seans içerisinde tamamlanabilmektedir. Seans aralarında 3-4 hafta ara verilmekte olup, seans süresi ve aralığının kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğini belirtmek gerekmektedir. Her kişide damar yapısı, damarların büyüklüğü ve rengi farklılık göstereceğinden seans süreleri de bu faktörler göz önüne alınarak belirlemektedir.

  Kliniğimizde yapmış olduğumuz ücretsiz ön muayene esnasında yapılan ön kontroller ile tedavi planlamasını kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bu sayede lazerle kılcal tedavi seans süreleri ve aralıkları tedavinin başından belirlenebilmektedir.

  Kılcal damar çatlaması sorunu yaşıyorsanız; kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazerle damar çatlaması tedavisi yöntemine başvurmak için, sizlerde ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca lazerle kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve tedavi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kılcal Damar Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button