Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kaz Ayakları Botoksu

Kaz Ayakları Botoksu

  Kaz Ayakları Botoksu; Yüz Botoks Tedavileri içerisinde yer alan Kaz Ayakları Botoksu göz çevresindeki ışınsal çizgilenme şeklindeki kırışıklıkların yani kaz ayaklarının  giderilmesi amacı ile uygulanan botoks enjeksiyonu işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kaz Ayakları Botoks Tedavisi Nasıl Uygulanır? Özellikleri ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşlanma, cilt dokusundaki hacim kayıpları ve göz çevresindeki kasların fazla kullanımına bağlı olarak gelişen kaz ayakları, göz etrafındaki kırışıklıklar olarak ifade edilebilmektedir. Bu kırışıklıklar, gülme esnasında ve gözler kısıldığında daha da belirginleşen ve zaman içerisinde derinleşirken yorgun ve yaşlı bir ifadenin ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

  Göz dış kısmında ışınsal çizgi şeklinde görülen bu cilt kırışıklıkları, göz çevresinde üçgen bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Yaşlanma ile belirginleşen; yorgun, yaşlı ve deforme bir ifadenin ortaya çıkmasına yol açan kaz ayakları medikal estetik uygulamalar içerisinde yaygın olarak kullanılan botoks maddesi kullanılarak Kaz Ayakları Botoksu uygulaması ile hafifletilerek daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturulmaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksu

  Botoks enjeksiyonu ile mimik hareketlerinin sık kullanımına bağlı olarak gelişen kaz ayaklarının pürüzsüzleştirilmesi amacı ile uygulanan botoks tedavisi öncesinde cilt analizinin yapılması, kaz ayaklarının derinliğinin incelenmesi ve kullanılacak botoks dozunun belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ameliyatsız medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan botoks enjeksiyonu ve kaz ayakları tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kaz Ayakları Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yüz Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Yüz Botoksu
  Yüz Botoksu ameliyatsız cilt germe yöntemi olup botoks maddesinin ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir.

  Kaz Ayakları Botoksu Nasıl Yapılır?

  Kas hareketlerinin bloke edilmesi ve bu hareketlerden kaynaklanan kırışıklıkların açılması amacı ile botulinum toksin maddesinin uygulandığı Kaz Ayakları Botoksu işlemi, kaş kıvrımının bittiği noktadan gözaltı kısmına kadar olan ışınsal kırışıklıkların açılması amacı ile uygulanmaktadır. Bu amaçla kaz ayaklarının oluşmasına yol açan kas grubuna botoks maddesi ince uçlu iğneler aracılığı ile enjekte edilmektedir.

  İşlem esnasında enjeksiyona bağlı gelişebilecek ağrı ve acı hissinin en aza indirilmesi için bölgeye lokal anestezik krem uygulanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından kaz ayaklarının derinliğine ve yaygınlığına uygun dozlarda cilt altında kas dokuları üzerine küçük dozlar halinde enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. Ortalama 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanan bu işlemde her iki göz kenarına yeterli dozlarda enjeksiyon işlemi yapılmasının ardından kaz ayağı botoksu tedavisi tamamlanmaktadır.

  Kimler Kaz Ayakları Botoksu Yaptırabilir?

  Yaşlanma, hacim kayıpları ve genetik faktörlerden kaynaklı göz çevresinde oluşan kaz ayakları olarak adlandırılan kırışıklık problemi bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir, oldukça basit ve konforlu bir işlemdir.

  Kaz Ayakları Botoksu Sonrası Görülen Etkiler

  Kaz Ayakları Botoksu tedavisi içerisinde kullanılan etkin madde botulinum toksinidir. Bu toksin maddenin özelliği kas fonksiyonlarını bloke etmesidir. Bloke edilen ve aşırı hareketleri kısıtlanan kaslar sonucunda da cilt yüzeyinde bu mimik hareketlerine bağlı gelişen kırışıklıklarda önlenmiş olmaktadır. Uygulama sonrasında ise enjeksiyon alanlarında kas fonksiyonlarını durdurduğu ve gevşettiği için kırışıklıkları açmaktadır.

  Tedavinin ilk etkilerini işlemden hemen sonra görmek mümkündür. Ortalama 2 ila 7 gün içerisinde kırışıklıklar ve derin çizgileri belirgin seviyede açarken, daha pürüzsüz ve dinamik bir yüz formunun oluşmasına olanak sunmaktadır. Bununla hacim kaybı sonucunda kaş uçlarının düşük görünümünü de kaldırırken, göz ve çevresinin form kazanmasına yardımcı olmaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksu Kalıcılık Süresi

  Botoks enjeksiyonu kalıcı etkileri olmayan ve tekrarlanabilir özelliğe sahip bir uygulamadır. Bu nedenle Kaz Ayakları Botoksu tedavisinden elde edilen iyi görünümün sürdürülebilmesi nedeni ile etkinlik süresi sonrasında işlemin tekrarlanması önerilmektedir. Uygulamanın kalıcılık süresi ortalama 6 ila 8 ay olup, düzenli periyotlar halinde işlemin sürdürülmesi sonucunda göz çevresinde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin de geciktirilmesi mümkün olmaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksu Yan Etkileri

  Gözün dış kısmından şakaklara kadar uzanım gösteren ışınsal çizgilerin ve kırışıklıkların açılması amacı ile uygulanan kaz ayakları botoks tedavisi cerrahi müdahaleler sonrasında oluşabilecek yan etkileri ya da komplikasyon risklerini içerisinde barındırmamaktadır. Oldukça güvenli ve konforlu bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaz Ayakları Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button