Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kavitasyon

Kavitasyon

  Kavitasyon; Cilt ve cilt altı katmanlarda olumlu etkilere sahip olan  Kavitasyon ses dalgaları ile depo yağlar üzerinde etki mekanizmasını çalıştırarak parçalanan yağları bölgeden uzaklaşmasını sağlayan bir teknolojik sistem olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kavitasyon Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen bölgesel yağlar, yerleşmiş depo yağları, ciltte portakal kabuğu görünümüne yol açan yağlanma problemleri gibi pek çok problemde diyet ve egzersiz programlarına başvurulmaktadır. Ancak depo yağ olarak adlandırılan bu dirençli yağlardan olumlu yanıt alınamadığı durumlar olmaktadır. Bunun sonucunda da pek çok kişinin bölgesel zayıflama tedavilerine ve bölgesel zayıflama tedavisinde kullanılan cihazlara yönlendiğini ifade edebiliriz.

  Bölgesel kilo problemleri ve selülit problemlerinde tercih edilen ve yağ hücrelerini parçalayarak etkinliğini gösteren Kavitasyon teknolojisi, ses dalgaları ile depo yağlar üzerinde etki mekanizmasını çalıştırarak bu parçalanan yağ hücrelerinin bölgeden uzaklaşmasını sağlamaktadır. İstenilen bölgesel incelme etkisini cerrahi bir müdahaleye gerek duymadan gerçekleştiren bu teknoloji ile incelirken sıkılaşmak mümkündür.

  Kavitasyon

  Vücut şekillendirme, bölgesel incelme, selülitli görünümün tedavi edilmesi ve cilt dokusunu iyileştirme etkilerine sahip olan tedavi öncesinde yağlanma derecesi, yağlanma bölgesi ve yağlanma bölgesinin genişliği gibi parametrelere uygun tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bölgesel kilo problemlerinde ve selülitli görünümün iyileştirilmesinde tercih edilen bu tedavi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kavitasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Elektroterapi
  BENZER TEDAVİLER
  Elektroterapi
  Elektroterapi bölgesel yağlanma ve selülit gibi problemlerde değişik frekanslarda elektrik akımları ile beraber kullanılan bir tedavi yöntemidir.

  Kavitasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Doğal ve sağlıklı bir tedavi yöntemi olan Kavitasyon, yüksek frekanslı ultrasonik ses dalgalarına sahip bir sistemdir. Bölgesel zayıflama tedavilerinde etkin bir yağ parçalama sistemi olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen bu teknoloji, ultrasonik ses dalgalarının yayılmasının ardından yağ dokularındaki hücre sıvılarında ani ve yüksek basınçlı değişikliklerin oluşmasına yol açmaktadır. Bu basınç sonrasında yağ hücre sıvılarında köpüklenme, genişleme ve patlama şeklinde etki mekanizmasını göstererek tedaviden istenilen başarının elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

  Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

  Yağların hücre duvarlarını tahrip ederek ve yağların yapılarını bozarak bölgesel incelme tedavilerinde olumlu etkilere sahip olan Kavitasyon tedavisi öncesinde yağ parçalanma etkinliğinin arttırılması ve bu parçalanan yağların lenf yolu ile bölgeden uzaklaştırılmasının kolaylaştırılması amacı ile bol su tüketilmesi önerilmektedir. Bu amaçla tedaviden 1 – 2 gün önce en az 2,5 litre su tüketilmesi istenilmektedir.

  Tedavi, cildin dış yüzeyine uygulanan oldukça basit bir işlemdir. Bu işlem esnasında ses dalgalarının vücutta oluşturmuş olduğu titreşim etkisinden yararlanılmaktadır. Bu sistem başlığı aracılığı ile sorunlu bölge taranarak ses dalgalarının cilt altında bulunan yağ dokusuna ve yağ hücrelerine iletimi sağlanmaktadır. Uygulama bölgesine göre 45 ile 120 dakika arasında süren bu işlem, acısız ve ağrısız bir şekilde tüm tedavi bölgesinin taranmasının ardından tamamlanmaktadır.

  Kimler Kavitasyon Yaptırabilir?

  Karın, bel, basen, kalça, kol, sırt ve vücudun diğer bölgelerinde bölgesel yağlanma ve selülit problemi olan tüm kadın ve erkeklere güvenle kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Ancak hamile ve emrizen kadınlar ile birlikte karaciğer bozukluğu ve böbrek taşı olan kişilere uygulanmamaktadır.

  Kavitasyon Seans Süresi ve Seans Aralığı

  Bölgesel incelme ve selülit görünümünü iyileştirme noktalarında üstün etkilere sahip olan tedavinin seans süresi ve seans sıklığı yağlanma derecesi, yağlanma bölgesi, tedavi bölgesinin genişliği ve tedaviden alınan etkilere göre değişiklik göstermektedir. Ancak optimum sonuç için ortalama 6 ila 8 seans arasında uygulama yapılması önerilmektedir. Seans sıklığı ise 3 – 7 gündür. Her bir seans süresi ise yine uygulama bölgesine ve bölgenin genişliğine göre 45 ila 120 dakika arasında değişmektedir.

  Kavitasyon Sonrası Görülen Etkiler

  Kavitasyon ilk seanstan itibaren etkisini gösteren bir tedavidir. İlk seanstan itibaren ölçülebilir ve gözlemlenebilir oranlarda etkileri olan bu tedavinin belirgin etkilerini 72 saat sonra daha net görmek mümkündür. Uygulama bölgesinde incelme etkisi ortaya çıkarmakla birlikte aynı esnada cilt ve cilt altı dokularında sıkılaştırıcı bir etki oluşturmaktadır. Böylece hem incelme hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı mümkün kılmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kavitasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button