Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

  Kaş Ekimi; Ekim tedavileri içerisinde sıklıkla tercih edilen Kaş Ekimi uygulaması kaşlardaki seyrekliğin azaltılması ve yeni kaş konturunun oluşturulması amacı ile FUE tekniğinin kullanıldığı bir ekim tedavisi olup, klinik değerlendirme ve kaş analizi öncesinde merak edilen Kaş Ekim Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kadınların yüz bölümünde gözlerinin ön plana çıkmasını sağlayan ve karakteristik bir görünüm veren kaşlar, zaman içerisinde alınmaya bağlı olarak küsmeye başlamaktadır. İnce alınan kaşlar bir süre sonra eski hacmini ve kalınlığı kaybetmeye başlayacaktır.

  Kaş Ekimi

  Bunun yanı sıra kişilerin geçirmiş olduğu kazalar, yanıklar veya travmalar sonucunda kaşlarda kıl kaybı meydana gelmektedir. Kaşlarda meydana gelen bu seyrelme sonucunda, kadınlar kaşlarını sürekli olarak ya kalemle doldurmaya ya da dövme gibi işlemlere başvurmaktadır.

  Kaşlarda oluşan bu dökülmeler yalnızca Kaş Ekim ile birlikte etkili ve doğal bir sonuca ulaşmaktadır. Kliniğimizde uygulamış olduğumu kaş ekim tedavisi için, ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak tedavi hakkında detaylı tüm bilgilere ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kaş Ekimi fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Kirpik Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kirpik Ekimi
  Kirpik Ekimi tedavisi kirpik hacmi az olan ve estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşmak isteyen kişilere FUE yöntemi ile uygulanan bir ekim işlemidir.

  Kaş Ekim Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Saç Ekimi uygulamaları içerisinde yer alan Kaş ekim tedavisi sayesinde kaşları seyrekleşen ya da hiç çıkmayan kişiler, her gün kaşlarını kalemle doldurmaktan, yeniden kaş çizmekten ya da dövme yaptırarak doğal görüntüden tamamen uzak bir görünüme sahip olmaktan kurtulmuş olacaklardır. Kaş ekim sonunda kişiler hem doğal hem de oldukça yoğun kaşlara sahip olacaklardır.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kaş Ekimi tedavisinde, saç ekim tedavisinde olduğu gibi FUE yöntemi tercih edilmektedir. İşlem öncesinde kişilerin istediği kaş modeli ekim yapılacak bölgeye çizilerek, işlem sonunda istenen kaş modelinin ortaya çıkmasında etkili olacaktır. Kaş ekim tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirilmekte olup, yaklaşık 1-2 saat süren bir işlemdir. Kaş ekim tedavisi için kullanılacak kıl kökleri genellikle ense bölgesinden alınmaktadır.

  Toplanan kıl kökü sayısının, kaş çizimi yapılan alana yetecek yoğunlukta olması oldukça önemlidir. Kaş ekim tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, toplanan kıl köklerinin ekilecek olan alanda doğru açıda ve yönde ekilmesidir. Kaşlar ciltten 10-15 derecelik açıda çıktıkları ve çıkış yönlerinin yukarıdan aşağıya doğru bir yönde olmasından ötürü, kanal açma işlemi sırasında oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Yanlış açıda ve yönde ekilen kıl kökleri, kaşlarda düzensiz bir görünüm oluşmasına nende olacaktır.

  Kaş Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kaş Ekimi tedavisi sonrasında ekim yapılan bölgede, küçük noktalar halinde kabuklanma oluşmakta ve 1 hafta içerisinde kendiliğinden dökülmektedir. İşlem sonrasında hastalar, sosyal yaşamlarına kolaylıkla dönebilmektedir. Kaş ekim tedavisi sonrasında kişilerin 2 hafta boyunca havuza veya denize girmemeleri, güneşten korunmaları ve solaryum yaptırmamaları gerekmektedir.

  Kaş Ekimi Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

  Kaş Ekimi sonrasında, saç ekiminde olduğu gibi işlemden 15 gün sonra şok döküle olarak nitelendirilen dökülme gerçekleşmektedir. Bu ekim tedavilerinden beklenilen bir durumdur. Ekilen kaşlar işlemden 3-4 ay sonra çıkmaya başlayacak ve sonrasında dökülme gerçekleşmeyecektir. Kaş ekim tedavisinde ense bölgesinden saç kökü alınıp ekildiğinden, kaşlar çıkmaya başladıktan sonra hızlı bir şekilde uzamaya başlayacaktır. Uzayan kaşlar ucu kesilerek diğer kaşlarla aynı oranda tutulabilir. Zaman içerisinde kaş bölgesinde bulunan diğer kıl kökleriyle uyum sağlayacağından uzamaları da duracaktır.

  Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

  Kaş ekim tedavisi kaş yapısından, seyrekliğinden, hacminden memnun olmayan, kaza ya da yanık yüzünden kaşlarını kısmi veya komple kaybeden, kadın-erkek fark etmeksizin herkese rahatlıkla uygulanabilen bir uygulamadır.

  Sizlerde kaşlarınızın yapısından veya yoğunluğundan memnun değilseniz, kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kaş Ekimi fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button