Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kaş Arası Botoks

Kaş Arası Botoks

  Kaş Arası Botoks; Mimik hareketlerinden direkt olarak etkilenen kaş ortası için uygulanan Kaş Arası Botoks glabellar hatta oluşan dikey çizgilerin ve kırışıklıkların geciktirilmesi ve hafifletilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edilen Kaş Ortası Botoks Nedir? Kimler Yaptırabilir? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kaş ortasındaki hat glabellar olarak adlandırılmaktadır. Bu hat kaşların çatılması, kaldırılması ve diğer mimik kaslarının kullanılması ile birlikte deformasyonlara ve cilt problemlerine oldukça yatkındır. Doğal yaşlanma ile birlikte bu bölgede kırışıklıklar, derin cilt çizgileri ve hacim kayıpları görülebilmektedir. Bu problemler sonucunda da ifadenin oluşmasında önemli bir parametre olan kaşlarda bozulmalar ve yaşlı, yorgun ve sinirli bir görünüme zemin oluşturmaktadır.

  Belirgin mimik hareketlerinden direkt olarak etkilenen kaş ortasında birbirine paralel bir ya da iki derin cilt çizgisinin oluşmasına yol açmaktadır. Bu çizgiler cerrahi müdahaleler ile ortadan kaldırılabileceği gibi medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan dermal enjeksiyon yöntemleri ile de giderilebilmektedir. Yüz bütünlüğünün ve ifadesinin korunmasında etkin başarılara sahip olan Kaş Arası Botoks tedavisi ile mimik hareketlerinden kaynaklanan problemlerin tümü giderilebilir ve geciktirilebilmektedir.

  Kaş Arası Botoks

  Özel toksin maddelerin kullanıldığı botoks tedavisi ile ifadede ortaya çıkan kızgın, yorgun ve yaşlı görünümün yok edilmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, cilt analizi eşliğinde cilt ve cilt altı dokusunun kalitesinin değerlendirilerek uygun dozlarda botoks enjeksiyonunun yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  FDA onaylı botulinum taksininden yararlanarak sinir iletimini kısıtlayan ve mimik hareketlerine bağlı gelişen cilt kırışıklıklarını engelleyen tedavimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene eşliğinde cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Arası Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Baby Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Baby Botoks
  Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kasların tümünü bloke etmeden yüzün genel ifadesini koruyan minimal bir botoks enjeksiyonu işlemidir.

  Botoks Maddesinin Özellikleri

  Botoks bir toksindir. Botulinum toksini olarak ifade edilen bu toksin bir bakteriden elde edilmektedir. Enjekte edildiği bölgedeki sinirlerin geçici süre ile bloke olmasını sağlayan bu madde estetik ve kozmetik alanlarda kullanılırken; mimik kaslarının kullanımı esnasında oluşan cilt problemlerinin oluşumunu geciktirmekte ve azaltmaktadır.

  Kaş Arası Botoks Nasıl Yapılır?

  Kaş Arası Botoks bir dermal enjeksiyon tedavisidir. İşlem öncesinde kaş ortasındaki glabellar hat özel solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin kozmetik ve kir kalıntılarından arındırılmasının ardından ağrı ya da acı hissi oluşmamasına rağmen bölgeye lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile işleme geçilmektedir.

  Cilt analizi esnasında belirlenen enjeksiyon alanlarından bir kanül ya da ince uçlu iğne aracılığı ile botoks maddesi mimik kaslarının içerisine iletilmektedir. Kırışıklıkların bulunduğu alanlara küçük dozlarda eşit miktarlarda enjeksiyon yapılmasının ardından işlem sonlanmış olmaktadır.

  Kaş Arası Botoks Kalıcı Mıdır?

  Botoks enjeksiyonlarının her biri tekrarlanabilir özelliktedir. Kalıcı etkiye sahip olmayan Kaş Arası Botoks tedavisi sonrasında etkiler yavaş yavaş görülmeye başlanmakta olup; 6 ila 9 ay boyunca etkinliğini sürdürmektedir. Özellikle ilk üç ay mimik kaslarında maksimum etkidedir. 6 – 9 aylık etkinlik süresi sonrasında enjeksiyondan elde edilen olumlu etkilerin sürdürülebilmesi için işlem tekrarlanabilmektedir.

  Kaş Arası Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Yorgun, çatık kaşlı, yaşlı ve sinirli bir ifade oluşturan kaş arası kırışıklıklarının giderilmesi amacı ile uygulanan Kaş Arası Botoks tedavisinin ilk etkileri 3 ila 4 gün içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. Botoksun tam olarak oturması ile birlikte mimik ve kas hareketlerinin kısıtlanmasına bağlı olarak kırışıklıklar üzerinde belirgin derecede azalma oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da yüzdeki genel ifade de optimum seviyede düzelme elde edilmektedir.

  Kimler Kaş Arası Botoks Yaptırabilir?

  Özel bir bakteriden üretilmiş olan botoks maddesi protein içerikli bir ilaçtır. Yüz gençleştirme ve antiaging etkilerinden yararlanılan botots tedavisini gebelik ve emzirme döneminde olmayan tüm kadın ve erkekler güvenle tercih edebilmektedir. Ancak sinir ve kas sistemine ait bir hastalığı bulunanlara botoks enjeksiyonu yapılamamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Arası Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×