Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kalıcı Lazer Epilasyon

Kalıcı Lazer Epilasyon

  Kalıcı Lazer Epilasyon: Klasik tüy alma yöntemlerine göre etkin sonuçlar ortaya çıkaran Kalıcı Lazer Epilasyon hem kadınlar hem de erkekler için başarılı bir çözüm sunmakta olup Lazer Epilasyon Başarısında Önemli Faktörler Nelerdir? ve Kılların Uzama Evreleri hakkında merak ettiğiniz konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Biyolojik cinsiyete bağlı olarak tüm cilt yüzeyini kapsayan ve farklı bölgelerde yoğunlaşan vücut kılları estetik, hijyen ve psikolojik açıdan problemlere yol açabilmektedir. Farklı karakterlerde, uzunluklarda, renklerde ve yoğunluklarda oluşan bu kıllar klasik tüy alma yöntemleri ile daha da uğraştırıcı ve zahmetli bir hal alırken; anajen evrede yani aktif evrede olmaları nedeni ile birkaç hafta sonrasında tekrar uzayarak cilt yüzeyinde görünür hale gelmektedir.

  Kalıcı Lazer Epilasyon

  Kıl alma yöntemleri arasındaki ağda, cımbız, ip, jilet, kimyasal tüy dökücüler ve daha pek çok uygulama kılların kalıcı etki ile yok olmasını sağlamazken tetiklenerek daha da çok yoğunlaşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle en etkin ve kalıcı yöntemler arasında yer alan Kalıcı Lazer Epilasyon tedavileri tercih edilmektedir. En gelişmiş lazer epilasyon cihazları ile uygulanan bu tedaviler doğru cihaz seçimi ve kişiselleştirilmiş periyodik seanslar uygulandığında maksimum etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Klinik değerlendirme, kıl analizi ve test atımı ile doğru lazer epilasyon cihazı seçimi yapıldıktan sonra uğraştırıcı ve zahmetli epilasyon yöntemlerinin sonlanmasına yardımcı olan Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde test atımı yaptırarak cihaz ve seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Dalga boyu prensibi ile çalışarak yalnızca kıl köklerindeki melanositleri hedef alan ve cilt katmanlarında ya da çevre dokularda hasar oluşturmayan Lazer Epilasyon ve lazer epilasyon cihazları hakkında detaylı bilgi almak, klinik değerlendirme ve ücretsiz test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Kalıcı Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı konu başlığında dikkat edilmesi gereken diğer önemli parametreler ise kılların alınma yöntemi ve hormonal değişimlerdir.

  Lazer Epilasyon Başarısında Önemli Faktörler

  Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisinin en önemli basamağını klinik değerlendirme ve test atımı oluşturmaktadır. Muayene esnasında doğru cihaz seçiminin yapılabilmesi için cilt rengi, kıl rengi, cinsiyet ve işlem bölgesindeki kıl yoğunlukları analiz edilmektedir. Daha sonrasında lazer epilasyon tedavisine uygunluğunun belirlenmesi ile test atımı gerçekleştirilmektedir.

  Test atımları kılın ve cildin lazer ışınlarına vermiş olduğu yanıtın, yan etkilerin ve etkinliğin doğru analiz edilmesinde önemi büyüktür. Test atımından alınan yanıtların değerlendirilmesi ve incelenmesinden sonra cihaz ve kişiselleştirilmiş periyodik seanslar düzenlenmektedir.

  Etkin ve Kalıcı Lazer Epilasyon tedavilerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kılların bulunduğu faz yani evreleridir. Cilt yüzeyindeki kıllar 3 farklı evreye sahiptirler. Anajen, Katajen ve Telojen olarak adlandırılan bu fazlardan Anajen evre kılların aktif ve büyüme özelliklerinin devam ettiği fazlarıdır. Kılların büyüme ve gelişme evresi olan anajen evrede lazer epilasyon tedavisinin yapılması en başarılı ve etkin sonucu vermektedir.

  Anajen evrede kıl köklerinde oluşum tamamlanmakta ve cilt yüzeyinde uzamaları devam etmektedir. Ayrıca Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisinde cilt altına iletilen ışınlar kıl köklerindeki melanosit hücreleri tarafından emilerek kontrollü hasarlar oluşturduğu için tedavinin etki mekanizmasını çalıştıracak en ideal fazdır. Anajen evrede kıllardaki melanin pigmentlerinin en yoğun dönem olduğu düşünüldüğünde ışınlar kıl köklerinde daha kolay emilmekte ve lazer epilasyon işleminden de en başarılı yanıt bu dönemde alınmaktadır.

  Yukarıda da ifade edildiği gibi kıl köküne lazer ışınının iletilebilmesi ve tahrip etkisinin periyodik seanslar ile sağlanabilmesi için kılların köklerinden kopmasına neden olan uygulamalardan kaçınılması istenmektedir. Ağda, cımbız, ip ve epilatör gibi klasik tüy alma yöntemleri işlem bölgesindeki kılların köklerinden koparılmasına neden olmaktadır. Bu da lazer ışını demetlerinin etkinlik göstereceği kıl köklerinin cilt altında olmamasına neden olmaktadır. Bu nedenle kişiselleştirilmiş seanslardan en az 1 ay öncesine kadar klasik tüy alma yöntemlerinin yapılmaması ve işlemden en az 3 gün önce kılların kısaltılarak tedaviye gelinmesi istenmektedir. Böylece Kalıcı Lazer Epilasyon işleminin etkinliği ve kalıcılığı da arttırılmış olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kalıcı Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button