Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kadın Saç Ekimi

Kadın Saç Ekimi

  Kadın Saç Ekimi; Kadınlarda görülen erkek tipi saç dökülmesi problemlerinde tercih edilen Kadın Saç Ekimi, FUE yönteminin kullanıldığı ve özellikle erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadınlarda kullanılmakta olan saç ekimi tedavisi tekniği olup, Kadın Saç Ekim Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi problemi kadın veya erkek fark etmeksizin, kişileri psikolojik anlamda olumsuz etkileyen problemlerin başında gelmektedir. Saç dökülmesi probleminde en etkili çözüm ise elbette saç ekimidir. Başarılı bir şekilde sonuçlanan saç ekimi tedavileri sonrasında, kişiler kendilerini olduğundan daha iyi hissetmekte ve özgüvenlerini geri kazanmaktadır.

  Kadın Saç Ekimi

  Saç dökülmesi problemi erkeklere nazaran kadınlar üzerinde olumsuz etkiler bırakabilmektedir. Özellikle devamlı olarak sosyal yaşamın içinde yer alan kadınlarda meydana gelen saç dökülmesi problemi, kişilerin özgüvenlerini kaybetmelerine ve psikolojilerin giderek bozulmasına yol açmaktadır. Saç ekimi tedavisi her ne kadar erkeklerin daha sık yaptırdığı bir tedavi olarak gözükse de, son yıllarda kadınlarında saç ekimine gösterdikleri ilgi oldukça fazladır.

  Kliniğimizde uyguladığımız kadın saç ekim tedavisi için, ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve saç ekimi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kadın Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Kaş Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Ekimi
  Kaş Ekimi uygulaması kaşlardaki seyrekliğin azaltılması ve yeni kaş konturunun oluşturulması amacı ile FUE tekniğinin kullanıldığı bir ekim tedavisi işlemidir.

  Kadınlarda Saç Dökülmesi Nedenleri

  Kadınlarda saç dökülmesi problemi elbette altta yatan bir soruna bağlı olarak meydana gelmektedir. Genellikle saç dökülmesi problemine neden olan faktörler demir eksikliği, menopoz, gebelik, genetik yatkınlık, hormonal değişim, stres, ilaç kullanımı ve otoimmün hastalıkları olarak belirtilmektedir.

  Saç dökülmesi kadın ve erkek tipi olarak 2’ye ayrılmaktadır. Androgenetik  alopesi olarak adlandırılan Kadın tipi saç dökülmesinde saçlar genellikle saçın tamamında veya belirli bir bölümünde seyrekleşmektedir. Erkek tipi dökülmede ise saçlar ön, arka veya tepe bölümünde tamamen dökülerek kelleşmeye neden olmaktadır.

  Kadın Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ekim işleminden önce, kliniğimizde yapılan ön muayene sırasında mutlaka saç dökülmesi tipi belirlenmeli ve buna uygun bir yöntem seçilmelidir. Kadın Saç Ekimi işlemi, genel olarak erkek tipi saç dökülmesinde gerçekleştirilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinde saçlar ön veya tepe kısımda tamamen dökülmüş olmalıdır.

  Saç ekimi işleminde, tıpkı erkeklerde olduğu gibi FUE yöntemi kullanılmaktadır. FUE yönteminde belirlenen donör bölgeden kıl kökleri teker teker toplanır ve dökülme meydana gelen bölgeye kanal açılıp yerleştirilerek tamamlanır. Donör bölgeden toplanacak kıl kökleri için küçük bir alanın tıraşlanması gerekmektedir.

  Bu sayede kadınların dış görünüşünü etkileyen olumsuz bir durum meydana gelmeyecektir. Kadın tipi saç ekiminde yaklaşık 2000-2500 kıl kökü toplanarak, ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. FUE yöntemiyle yapılan kadın saç ekimi işleminden 6 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.

  Kadın Saç Ekimi İşlemi Sonrasında Yıkama Nasıl Yapılır?

  Kadın Saç Ekimi işleminden sonra kişiler tedaviden 3 gün sonra kendileri saçlarını yıkayabileceklerdir. Fakat yıkama işleminin doktor tarafından yapılmasını isteyen kişiler, tedaviden 1 gün sonra yıkama işlemini yaptırabilmektedir. Saçlarını kendi yıkayacak kişiler öncelikle doktor tarafından önerilen losyonu, ekim yapılan bölgeye dikkatli bir şekilde sürmelidir.

  Yaklaşık 30 dakika sonra bölgeye sürülen losyon akıtılır ve doktor tarafından önerilen şampuan dikkatli bir şekilde saça uygulanır. Saçlar ılık su ile durulanmalı ve ılık veya soğuk fönle kurutulmalıdır. Saç ekimi işlemi sonrası saç yıkaması 10 günde 1 kez yapılmalıdır.

  Kadın Saç Ekimi Sonrası İz Kalır Mı?

  Saç ekimi yaptırmak isteyen bayanların en çok tedirgin olduğu konulardan biri de, işlem sonrasında herhangi bir iz kalıp kalmadığıdır. Bu yüzden saç ekimi tedavisinde uygulanan yöntem çok önemlidir. FUE yöntemiyle uygulan saç ekimlerinden kesinlikle iz kalmamaktadır. Fakat FUT yönteminde donör bölgeye kesi atıldığından iz kalmakta ve bu yüzden bu yöntem artık tercih edilmemektedir.

  Kadın Saç Ekimi işlemi için sizlerde kliniğimizin ücretsiz ön muayenesinden yararlanabilir ve ön kontrolden geçerek, saç dökülmesi tipi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Kadın Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kadın Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button