Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

İple Kaş Kaldırma

İple Kaş Kaldırma

  İple Kaş Kaldırma; Kaş Askı, Kaş Askılama ve İple Kaş Asma olarak da adlandırılan İple Kaş Kaldırma çözünebilir iplerin minimal invaziv bir işlemle cilt altına farklı açılar ile yerleştirildiği bir cilt germe ve yenileme tedavisi olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve iplerin yerleştirileceği alanların belirlenmesi öncesinde merak edilen İple Cilt Asma Tedavisi Nedir? Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır? İplerin Özellikleri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik ve çevresel faktörler sonucunda kronolojik yaşlanmanın da beraberinde getirdiği cilt problemleri gelişmektedir. Yaşlanma ve daha pek çok etkenin rol aldığı bu ciltteki değişiklikler kırışıklık, cildin esnekliğini ve elastikiyetini kaybetmesi, kollajen desteğinin azalması, hacim kaybı ve yağ ve bağ dokularındaki azalmalar cilt dokusunun incelerek aşağı doğru sarkmasına ve cilt kırışıklıkları oluşmasına yol açmaktadır.

  Tüm vücut dokularında kendini gösteren cilt yaşlanmasının etkileri dış dünya ile birebir temasta olan yüz bölgesinde ve özellikle alın, kaş ve göz hattında daha belirgin bir halde olmaktadır. Yüzün üst kısmında oluşan bu temel sorunların getirdiği cilt sarkmaları kaş düşüklüğüne, göz çevresinde kaz ayaklarının oluşumuna ve yorgun, yaşlı, soluk ve agresif bir ifadenin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

  İple Kaş Kaldırma

  Hacim kaybı, elastikiyet ve esnekliğin azalması, yağ ve bağ dokusundaki azalmalar ile cilt doku hücrelerindeki hasarların yüzün üst kısmında oluşturduğu değişiklikler medikal estetik alanda uygulanan cilt germe tedavileri ile onarılabilmektedir. Son dönemde yaygın olarak tercih edilmekte olan ve cilt yaşlanması ile beraber kaş formunun yeniden düzenlenmesini sağlayan bu medikal estetik tedaviler arasında İple Kaş Kaldırma estetiği bulunmaktadır.

  Cilt altına belirli açılar ile yerleştirilmiş özel iplikler ile kaybedilen dinamik yüz hattının ve bakışların yeniden kazanılmasına olanak sunan iple kaş germe tedavisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirilerek çalışılacak alanların belirlenmesine olanak sunmak için randevu talep ederek cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Yerleştirildiği alanlarda kaşı askılama etkinliğinin yanı sıra doku hücrelerindeki aktivitesi ile gençleştirici etkiye sahip olan özel ipliklerin kullanıldığı kaş asma işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da İple Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kaş Askısı
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Askısı
  Kaş Askısı çözünebilir özel kılçıklı iplerin belirli açı ve yönlerde cilt altında yerleştirilerek germe etkinliği oluşturulan minimal invaziv tedavidir.

  İple Kaş Kaldırma Nedir?

  Cerrahi yüz germe operasyonlarının ve genel anestezinin beraberinde getirdiği cerrahi prosedürlere alternatif olarak tercih edilen iple kaş askılama tedavisi bir yüz germe işlemi olup, genetik ya da yaşlanma ile birlikte aşağı sarkan ve yapısı bozulan kaşların iplikle yeniden kaldırılmasını ve cilt altı doku hücrelerinin aktive olmasını sağlayan bir işlemdir.

  Yüz germe ameliyatlarına kıyasla minimal invaziv bir alternatif işlem olanağı sunan İple Kaş Kaldırma estetiği özel PDO ipliklerinin cilt altına farklı açılar ile yerleştirilmesi esasına dayanan oldukça kısa ve pratik bir işlemdir. Uygulama sonrasında kaş formu yeniden düzenlenirken göz çevresinde ve alın çizgisinde oluşan kırışıklıkların da açılması hedeflenmektedir.

  İple Kaş Kaldırma Nasıl Uygulanır?

  İple Kaş Kaldırma işlemi minimum iyileşme süresi olan oldukça pratik bir işlemdir. 45 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen bu tedavide iplerin yerleştirileceği alanlar solüsyon ile temizlendikten sonra lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında ipler cilt altına yerleştirilerek kaşlar istenilen formda askılanmaktadır. Bu askılama esnasında iplerin dışında bulunan kırçıllı yapı dokuyu ve kasları kavrayarak lifting etkisi oluşturmaktadır.

  İple Kaş Germe İşlemindeki ipliklerin Özellikleri

  İple kaş germe işleminde kullanılan iplikler çözülebilir özelliktedir. PDO özellikli kırçıllı bu iplikler ipliklerin özeliklerine göre 3 ila 1 yıl gibi bir süre sonunda çözünmeye başlamaktadırlar. İplerin tutunma ve çözünme etkinliği ile birlikte bulundukları alanlarda iyileşme tepkisi tetiklenmektedir. Dokuların kendi kendini onarım sürecinin aktive olduğu bu tepki cilt altında zamanla azalan kollajen üretimini artırmaktadır.

  İplerin çözünmesi ile beraber artan kollajen üretimi sarkan ve gevşeyen boşlukları doldurarak kaş ve göz çevresinde daha dinamik ve esnek bir doku oluşturmaktadır. Böylece İple Kaş Asma işlemi sonrasında istenilen estetik görünüm elde edilirken, iplerin çözünmesinin ardından da cilt yenileme ve gençleşme etkisi sürdürülmüş olmaktadır.

  İple Kaş Kaldırma Riskleri ve Yan Etkileri

  İple Kaş Kaldırma işlemi oldukça düşük riskli bir cilt germe prosedürüdür. Ancak uygulama sonrasında beklenen olası geçici yan etkiler bulunmaktadır. İplerin giriş yerlerinde ve yerleştirildiği alanlarda hassasiyet, kızarıklık, morarma ve hafif ağrı görülebilmektedir. Bu etkiler herhangi bir komplikasyon geliştirmeden hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Kaş Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button