Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

İpek Kirpik Uygulaması

İpek Kirpik Uygulaması

  İpek Kirpik Uygulaması; En yaygın medikal estetik işlemlerden olan İpek Kirpik Uygulaması, saf ipekten imal edilen kirpiklerin tek tek istenilen hacim ve yoğunluğa uygun olarak doğal kirpik diplerine sabitlendiği estetik prosedür olup, klinik değerlendirme ve işlem öncesi merak edilen İpek Kirpik Özellikleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? Kullanım Süresi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Alt ve üst göz kapaklarının diplerinde yer alan kirpikler fonksiyonel ve estetik öneme sahiptir. Göz kapaklarının refleksi ile göz sağlığını koruyan kirpiklerin hacimleri göz hattının belirginliğini ve ifadenin şekillendirilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle dökülme, yaralanma ya da kirpik yoğunluğunun az olması gibi noktalarda kirpik yoğunluğunun arttırılması ve daha uzun kirpikler ile göz estetiği ve bakışların yeniden şekillendirilmesi istenmektedir.

  Göz hattındaki estetik görünümde önemli yere sahip olan kirpiklerin uzun, kıvrımlı ve dolgun bir görünümü sahip olması amacı ile uygulanan İpek Kirpik Uygulaması ile göz ve kirpiklerde doğal bir görünüm elde edilebilmektedir. Saf ipekten imal edilen bu kirpikler, esnek ve doğal görünümleri ile istenilen yoğunluğa ve uzunluğa göre yerleştirilerek bakışlardaki ifadeyi yeniden oluşturmaktadır.

  İpek Kirpik Uygulaması

  Sentetik kirpiklere kıyasla daha doğal görünümlü bir yapıya sahip olan ipek kirpik ve uygulaması öncesinde kirpik uzunluğunun, yoğunluğunun ve kullanılacak kirpik sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, uygulama sonrasında dilediğiniz kirpik hacmine kavuşabilirsiniz.

  Estetik ve güzellik alanında uygulanan kirpik uygulamaları hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da İpek Kirpik Uygulaması fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kirpik Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kirpik Ekimi
  Kirpik Ekimi tedavisi kirpik hacmi az olan ve estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşmak isteyen kişilere FUE yöntemi ile uygulanan bir ekim işlemidir.

  İpek Kirpiklerin Özellikleri

  İpek Kirpik Uygulaması içerisinde kullanılan kirpikler sentetik özellikte değildir. Adından da anlaşılacağı üzere saf ipekten oluşmaktadır. Gerçek kirpik yapısına sahip olan kirpiklerin bu özelliği sayesinde daha esnek, hafif ve doğal görünümlü bir kullanım avantajı sunmaktadır. Ayrıca sentetik olmaması nedeni ile kirpik uçlarında doğal kirpiklerin hava almasına yardımcı olmaktadır. Yumuşak ve hafif olma özelliği ise işlemden sonra göz kapaklarında ağırlık ya da rahatsızlık hissinin oluşmasını engellemektedir.

  İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

  İpek Kirpik Uygulaması, saf ipek kirpiklerin kirpik diplerine tek tek yerleştirildiği bir işlemdir. Bu uygulama öncesinde doğal kirpik hacmi, göz büyüklüğü, istenilen yoğunluk ve uzunluk değerlendirilerek kullanılacak kirpik sayısına ve kirpiklerin uzunluklarına karar verilmektedir.

  İşlem esnasında göz ve göz çevresinin uygulamaya hazır hale gelmesi amacı ile bölge makyaj kalıntılarından temizlenmektedir. Daha sonrasında tekli halde bulunan ipek kirpikler medikal yapıştırıcılar veya solüsyon yardımı ile doğal kirpik diplerine sabitlenmektedir. Ortalama 60 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilen bu işlem, istenilen kirpik yoğunluğunun elde edilmesi ile tamamlanmaktadır.

  İpek Kirpik Uygulaması Sonrasında Olası Etkiler

  İpek kirpik işlemi oldukça güvenli, acısız ve ağrısız bir işlemdir. Medikal yapıştırıcılar yada solüsyonlar yardımı ile kirpiklerin sabitlendiği İpek Kirpik Uygulaması içerisinde solüsyon ya da medikal yapıştırıcıların neden olduğu göz hassasiyeti görülebilmektedir. Bu durum yapıştırıcının etkinliğini göstermesi ile birlikte hafifleyerek ortadan kaybolmakta ve herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır.

  Kimler İpek Kirpik Uygulaması Yaptırabilir?

  Rimel ve takma kirpik kullanmak istemeyen kişiler ile birlikte; genetik ya da travmatik nedenler sonucunda kirpik dökülmesi, kirpik seyrekliği ya da kirpik azlığı bulunan kadın ve erkeklere uygulanabilen etkili ve yenilikçi bir yöntemdir.

  İpek Kirpiklerin Kullanım Süresi

  İpek kirpiklerin kullanım süreleri diğer kozmetik işlemlere ve uygulamalara kıyasla daha uzundur. Ancak kirpiklerin bakımı ve kullanılan kirpik sayısına göre kullanım süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Bu aşamada iyi bakım yapılmış ve kullanımına özen gösterilmiş kirpiklerin 3 ila 6 ay boyunca deforme olmadan kullanılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bu sürenin sonunda ipek kirpiklerin çıkarılmasının ardından doğal kirpiklere 1 ay dinlenme süresi tanıyarak tekrar İpek Kirpik Uygulaması yapılabilmektedir.

  İpek Kirpik Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İpek kirpiklerin bakımı, kullanım süresi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Özellikle yağlı maskaraların ve diğer kozmetik ürünlerinin kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Bu ürünler kirpiklerin dökülmelerine neden olmaktadır. Bununla birlikte gözlerin ovuşturulmaması ve sabitlenen kirpiklere müdahale edilmemesi gerekmektedir. Bu durum ipek kirpiklerin sabitlenmiş olduğu kirpik diplerinden kopmasına yol açarken, doğal kirpiklerin de dökülmesine neden olabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İpek Kirpik Uygulaması Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button