Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

FUT Saç Ekim

FUT Saç Ekim

  FUT Saç Ekim; Saç ekimi tedavilerinde kullanılan FUT Saç Ekim Tekniği saç dökülmesi az olan ense ve kulak arkası alanlarının verici bölge olarak kullanıldığı ve derinin şerit halinde çıkarıldığı bir yöntem olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen FUT Ekim Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi problemi, hemen herkesin belirli bir dönem yaşadığı ve birçok nedene bağlı olan bir sorundur. Saç dökülmesi problemi hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen, seyrelme veya yoğun bir şekilde dökülme olarak ortaya çıkarak kişileri psikolojik anlamda da olumsuz etkilemektedir.

  Saç dökülmesinin en etkin tedavisi de saç ektirme yöntemidir. Saç dökülmeleri ilk zamanlarda medikal yöntemler sayesinde azaltılabiliyor olsa da, yoğun dökülmeler de en etkin tedavi yöntemi saç ektirme olacaktır.

  FUT Saç Ekim

  Saç ektirme işleminin kendi içerisinde çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni ise FUT (Follicular Unit Transplantation) yöntemidir. Saçın traş edilmesine gerek duyulmadan gerçekleştirilen FUT yöntemi, kliniğimizde saç ektirme tedavisinde uygulamış olduğumuz yöntemler arasında yer almaktadır.

  Ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak, FUT yöntemi ile saç ekimi hakkında kontrolden geçebilirsiniz. FUT yöntemi ile saç ekimi için randevu almak ve FUT Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

  FUE Saç Ekim
  BENZER TEDAVİLER
  FUE Saç Ekim
  FUE Saç Ekim donör alandaki saç köklerinin, mikro motorlar yardımıyla tekli, ikili veya üçlü olarak hiçbir kesi ve dikiş olmadan çıkarıldığı yöntemdir.

  FUT Saç Ekim Nedir?

  FUT Saç Ekim yöntemi ile genel olarak saç dökülmesi yaşanmayan bölümler olan ense veya kulak arkasından, şerit halinde saçlı deri alınmasıdır. Alınan saçlı deriler saç köklerine ayrıldıktan sonra, dökülme meydana gelen bölümlere açılan kanallara yerleştirilir.

  FUT yöntemi cerrahi bir operasyon olduğundan, işlem öncesinde hastalara lokal anestezi uygulanır ve işlem sırasında saç derisine kesiler atılarak gerçekleştirilir. Açılan kesiler işlem sonunda dikiş atılarak kapatılmaktadır. FUT yönteminin tercih edilmesinin nedeni ise, saç köklerini topluca alınıp ekilmesi ve işlemden hızlı bir şekilde cevap alınmasıdır.

  FUT Saç Ekim Nasıl Uygulanır?

  Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz ücretsiz ön muayene esnasında hastalarımızın talepleri dinlenerek FUT tedavisine başlanmaktadır. Tedavideki asıl amaç hem doğal bir görünüm elde etmek hem de hastaların taleplerine uygun bir şekilde tedaviye yön vermektir.

  FUT Saç Ekim işlemi saç dökülmesi bulunan bölgenin genişliğine bağlı olarak 4-12 saat arasında sürebilmektedir. Bir gün içinde 500-5000 arasında greft ekimi yapılabilmektedir. Buradan yola çıkarak tek seans içerisinde 12.500 saç kökü ekimi mümkün olmaktadır.

  FUT cerrahi bir operasyon olduğundan, işlem öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanır ve işlem sırasında acı veya ağrı hissetmesi engellenmiş olur. Lokal anestezi hem sağlıklı saç köklerinin alınacağı bölgeye hem de saç köklerinin ekiminin yapılacağı bölgeye uygulanmaktadır.

  FUT saç ekim işlemine ense bölümünden şerit halinde kesi yapılarak saçlı deri alınır. Alınan saçlı deriler 2-3 saç kökü içerecek şekilde parçalara ayrılmaktadır. Daha sonra ekim yapılacak bölgeye saç köklerinin dikilmesi için küçük kanallar açılır. Saç ekimi esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de saçların çıkış yönü ve çizgisine dikkat etmek olmalıdır.

  Bu doğrultuda ayrıştırılan saç kökleri açılan kanallara dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Sağlıklı saç köklerinin şerit halinde alındığı bölgeye dikiş atılarak işlem sonlandırılır.  İlerleyen dönemlerde dikiş atılan bölgede hafif bir iz kalması muhtemeldir.

  FUT Saç Ekim Kimlere Uygulanmaktadır?

  FUT Saç Ekim yönteminin uygulanabilmesi için kişilerin 22 yaşından büyük olması, genel sağlık durumunun iyi olması, sağlıklı saç köklerinin alınacağı bölgenin yeterli olması ve kalıcı saç dökülmesine sahip olması yeterlidir.

  Fut Saç Ekim Yönteminin Avantajları

  • Greftler şerit halinde ve toplu alındığından, işlem hızlı bir şekilde gerçekleşir.
  • Saç köklerinin alınacağı bölgede yetersiz saç kökü bulunsa dahi, saç ekimi yinede yapılabilmektedir.
  • Saçların traş edilmesine gerek duyulmaz.
  • Greftler hızlı ve çok sayıda toplanabilmektedir.

  FUT Saç Ekim Yönteminin Dezavantajları

  • Greftlerin alındığı bölgeye kesi atıldığından, işlem sonun dikiş atılır ve bu bölgede iz kalması muhtemeldir.
  • Göz etrafında şişlik oluşması muhtemeldir.
  • Operasyon sonrasında dikiş atıldığı için ağrı ve sızı hissedilebilir.
  • Greftlerin toplandığı bölgede hissizlik oluşabilmektedir.
  • Operasyon sırasında kesi atılıp, sonrasında dikişle kapatıldığından iyileşme süreci biraz daha uzun olacaktır.

  FUT Saç Ekim yöntemi ile hızlı bir tedavi süreci gerçekleştirilirken, doğal bir saç görünümü elde edilmektedir. Sizlerde FUT saç ekim hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yaralanabilir veya aşağıda yer alan formu doldurarak FUT Saç Ekim fiyatları ve randevu talebi için bizimle iletime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  FUT Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button