Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

FUE Saç Ekim

FUE Saç Ekim

  FUE Saç Ekim; Saç ekimi işlemlerinde kullanılan FUE Saç Ekim tekniği, donör alandaki saç köklerinin, mikro motorlar yardımıyla tekli, ikili veya üçlü olarak hiçbir kesi ve dikiş olmadan çıkarıldığı yöntem olup, saç analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen FUE Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Son yıllarda ilerleyen teknoloji ile birlikte birçok rahatsızlığın tedavisi kolaylıkla yapılabilmektedir. Saç ekimi tedavisi de teknolojinin bizlere sağladığı ve saç dökülmesi rahatsızlığında kullanılan bir tedavi yöntemidir.

  FUE Saç Ekim

  Genel olarak saç ekim işlemi, ense ve şakak bölümlerinden alınan sağlıklı saçların saç sökülmesi gerçekleşen bölümlere yerleştirilmesi işlemidir. Donör olarak nitelendirilen sağlıklı saçlar, dikim yapılan bölgede kısmen dökülebilmektedir. Fakat bu dökülmenin ardından tekrar sağlıklı saçlar çıkmaya başlayacaktır.

  FUT Saç Ekim
  BENZER TEDAVİLER
  FUT Saç Ekim
  FUT Saç Ekim saç dökülmesi az olan ense ve kulak arkası alanlarının verici bölge olarak kullanıldığı ve derinin şerit halinde çıkarıldığı bir yöntemdir.

  FUE Saç Ekim Nedir?

  Saç ekim tedavileri son yıllarda en çok gelişme kaydeden tedaviler arasında yer almaktadır. Öyle ki, saç ekim tedavilerinin ilk zamanlarına oranla son yıllarda uygulanan tedavi yöntemleriyle birlikte, saç ekim tedavileri neredeyse tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen tedaviler arasında yer almaktadır. Saç ekim tedavilerinin bu kadar yaygınlaşması

  nın nedeni elbette, tedavi alanında yapılan gelişmelerden kaynaklanmaktadır. FUE Saç Ekim, saç ekim tedavilerinin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasına neden olan faktörler arasındadır.

  FUE ekiminin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasının altında yatan neden ise; tedavinin kesi, dikiş ve iz olmadan gerçekleştirilmesinden ötürüdür. Fue ekimi kısaca, donör olarak nitelendirilen sağlıklı saç köklerinin, mikro motorlar yardımıyla tekli, ikili veya üçlü olacak şekilde hiçbir kesi veya dikiş olmadan çıkarılması işlemi olarak nitelendirilmektedir. Sağlıklı bölgelerden alınan saç kökleri, saç dökülmesi gerçekleşen bölgelere transfer edilmektedir.

  Saç ekim tedavisinde adından oldukça fazla söz ettiren FUE Saç Ekim işleminden yararlanmak için sizlerde kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Tedavi sırasından herhangi bir kesi ve dikiş izi olmadan, oldukça doğal ve etkili bir saç ekim tedavisi olan Fue işlemi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları, FUE Saç Ekim fiyatları ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan formu doldurarak kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  FUE Saç Ekim Nasıl Yapılır?

  FUE işlemi öncesinde yapılacak ilk adım sağlıklı saç köklerin yer aldığı bölgelerin belirlenmesidir. Daha sonra ne kadar saç kökü alınacağı belirlenerek, işlem öncesinde kişinin saç köklerinin alınacağı bölge traş edilerek FUE Saç Ekim işlemine hazır hale getirilir.

  FUE saç ekim işlemi lokal anestezi altında uygulandığından, işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissi olamayacaktır. Greft adı verilen sağlıklı saç kökleri, 0,5-1 mm özel uçlara sahip mini motorlar yardımıyla çıkarılmaktadır. Greftler genel olarak belirli aralıklarla çıkartılmaktadır. Bunun nedeni ise, bölgede saç seyrelmesi sorunuyla karşılaşmamaktır. Greftler çıkartıldıktan sonra, saçsız alana ekilmeden önce sabit ısıdaki bir sıvı çözelti içerisinde bekletilerek zarar görmesi veya canlılığını yitirmesi engellenmektedir.

  Saç kökleri, saçsız bölgeye ekilmeden önce yapılması gereken son adım ise saçsız bölgeye kanal açılması işlemidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, alınan greftlerin kalınlığı ve derinliğine uygun şekilde kanal açılmasıdır. Doğal saç ekim işlemi için bir diğer önemli detay ise açılan kanalların yönüdür.

  Saç köklerinin yerleştirileceği bölgeye açılan kanallar, genel olarak “Lateral Slit” yöntemiyle gerçekleştirilir. Halk arasında genel olarak iğneli yöntem olarak bilinen Lateral Slit ile ön alın çizgisinde en doğal görünüm gerçekleştirilmektedir. İşlem esnasında ince bisturiler ile yatay kanallar açılır ve açılan kanallar derin olmadığından dikiş atılmasına gerek yoktur.

  Son adım olan saç ekim sırasında, daha önceden özel solüsyonda bekletilen greftler dikkatli bir şekilde açılan kanallara yerleştirilir. Saç ekim işlemi mikro motorlar ile gerçekleştirilir. Sağlıklı saç köklerinin, açılan kanallara yerleştirme işlemi yaklaşık 3 saat gibi bir sürede tamamlanabilmektedir. Fue saç ekimi işlemi sonunda, saç ekilen bölge hiçbir şekilde kapatılmamaktadır. İşlemden birkaç gün sonra saç ekimi yapılan bölgeye pansuman yapılmaktadır.

  FUE Saç Ekim İşlemini Kimler Yaptırabilir?

  Saç ekimi tedavisinde son teknoloji ile desteklenen FUE Saç Ekim işlemi, genel olarak erkekler tarafından yapılıyor olsa da kadınlara da uygulanabilen bir yöntemdir. İşlemin uygulanabilmesi için, mutlaka saç dökülme sürecinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise,  saç dökülme süreci tamamlanmayan kişilere uygulan saç ekim tedavisi sonrasında istenilen başarının elde edilemeyeceğinden ötürüdür.

  Fue saç ekim işlemi için kesinlikli detaylı bir planlama süreci gerekmektedir.  Saç sökülmesine neden olan sebepler çok iyi araştırılmalı ve kişilerin talepleri değerlendirilerek operasyon sürecine başlanmalıdır. Fue saç ekim işlemi ile kalıcı ve doğal saçlara sahip olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilir veya ücretsiz ön muayene fırsatımızdan yararlanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  FUE Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button