Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma; İple Kaş Kaldırma olarak da adlandırılan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma özel PDO ipliklerinin cilt altına yerleştirilerek kaş köşelerini yukarı kaldıran ve şekillendiren cilt germe yöntemi olup, cilt analizi, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Fransız Askısı Nedir? Kaş Kaldırma Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Zamana bağlı gelişen kronolojik yaşlanmaya eşlik eden genetik faktörler ve çevresel faktörler cilt sağlığının zamanla kaybolmasına, hacim kaybetmesine, cildin aşağı doğru sarkmasına ve gevşemesine neden olmaktadır. Cilt yaşlanması olarak ifade edilebilen bu tablo genellikle hassas yapıda olan göz çevresinde kendini göstermekte ve belirginleşmektedir. Bunun sonucunda da ince yapılı göz çevresinde cilt kırışıklıkları, göz kapağında ve kaş uçlarında düşmeye neden olarak daha yaşlı, yorgun ve mutsuz bir görünüme yol açmaktadır.

  Cildin zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesi ile oluşan bu problemler yüz ifadesini ve genel görünümü bozan estetik sorunlara neden olduğu için cilt germe tedavilerine başvurulmaktadır. Bu tedaviler içerisinde kullanılan pek çok cerrahi ve medikal estetik uygulama bulunmaktadır. Kaşlardaki bozulmayı minimize etmek amacı ile kullanılan bu tedavilerde cerrahi cilt germe ameliyatları anestezi ve komplikasyon riskleri nedeni ile pek fazla tercih edilmemektedir. Bu nedenle ameliyatsız kaş kaldırma teknikleri son dönemde oldukça popüler uygulamalar arasında yer almaktadır.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

  Kişinin kaş şeklinin yeniden tasarlanmasını, göz çevresindeki kırışıklıkların hafifletilmesini ve yüz dinamiğinin yeniden kazandırılmasını sağlayan bu ameliyatsız cilt germe tedavileri arasında Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi bulunmaktadır. Kaşın doğal hareketlerini kısıtlamadan cildin lifting etkisi ile yukarı kaldırılmasını sağlayan bu tedavi özel iplerin cilt altına yerleştirilmesi ve kaş köşelerinin ifadeye uygun bir pozisyona taşınmasını sağlamaktadır.

  Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeden lokal anestezi ile gerçekleştirilen Fransız Askısı işlemi ile kaş kaldırma tedavisi öncesinde yüz analizinin yapılması, kaşların kaldırılacağı ve çalışılacak alanların tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Medikal estetik alanda cilt germe tedavileri içerisinde yaygın olarak kullanılmakta olan Fransız Askı tekniği ile kaş kaldırma tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve yüz analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma
  Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma cilt yüzeyindeki elektriksel enerjinin havadaki gaz ile iyonize olduğu plazma enerjisi ile uygulanan cilt tedavisidir.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Nasıl Uygulanır?

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılması, gözlerin üzerine sarkan cildin kaldırılması ve kaş şeklinin yeniden düzenlenmesi amacı ile uygulanan non – invaziv bir prosedürdür. İşlem esnasında lokal anestezi kullanılmaktadır. Daha sonrasında yüz ve kaş analizi yapılarak kullanılacak iplik sayısı, açılar ve yerleştirileceği alanlar belirlenerek uygulamaya geçilmektedir.

  Lokal anestezi öncesi cilt yüzeyi temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Daha sonrasında biyomedikal ve farmasötik uygulamalarda kullanılmakta olan özel PDO yani polidioksanon adı verilen çözünebilir iplikler kaş çevresinde belirlenen çalışma alanlarından özel kanüller kullanılarak cilt altına yerleştirilmektedir. İplerin üzerindeki özel kılçıklar cilt altında tutunduktan sonra her iki kaş ucu belirlenen seviyede yukarıya kaldırılmaktadır. İşlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmeden Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Sonrası Görülen Etkiler

  45 ila 60 dakika gibi işlem süresine sahip olan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma tedavisi sonrasında ipler bulundukları alanda cildi yukarı kaldırdığı için anında lifting etkisi oluşturmaktadır. Kaş uçlarının yukarı aldırılması ile göz çevresinde oluşan ışınlı çizgiler ve kaz ayakları hafiflemekte hatta kaybolmaktadır. Göz kapakları da kaşın kaldırıldığı seviyede yukarı toparlandığı için yüz formunda ve genel görünümde gençleştirici bir iyileşme etkisi sağlanmaktadır. Böylece işlem sonrasında yüzün üst bölümünde cildi sıkılaştıran ve yükselten etki elde edilmiş olmaktadır.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Etkisi ve Kalıcılık Süresi

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işleminde kullanılan ipler çözünebilir özellikteki PDO ipliklerdir. Kullanılan iplerin sayısına, mimik kaslarının kullanım sıklığına ve cilt kalitesine göre etkisi ve kalıcılık süresi değişiklik gösteren bu tedavi 6 ay ile 2 yıl arasında germe etkisini sürdürmektedir. Ancak bu özel iplikler bulundukları alanlarda çözündükten sonra da iyileşme ve onarım mekanizmasını tetiklemektedir. Böylece yüzün üst bölümünde kollajen sentezinin üretimi artmaktadır. Artan kollajen ile elastikiyetini kaybetmiş ciltteki boşluklar doldurularak cilt yenileme ve cilt germe etkisi tekrar kazanılmış olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button