Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi; Cilt gençleştirme, cilt yenileme, anti aging ve cilt bakım uygulamaları içerisinde yer alan Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, ciltteki deformasyonları ve cilt altı dokusundaki hasarları onararak tedavi eden ve gençleştiren bir enjeksiyon işlemi olup, Fibrocell Kök Hücre İşlemi Nedir? Nasıl Uygulanır? Özellikleri ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt gençleştirme tedavileri içerisinde kullanılan ve otolog hücre tedavisi olarak ifade edilen Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, cilt üzerindeki deformasyonları ve cilt altı dokusundaki hasarları tedavi ederek cildi gençleştiren bir uygulamadır. Göz çevresi, gıdı, dudak köşeleri ve dudak üstü, yanak sarkması ve göz altı torbalanmaları gibi pek çok alanda etkinliğini gösteren bu kök hücre tedavisi, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesinde üstün başarılı etkilere sahiptir.

  Kök hücre tedavisine benzeyen bu otolog hücre tedavisi, cilt dokusunda yaşlanma ile birlikte azalan kollajen ve elastin sentezinin tetiklenmesini, cildin dermiş katmanındaki fibroblastların çoğalmasını sağlayarak cilt kırışıklıkları, cilt sarkması, elastikiyet kayıpları ve diğer cilt problemlerinin hafifletilmesini, geciktirilmesini ve önlenmesini sağlamaktadır.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

  Cilt gençleştirme tedavileri içerisinde doku hücrelerini harekete geçirerek onaran fibrocell tedavisi öncesinde cilt analizinin yapılması ve özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Fibrocell kök hücre enjeksiyon tedavisi öncesinde uygulama hakkında merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Fibrocell Kök Hücre Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine ürün ve formülasyonların ince uçlu iğnelerle enjekte edildiği bir işlemdir.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Fibroblast Hücre Kültürü olarak da adlandırılan Fibrocell Kök Hücre Tedavisi kişiden alınan dokunun (kulak arkası ya da kol içerisinden) laboratuvar koşullarında çoğaltılarak elde edilen kök hücrelerin kişiye enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

  İşlem esnasında kök hücrelerin elde edilebilmesi için dokunun alınacağı donör bölge seçilmektedir. Fibroblastlarca zengin donör bölgenin seçilmesinin ardından steril koşullarda mikro boyutlu bir deri parçası alınmakta ve kişiden alınan kan ile beraber doku, laboratuvar ortamında kültürden geçirilerek kök hücre yani fibrocell tedavisinin etken maddesi hazır hale getirilmiş olmaktadır.

  Tedavi aşamasında istenilen hücre sayısına ve yoğunluğuna ulaşılması ile birlikte ince uçlu iğneler aracılığı ile etken madde dokuya enjeksiyon yöntemi ile iletilmektedir.

  Kimler Fibrocell Tedavisi Yaptırabilir?

  Fibroblast hücre kültürü, bir cilt gençleştirme tedavisi olarak uygulanmaktadır. Bu kapsamda yaşlanma belirtilerini hafifletmek, önlemek ve geciktirmek isteyen tüm kadın ve erkekler yaptırabilmektedir. Tedavinin belirgin etkileri genellikle 30 ila 40’lı yaş gruplarında daha fazla belirgindir.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi seans şeklinde uygulanan bir enjeksiyon tedavisidir. Tedavinin seans sayısı ve seans aralıkları ise cilt problemine, cilt yapısına, uygulama bölgesine ve yaşa göre değişiklik gösterebilmektedir. En az 2 seans şeklinde uygulama yapılması önerilmekte olup, cildin ihtiyacına göre 3 ya da 4 seans şeklinde 4 hafta ara ile uygulanabilmektedir.

  Fibrocell Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

  Fibroblast hücrelerinin cilt altına enjekte edilmesi ile birlikte cilt katmanlarında genç ve taze fibroblastlar sayesinde kollajen ve elastin sentezi hızlanmış olmaktadır. Bu doku hücrelerinin artmasına ve doku hücrelerince zenginleşmesine bağlı olarak ciltte dolgunluk hissi, parlaklık ve canlılık gözlemlenmektedir.

  İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayan ve hızlı doku onarımı yapan bu uygulamanın tüm seanslarının bitmesinin ardından 3 ila 5 yıl süre ile daha sıkı ve gergin cilt yüzeyi korunmuş olmaktadır. Bununla birlikte doku onarımı ile beraber cilt lekesi problemi, mat görünüm ve pigmentasyon sorunları da çözümlenmektedir.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Sonrasında Görülen Yan Etkiler

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, kişinin kendi kan ve dokusundan elde edilen kök hücrelerin tekrar kişiye enjekte edildiği bir uygulamadır. Bu nedenle işlem esnasında ya da işlem sonrasında komplikasyon riski ya da yan etki oluşturmamaktadır.

  Oldukça güvenli ve konforlu bir uygulama olan bu işlem sonrasında enjeksiyon bölgelerinde kızarıklık, ödem ya da morarma görülebilmektedir. Bu durum tedavi sonrasında görülmesi beklenen olası etkiler olup, 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button