Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon; Yüz Lazer Epilasyon uygulamaları içerisinde yer alan Favori Bölgesi Lazer Epilasyon kulak önünden çeneye uzanım gösteren istenmeyen tüylerin lazer teknolojisiyle yok edilmesi hedeflenen epilasyon işlemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans takviminin oluşturulması öncesinde merak edilen Favori Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen tüy problemleri hem kadınlar hem de erkekler için hijyen problemlerinin yanı sıra estetik ve kozmetik sorunlara da neden olmaktadır. Özellikle saçın uzanımı olarak kulak ön çizgisinden çeneye kadar uzanım gösteren favori bölgesi tüyleri yüz estetiğinin bozulmasına ve kozmetik problemlerin oluşmasına neden olmaktadır.

  Genellikle kadınlar tarafından rahatsız olunan, erkeksi bir görünüme neden olan favori bölgesi tüyleri ağda, cımbız, ip ya da epilatör gibi klasik ve tekrarlayan tüy alma yöntemleri ile düzenli olarak alınmaktadır. Ancak bu işlemler zahmetli, acılı ve tekrarlayan epilasyonlar olmasının yanı sıra bölgede batık, sivilce ve cilt lekesi oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle günümüzde pek çok kadın Favori Bölgesi Lazer Epilasyon işlemleri ile yüz estetiğinde hijyen ve kozmetik sorunlara neden olan tüylerden kalıcı etki ile kurtulmaktadır.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

  Lazerin cilt altı katmanlarında herhangi bir problem oluşturmadan yalnızca kıl kökünü tahrip etme etkinliğinden yararlanıldığı favori lazer epilasyon işlemi ile çeneye kadar uzanım gösteren kıl ve tüy problemini azaltmak ya da tümü ile yok edebilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; cilt tipi, kıl karakteri ve kıl yoğunluğuna uygun lazer epilasyon cihazının seçilmesine ve kişisel seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile yüz bölgesindeki istenmeyen görünüme neden olan favori kıllarının kalıcı olarak yok edildiği lazer epilasyon tedavimiz hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atışı hakkında detaylı bilgi almak ya da Favori Bölgesi Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Tüm Yüz Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Yüz Lazer Epilasyon

  Favori Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon işlemi öncesinde seans öncesi hazırlık yapılması istenmektedir. Yüz lazer epilasyon uygulamaları diğer bölgelere göre daha titizlik ve özveri isteyen bir alan olduğu için bu bölgenin en az 1 ila 1,5 ay öncesine kadar bronzlaşmamış olması istenmektedir. Seans öncesinde ise en az 1 ay öncesine kadar ağda, epilatör, cımbız ve ip gibi kılı kökünden koparan uygulamaların yapılmaması gerekmektedir. İşlemden en az 3 gün önce favori bölgesindeki kılların kısaltılarak ya da hiç kısaltılmadan işleme gelinmesi oldukça önemlidir.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Uygulama ilk olarak cildin solüsyonlar ile temizlenmesi ve arındırılması ile başlamaktadır. Favori bölgesindeki kıllar istenilen uzunlukta ise tercih edilen lazer epilasyon cihazı üzerinde doz ve sistem ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında işlem bölgesine uygun sistem başlığı tercih edilerek düzenli ve kontrollü atışlar ile favori bölgesi taranmaktadır.

  Her iki favori bölgesinin bir el aleti aracılığı ile tek tek atışlar halinde taranmasının ardından Favori Bölgesi Lazer Epilasyon seansı tamamlanmış olmaktadır. Seans esnasında ışık enerjisinin oluşturabileceği yan etkiler açısından muhakkak koruyucu gözlük takılmaktadır.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon tedavisi diğer vücut bölgelerine kıyasla farklı kıl karakterine sahip bir alandır. Kıl döngüsü hızlı olan bu alanın seans sayısı ve seans aralıkları da değişiklik göstermektedir. Vücut bölgeleri için lazer epilasyon seansları ortalama 6 iken favori lazer epilasyon seans sayısı ortalama 10’dur. Seans aralıkları ise kılın uzuma hızına bağlı olarak genellikle 4 haftadır.

  Favori Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon işlemi esnasında lazer ışınları cilt altında ısı artışına neden olduğu için cilt yüzeyinde hassasiyet ve kızarma görülebilmektedir. Bu olası geçici yan etkilerde 15 dakikalık aralıklarla buz uygulaması yapılabilmektedir. Daha sonrasında cildin yatıştırılması ve desteklenmesi için nemlendirici sürülebilmektedir.

  Hassasiyetin arttığı favori bölgelerinin 24 saatlik süre ile sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Seans aralıklarında ve özellikle uygulama sonrası 2 hafta boyunca güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yüksek faktörlü güneş kremi sürülmesi tavsiye edilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button