Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Erkekler İçin Botoks

Erkekler İçin Botoks

  Erkekler İçin Botoks; Medikal estetik uygulamalar içerisinde sıklıkla tercih edilen Erkekler İçin Botoks erkeksi ve maskülen görünümü koruyarak donuk ve şaşkın görünüm oluşturmadan düşük dozlarda gerçekleştirilen botoks enjeksiyonu olup, cilt analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edilen Erkeklere Botoks Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılığı Nasıldır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik ve çevresel faktörler sonucunda cilt ve cilt altı katmanlarında iç ve dış yaşlanma etkileri gözlemlenmektedir. Kronolojik yaşlanma ile paralel olarak ilerleyen bu olumsuz cilt deformasyonları kronolojik yaşlanma ile birlikte güneş, beslenme alışkanlıkları ve daha pek çok çevresel faktörle birlikte daha derin estetik ve kozmetik problemlere yol açabilmektedir.

  İç ve dış pek çok faktör sonucunda gelişen cilt yaşlanması kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de estetik, kozmetik hatta psikolojik problemlere neden olmaktadır. Bu nedenle günümüzde cerrahi prosedürlere ek olarak medikal estetik işlemlerin de en az kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edildiğini söyleyebiliriz. Tercih edilen bu medikal estetik işlemler arasında ise en yaygın uygulama botoks enjeksiyonudur.

  Erkekler İçin Botoks

  Erkekler İçin Botoks uygulamaları kronolojik ve çevresel faktörler sonucunda gelişen cilt yaşlanmasının geciktirilmesi ve anti aging etki ile problemlerin derinleşmesini önlemek amacı ile uygulanmaktadır. Yaşlanmanın ilk belirtileri olan cilt kırışıklıklarının pratik bir şekilde çözümlenmesini sağlayan botoks enjeksiyonu ile erkekler genç, dinamik ve zinde bir görünüme sahip olabilmektedirler.

  Mimik kaslarının aşırı kullanımı sonrasında oluşan cilt katlanmalarını önlemek ve geciktirmek amacı ile uygulanan botoks işlemi öncesinde cilt analizi yaptırarak ihtiyaç duyulan tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayene ve ücretsiz cilt analizi olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Yüzde donuk ve gergin bir ifade oluşturmadan erkeksi görünümü koruyacak dozlarda uygulanan erkek botoksu hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Erkekler İçin Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Erkek Cilt Bakımı
  BENZER TEDAVİLER
  Erkek Cilt Bakımı
  Erkek Cilt Bakımı cilt sağlığının desteklenmesi, cilt kalitesinin arttırılması ve problemlerin geciktirilmesi amacı uygulanan profesyonel uygulamalardır.

  Erkekler İçin Botoks Nasıl Uygulanır?

  Erkekler İçin Botoks enjeksiyonu işlemi öncesinde cilt analizi yapılarak cilt ve cilt altı katmanlarındaki deformasyonlar analiz edilmektedir. Mimik kaslarının aşırı kullanımı sonrasında oluşan kıvrımlar ve cilt katmanları değerlendirilerek dinamik çizgilenmelere neden olan kaslar ve enjeksiyon alanları belirlenmektedir.

  Enjeksiyon işlemi esnasında ince uçlu iğneler kullanılarak kas hareketlerinin kısıtlanması istenilen bölgelerdeki kas içerisine minimal dozlarda botulinum toksini enjekte edilmektedir. Bu enjeksiyon işlemi yüzün şekillendirilmesi için değil; cilt katlanmalarına neden olan kasların bloke edilmesini ve kısıtlanmasını sağlamak amacı ile uygulanmaktadır.

  Yüzdeki kırışıklıkların azaltılmasını sağlamak ve engellemek amacı ile uygulanan minimal dozlardaki botoks tedavisi belirlenen kas dokuları içerisine minimal dozlarda iletilmesinin ardından Erkekler İçin Botoks enjeksiyonu tamamlanmış olmaktadır.

  Erkekler İçin Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Erkekler İçin Botoks enjeksiyonu işlemi sonrasında ilk etkileri hemen görmek mümkün değildir. Ortalama ilk 3 ila 4 gün sonunda kas içerisine iletilen toksin etkinliğini göstermeye başlamaktadır. Ortalama 10 gün içerisinde botoksun maksimum etkiye ulaşması ile beraber tam olarak oturmakta ve mimik kaslarının kullanımı kısıtlanmaktadır. Bu kısıtlanma sonrasında da kırışıklıkların oluştuğu bölgelerin kullanılmamasına bağlı olarak cilt problemleri önlenmektedir.

  İşlemden sonra beklenilen en önemli etki yüzde ifade kaybına yol açmamasıdır. Botoks uygulamasından sonra mimikler yumuşamaktadır ancak erkeksi ifade ve erkeksi yüz dinamiğinde herhangi bir bozulma gözlemlenmemektedir. Yalnızca yüzdeki doğal estetik görünümü korumasının yanı sıra mimik kaslarını yumuşatarak etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

  Erkekler İçin Botoks Etki ve Kalıcılık Süresi

  Erkekler İçin Botoks işlemi minimal dozlarda gerçekleştirilen bir uygulama olduğu için tedaviden 3 ila 4 ay sonra güçlü kaslar üzerinde hareketlerin geri döndüğünü hissetmek mümkündür. Zayıf kaslardaki hareketlerin de başlaması ile ortalama 6 ila 8 ay sonunda botoks enjeksiyonunun tüm etkinliği ortadan kalkmaktadır.

  Kalıcı etkisi olmayan ve tekrarlanabilir özellikteki botoks işleminden elde edilen olumlu etkilerin sürdürülebilmesi için 4 ila 6 ay sonrasında işlemin tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Düzenli aralıklar ile uygulanan botoks enjeksiyonu kaslar üzerinde belirli gevşemeye neden olacağı için etkinlik süresini de paralel olarak arttırmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Erkekler İçin Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button