Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

EPN Elektroporasyon İğnesi

EPN Elektroporasyon İğnesi

  EPN Elektroporasyon İğnesi; Cilt tedavisi ve bakım uygulamalarında kullanılan EPN Elektroporasyon İğnesi yani EPN Kalem, cilt ve cilt altı dokularındaki problemlerde cilt yenileme etkisi için solüsyon iletimi sağlayan bir cihaz olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen EPN İğnesi Nedir? Nasıl Uygulanır? Tedavilerdeki Etkinliği ve Uygulama Bölgeleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  EPN Kalem olarak da adlandırılan EPN Elektroporasyon İğnesi, cilt yenileme tedavileri içerisinde kullanılan bir cihazdır. İçerisinde mikro iğneleri barındıran ve bir terapi şeklinde uygulanan bu cihaz, cilt doku hücrelerini aktive ederek cildin doğal iyileşme ve yenilenme sürecini başlatmaktadır.

  Cilt yüzeyinde yara veya hasar oluşturmadan kullanılan ürünlerin mikro iğneler aracılığı ile cildin alt katmanlarına iletilmesi sağlayan EPN kalem, en teknolojik ve en yenilikçi ilaç verme cihazı olarak medikal estetik işlemler içerisinde kullanılırken, otomatik iğneleme ve elektroporasyonu bir arada bulunduran özelliği sayesinde cilt katmanlarının farklı derinliklerine etkili solüsyon iletimi sağlamaktadır.

  EPN Elektroporasyon İğnesi

  Sivilce ve akne izi, yaşlılık lekeleri, geniş gözenek problemi, kırışıklık, mimik çizgileri, elastikiyet kayıpları, cilt sarkmaları ve saç dökülmesi gibi pek çok problemde üstün etkilere sahip olan EPN kalem ile cilt yenileme terapileri öncesinde cilt problemlerinin ve sorunlu bölgelerin tespit edilerek özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yeni nesil teknolojik bir sistem olan EPN cilt yenileme tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da EPN Elektroporasyon İğnesi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Altın İğne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Altın İğne Tedavisi
  Altın İğne Tedavisi radyofrekans enerjisinin mikro boyutlu altın iğnelerle cilt altına iletildiği ve onarım sürecinin tetiklendiği bir cilt tedavidir.

  EPN Elektroporasyon İğnesi Nasıl Uygulanır?

  Elektroporasyon iğnesi, içerisinde mikro boyutlu iğneler barındıran bir cihazdır. Bu mikro iğne elektrodlar cilt üzerinde mikro kanallar açarak ürünlerin cildin tüm katmanlarına daha kolay iletilmesini sağlamaktadır. Cilt problemlerine ve uygulama bölgesine göre iğne deliş delikleri ayarlanabilen bu sistem, tek kullanımlık iğneler ile steril koşullarda farklı iğneleme hızları ile cilt yüzeyine uygulanmaktadır.

  Terapi esnasında 0 ila 2 mm arasında değişen deliş derinlikleri ayarlanmaktadır. Oldukça kısa uygulama süresine sahip olan bu cilt terapisi, temizlenmiş cilde sürülen solüsyonlar sonrasında sistem başlığının dikey olarak cilt yüzeyinde gezdirilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

  Cilt yüzeyinin EPN Elektroporasyon İğnesi ile iğnelenmesi ve elektrostimulasyon ile açılmış kanallardan ürün iletimimin sağlanmasının ardından acısız ve ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır.

  EPN Kalem Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

  EPN Elektroporasyon İğnesi, doku uyarımı yapan ve etkili solüsyon iletimi sağlayan bir tedavidir. Hücre yenilenmesini tetikleyen bu tedavi; göz çevresi, ağız kenarı, boyun ve saçlı deri olmak üzere tüm vücut bölgelerindeki cilt problemlerinde kullanılabilir özelliğe sahiptir. Kollajen oluşum sürecini hızlandıran ve doku sağlığını yeniden kazandıran bu terapi, akne ve sivilce izi, skar izi, saç dökülmesi, gözenek küçültme, mimik kırışıklıkları, sarkma ve cilt yaralarında tercih edilen bir cilt tedavisi yöntemidir.

  EPN Kalem Cilt Yenileme Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

  EPN Elektroporasyon İğnesi ile cilt yenileme tedavisi etkilerini ilk seanstan itibaren gösteren bir uygulamadır. Maksimum ilaç iletimi sağlayan bu işlemde, etkili ürün iletiminin yanı sıra doku uyarılımı yapıldığı için fibroblast aktivitesi başlatılmış olmaktadır.

  Cilt ve cilt katmanlarına iletilen maksimum ilaç oranı kollajen ve elastin oluşum sürecinde de önemli rol oynamaktadır. Doku hücrelerinin oluşum sürecini hızlandıran ve güçlendiren bu işlem ile birlikte cilt ve cilt altı dokularında bir yenilenme ortaya çıkmaktadır. Cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getiren bu işlem ile birlikte cilt yüzeyindeki problemler ve tahribat en aza indirilerek sağlıklı bir cilt yüzeyi ortaya çıkmaktadır.

  Elektroporsayon İğnesi Tedavisi Sonrası Yan Etkileri

  Bir mikro iğneleme yöntemi olan bu tedavi sonrasında iğne darbelerinden kaynaklı uygulama bölgelerinde bir karıncalanma hissi oluşabilmektedir. Bununla birlikte cilt dokusunun uyarılması ve hassasiyetinin artmasından kaynaklı kızarmalar görülebilmektedir. Bu his ve etikler ortalama 2 ila 3 saat sonra cildin yatışması ile birlikte hafifleyerek ortadan kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  EPN Elektroporasyon İğnesi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button