Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık Kemiği Dolgusu; Yüz dolgu uygulamaları içerisinde yer alan Elmacık Kemiği Dolgusu hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin ince uçlu iğneler yardımı ile bölgeye enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlem olup, yüz analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edilen Elmacık Kemiği Dolgu Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Elmacık kemiklerinin formu ve yapısı yüz estetiğini ön plana çıkaran önemli bir unsurdur. Bununla birlikte yüzün en önemli bölümünü oluşturan yapılardan biri olduğunu da ifade edebiliriz. Bu nedenle dinamik, genç ve orantılı bir ifadeye sahip olmak isteyen pek çok kişinin elmacık kemiği belirginleştirme tedavilerine başvurduğunu söyleyebiliriz.

  Medikal estetik enjeksiyon uygulamaları içerisinde yer alan dolgu uygulamaları ile elmacık kemiklerinin silik formu belirginleştirilerek yüzde yeni bir ifade ortaya çıkarılabilmektedir. Bu amaçla uygulanan Elmacık Kemiği Dolgusu hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin ince uçlu iğneler yardımı ile bölgeye enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Yüzün formunun gerektirdiği biçimde elmacık kemiklerinde belirginliğin elde edilmesine olanak sunan bu enjeksiyon tedavisi öncesinde doğal yüz yapısına uygun volüm artışının değerlendirilmesi, dolgu oranının belirlenmesi ve enjeksiyon alanlarının tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu enjeksiyonu tedavileri hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Elmacık Kemiği Dolgusu fiyatlarını öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Nazolabial Dolgu
  Nazolabial Dolgu, gülme çizgisi olarak bilinen ağız kenarındaki çizgilerin dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile giderildiği bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Elmacık Kemiği Dolgusu hassasiyetle ve dikkatle yapılması gereken bir enjeksiyon uygulamasıdır. Bu nedenle ön kontrol esnasında yapılan cilt analizi ve değerlendirmeler oldukça önemlidir. Uygulama öncesinde yapılan bu ön kontrol, doğal görünümün bozulmadan belirgin elmacık kemiklerine sahip olunmasını amaçlamaktadır. Bu prensipte elmacık kemiklerinin dış kısımları ile çene ucu arasındaki V şekli değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme ile enjeksiyon alanları ve kullanılacak dolgu maddesinin oranına karar verilmektedir.

  İşlem esnasında cilt yüzeyi temizlenerek uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülmektedir. Enjeksiyon giriş bölgelerinde oluşabilecek acı hissiyatının en aza indirilmesi amacı ile sürülen bu krem sonrasında yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile 0.5 cc ile 2 cc arasında dolgu maddesi elmacık kemiği bölgesine ince uçlu iğneler yardımı ile enjekte edilmekte ve işlem tamamlanmaktadır.

  Kimler Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptırabilir?

  Elmacık kemiği bölgesi çökük ve silik olanlar, yanaklarında yaşlanma ya da kilo kaybına bağlı sarkma oluşanlar ile yanak volümü azlığına bağlı elmacık kemikleri belirgin olmayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Görülen Etkiler

  Elmacık Kemiği Dolgusu tekrarlanabilir bir enjeksiyon tedavisidir. Etkinlik süresi ortalama 8 ila 12 ay arasında değişmektedir. İlk etkilerini uygulamadan hemen sonra gösteren bu dolgu tedavisi, doğal ve suni olmayan bir yüz formunun oluşmasına olanak sunmaktadır. Bununla birlikte hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin etkileri ile yüzün orantısal şeklinin yeniden kazandırılmasının yanı sıra yapılandırıcı etkisi sayesinde daha genç bir yüz ifadesi ortaya çıkmaktadır.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Elmacık kemiği belirginleştirme enjeksiyonu sonrasında ödem, morluk veya şişlik gibi etkiler görülmediği için sosyal ve profesyonel hayata aksatmadan dönmek mümkündür. Ancak enjeksiyon bölgelerinde tahriş ya da enfeksiyon oluşmaması için makyaj yapılmaması önerilmektedir. Ortalama 24 saatlik bir bekleme sonrasında makyaj yapılabilir. Bununla birlikte dolgunun yapıldığı alanlara basınç uygulayacak faaliyetlerden, yatma pozisyonlarından ve travmalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Elmacık Kemiği Dolgu Enjeksiyonu Yan Etkileri

  Elmacık Kemiği Dolgusu içerisinde kullanılmakta olan hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Bu nedenle dolgu maddesinin neden olduğu komplikasyon risklerini, yan etkileri ya da semptomları içermemektedir. Ancak işlem sonrasında iğne giriş yerlerinde enjeksiyona bağlı olarak kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklıklar herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek ortadan kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Elmacık Kemiği Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button