Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Elektroterapi

Elektroterapi

  Elektroterapi; Çok yönlü etkinliği bulunan Elektroterapi bölgesel yağlanma ve selülit gibi problemlerde değişik frekanslarda elektrik akımları ile beraber kullanılan bir tedavi yöntemi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Elektroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Elektrotrapi, vücuttaki ağrıları ve kas güçsüzlüklerini yok etmek, vücudun daha işlevsel olmasını sağlamak ve bölgesel yağlanma ile selülit tedavisi gibi problemlere etki etmek amacı ile değişik frekanslarda elektrik akımları ile beraber kullanılan bir tedavi yöntemidir. Elektrik akımından yararlanılarak uygulanan bu tedavi yöntemi; deri tabakasının alt dokuları, cildin yüzeyi ve kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılar ile çalıştırılmasına dayanan bir sistemdir.

  Elektroterapi bölgesel zayıflama amacı ile kullanıldığında vücutta oluşan sarkık ve güçsüz kasların onarılmasını, tedavi bölgesindeki cilt dokusunun sıkılaşmasını ve doku yüzeyindeki oksijenlenmenin arttırılmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırmakta bölgesel yağlanma ve selülitli görünüme yol açan yağları da parçalayarak daha estetik ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturmaktadır.

  Elektroterapi

  Cilt ve cilt altı dokularını elektriksel uyarılar aktive eden ve bu aktivite ile tedavi ederek istenilen estetik görünüme savuşulmasına olanak sunan bu bölgesel zayıflama yöntemi öncesinde bölgesel yağlanma problemlerinin belirlenmesi, yağlanma derecesinin analiz edilmesi ve özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bölgesel yağlanma ve selülit tedavileri içerisinde üstün etkili sonuçlara sahip olan uygulama hakkında detaylı bilgi edinmek, soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ve Elektroterapi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bölgesel zayıflama yöntemidir.

  Elektroterapi Tedavisini Amacı

  Elektroterapi tedavisi ile kılcal damarlar genişletilmekte olup yağ yakımının gerçeklemesi amaçlanmaktadır. Dokular üzerindeki yüzeysel ısınma sonucu metabolizma hızlanmakta ve kan dolaşımı da artmaktadır. Ağrı tedavilerinde ve fizik tedavi alanlarında kullanılmaktadır.

  Elektroterapi Etki Mekanizması

  Kas ve sinir hücreleri uyarılabilir bir özelliğe sahip olduğundan dolayı bir uyarı ile kas ve sinir hücrelerindeki elektrik potansiyelleri değiştirme özelliğine sahiptir. Membran üzerindeki bu değişiklikler “aksiyon potansiyeli” olarak ifade edilmektedir. Aksiyon potansiyeli sinir lifi boyunca ilerlemektedir. Uyarı bittikten sonra ise tekrar istirahat potansiyeline dönmektedir.

  Uyarının şiddeti ve süresi bir aksiyon potansiyelinin oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte bu aksiyon potansiyelinin ilerleme hızı sinir liflerinin yapısı ile doğru orantılıdır. Sinir lifinin kalın olması halinde o lif kolaylıkla uyarılabilmektedir. Kas ve sinir liflerinin yeterli şiddette ve uygun biçimde elektrik akımı ile uyarılabilmesi ve aksiyon potansiyellerinin başlatılması sonrasında Elektroterapi etki mekanizmasını oluşturmakta ve dokular üzerinde istenilen yüzeyel ısınma sonucunda metabolizma hızlanmakta ve kan dolaşımının da artması ile yağ yakımı özelliğini göstermektedir.

  Elektroterapi Nasıl Uygulanır?

  Uygulama öncesinde tedavinin etkinliğinin arttırılması ve tedaviden beklenilen sonuçların elde edilebilmesi için şikayete neden olan problemlerin doğru analiz edilmesi ve yağlanma dereceleri ile yağlanma bölgelerinin doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Bu amaçla tedaviden önce hasta özellikle vücutta bulunun yağların dağılımı ve yoğunluğu analiz edilmekte ve tedavin nasıl yapılacağına ilişkin parametreler planlanmaktadır. Böylece özelleştirilmiş tedavi ile üstün etkili sonuçların alınması hedeflenmektedir.

  Elektroterapi cihazında 16 – 24 adet elektrot yer almaktadır. Bu elektrotlar tedaviye geçildiği anda vücut üzerinde problemli bölgelere ve bölgesel incelme istenilen alanlara yerleştirilerek tedaviye geçilmektedir. Yapıştırılan bu uçlar sistemin etki mekanizması sayesinde yağ dokularına etki ederek bölgesel incelme ve yağ parçalama etkinliğini başlatmaktadır. Bu aşamada en önemli nokta ise elektrotlara doğru akım verilmesidir.

  Seanslar şeklinde uygulanan bu tedavinin her seans süresi 45 ila 60 dakika arasında sürmektedir. Ortalama bir tedavi süreci ise 24 seansta tamamlanmakta olup, tedaviden elde edilen sonuçlara göre bu sürenin artacağını ya da azaltılacağını da söylemek mümkündür.

  Elektroterapi Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

  Üçüncü seanstan sonra tedavinin etkileri görülmeye başlanmaktadır. Ancak tedaviden beklenen belirgin etkileri 12. seans sonunda daha net görmek mümkündür. Bu seans sonrasında kişide gerçek anlamda zayıflama, selülit görünümde belirgin seviyede azalma ve sıkılaşma gözükmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Elektroterapi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button