Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

El Dolgusu

El Dolgusu

  El Dolgusu; Cilt gençleştirme tedavilerinden olan El Dolgusu el sırtında hacim kaybıyla görülen kemik ve damar belirginliklerinin, leke problemlerinin ve sarkmaların giderildiği enjeksiyon tedavisi olup, cilt analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesinde önce merak edilen El Üstü Dolgusu Nasıl Uygulanır? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşlanma ile birlikte cilt dokusunda hacim ve elastikiyet kayıpları, gevşek cilt problemi, kemik dokusunun ve damarların belirginliğinin artması gibi problemler kendini göstermektedir. Mat, kuru ve pigmentasyon sorunlarının da eşlik ettiği bu yaşlanma belirtileri en belirgin olarak eller üzerinde kendini göstermektedir.

  Yaşın ve yaşlanmanın etkilerinin direkt olarak görüldüğü el sırtı için medikal estetik tedaviler içerisinde uygulanan el gençleştirme tedavileri bulunmaktadır. Bu tedaviler arasında en sık tercih edilen işlem ise El Dolgusu işlemidir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinden yararlanılan bu dolgu enjeksiyonu ile el sırtında kendini gösteren ve gizlenemeyen yaşlılık etkileri belirgin derecede hafifletilmektedir.

  El Dolgusu

  El üstü gençleştirme tedavisi olarak güvenle tercih edilen dermal dolgu enjeksiyonu öncesinde özelleştirilmiş kişisel doz ayarlamalarının yapılabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ellerinizdeki cilt kalitesinin analizini yaptırabilirsiniz. Bu analiz ve değerlendirmeler sonrasında cilt ve cilt altı dokusundaki problemlere, hacim kayıplarına, yaşa ve cinsiyete uygun doz ve enjeksiyon alanları belirlenerek başarılı bir işlem oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Pek çok ameliyatsız cilt tedavisinde olduğu gibi el estetiği için de üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da El Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazerle El Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle El Gençleştirme
  Lazerle El Gençleştirme el sırtı üzerinde oluşan kırışıklık ve güneş lekesi gibi cilt sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan tedavidir.

  El Dolgusu Nedir?

  El Dolgusu bir el gençleştirme tedavisidir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin el sırtına enjekte edilmesi esasına dayanan bu prosedür, yaşlanma ile birlikte kendini gösteren hacim kayıplarının giderilmesini, gevşeme probleminin azaltılmasını ve kemir – damar belirginliklerinin azaltılarak pigmentasyon yani cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesi amacı ile gerçekleştirilmektedir.

  El Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dolgu tedavisi öncesinde el üzerleri solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında iğne giriş yerlerinde görülebilecek acı ya da batma hissinin en aza indirilmesi için lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından enjeksiyon işlemine geçilmektedir.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin bulunduğu ince uçlu iğneler ya da kanüller hazırlanmaktadır. El Dolgusu için yeterli oranda hyalüronik asitin hazırlanması ile birlikte ön kontrol esnasında belirlenen alanlardan küçük dozlarda enjeksiyon yapılmaktadır.

  El sırtına doğru ve küçük dozlarda hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi yavaş yavaş iletilmektedir. Her iki el sırtına yapılan bu işlem sonrasında istenilen estetiğin ve hacmin yakalanması ile işlem sonlanmış olmaktadır.

  El Dolgusu Etki Süresi

  El güzelliğine özen gösteren kişilerin el gençleştirme tedavisi olarak tercih etmiş olduğu El Dolgusu tedavisinin etkinlik süresi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte; kullanılan doz miktarı ve hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 12 ila 24 aylık etkiye sahiptir. Tekrarlanabilir özellikte olması sayesinde bu süre sonrasında işlem tekrar uygulanabilmektedir.

  El Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  El dokusunun yapısı ince karakterli olduğu için hacim kayıpları sonrasında kemik ve damar yapıları çok fazla belirgin olmaktadır. Bununla birlikte yağ dokusu da azalında yaşlılık belirtileri çok fazla kendini göstermektedir. Bu belirtiler ile birlikte kırışıklık, elastikiyet kaybı, damar ve kemik yapılarının belirginlikleri, kuruluk ve yaşlılık lekeleri gibi problemler çıkmaktadır.

  El Dolgusu yani el gençleştirme işleminden sonra yaşlanma belirtilerinin yavaş yavaş azalmaya başladığını söylemek mümkündür. Özellikle cildin yaşlanması ile gelişen hasarlar minimum seviyeye inmektedir. Volüm kayıplarının giderilmesi ile birlikte yumuşak ve hacimli bir doku oluşması ile beraber deri altında görülen kemik ve damar yapılarının belirginlikleri de azalmaktadır.

  Cildin nem desteğini sağlayan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin nem tutma özelliği sayesinde de cildin nem dengesi yeniden kazanılmış olmaktadır. Daha canlı, daha sağlıklı ve estetik bir görünüm ortaya çıkan dolgu ile birlikte el sırtında görülen yaşlılık lekeleri belirgin derecede yok olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  El Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button