Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Dövme Sildirme

Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme; Cilt yüzeyinde istenmeyen estetiğe neden olan dövmelerin silinmesinde uygulanan Dövme Sildirme tedavisi, dövmenin içeriğini oluşturan boyanın lazer ışınları aracılığı ile cilt altı dokusundan uzaklaştırılması esasına dayanan bir tedavi olup, cilt, dövme analizi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Dövme Silme Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dövme, çeşitli makineler yardımıyla içeriğinde bulunan geçici veya kalıcı boyaların deri üzerine uygulanarak şekil oluşturma işlemidir. Dövmeler, neredeyse vücudun her bölgesine uygulanmakla birlikte farklı renk ve boyutlarda yapılabilmektedir.

  Dövme Sildirme

  Birçok kişi özel bir anlamı olduğu düşündüğü bir yazıyı, düşünceyi, sevgi, din veya obje gibi şeyleri vücuduna dövme işlemi yardımıyla yaptırabilmektedir. Fakat bazen yapılan dövmeler anlamını yitirmekte ve kişileri rahatsız etmeye başlamaktadır.

  Bu durumda başvurulacak tek yöntem ise dövme silme işlemidir. Dövme silme işlemi birçok yöntem ile yapılıyor olsa da, en etkin ve başarılı yöntem lazerle Dövme Sildirme işlemidir.

  Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi lekesinin tonuna, derinliğine, genişliğine ve bulunduğu bölgeye göre farklı teknikler ile uygulanan medikal estetik tedavi yöntemleridir.

  Lazerle Dövme Sildirme

  Dövme silme işleminde en başarılı yöntem lazer tedavisi ile dövme silme işlemidir. Fakat lazerle dövme silme işlemi her kişide farklı etkiler gösterebilmektedir. Lazerle dövme silme işleminin başarılı sonuçlanmasında dövmenin rengi, cilt özellikleri, dövmenin bulunduğu yer ve kişinin ten rengi oldukça önemlidir. Özellikle koyu renkteki dövmeler diğer renkteki dövmelere oranla, lazer uygulanarak daha hızlı ve etkin bir şekilde silinebilmektedir.

  Lazerle Dövme Sildirme işlemi her ne kadar etkin bir işlem olsa da, mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde bilinçsizce uygulanan lazer ışınları, ciltte yara izi ve cilt lekesi ya da yanıklara sebep olacaktır. Kliniğimizde uzman doktorlar tarafından uygulanan Lazerle dövme silme işlemi için ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Ön muayene sırasında yapılacak kontrollerde, dövmenin özellikleri ve nerede bulunduğu tespit edilerek doğru lazer tekniği ve seansları hakkında bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak lazerle Dövme Sildirme fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Lazerle Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

  Lazer, belli bir bölgede odaklanıp yalnızca o bölgeye atım yapılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Lazerle dövme silme  işlemi sırasında da, lazer ışınları derinin üst tabakasından geçerek yalnızca dövme yapılan bölge tarafından emilir.

  Uygulanan lazer ışınları sayesinde dövmede kullanılan boya pigmentleri parçalanır. Parçalanan pigmentler ise orada bulunan hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılırlar. Dövme sildirme işlemi esnasında uygulanan lazer ışınları yalnızca dövme boyası tarafından emildiğinden, çevredeki sağlıklı dokular hiçbir şekilde zarar görmemektedir.

  Lazerle Dövme Sildirme işlemi kişiye özel planlanarak yapılmalıdır. Bunun nedeni ise, her dövmenin rengi, boyutu ve bulunduğu bölgenin farklı olmasından dolayıdır. Genel olarak dövmeler derinin alt tabakasında yer almaktadır. Bu yüzden lazerle dövme silme işlemi ile her zaman başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Lazerle Dövme Sildirme Seans Süresi ve Sayıları

  Lazerle Dövme Sildirme seansının süresini etkileyen faktörler arasında dövmede kullanılan teknik, dövmede kullanılan boya, boyanın miktarı, dövmenin boyutu, dövmenin bulunduğu bölge ve elbette uygulanan lazer tekniği etkili olmaktadır. Genel olarak 3 ila 10 seans süresinde lazerle dövme silme işlemi yapılmaktadır. Lazerle uygulanan dövme silme seans aralığı ise 6 ila 8 hafta arasında değişmektedir.

  Lazer işleminden sonra deri yüzeyi her ne kadar iyileşmiş olsa da, deri altında lazer ışınları tarafından parçalanan boyalarının vücuttan atılması işlemi halen devem etmektedir. Deri altındaki boyanın tamamen uzaklaşması ve deri yüzeyinin tamamen normale dönmesi için gerek duyulan ikinci seans ilk seanstan en az 6 hafta sonra olmalıdır.

  Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lazer yöntemi ile silinen dövme bölgesine düzenli bir şekilde buz kompresi yapılmalı
  • İşlem sonrasında doktor tarafından önerilen kremler bölgeye uygulanmalı
  • Dövme silme işlemi sonrasındaki ilk 2 gün sıcak su ile banyo yapılmamalı, sauna ya da buhar banyosundan uzak durulmalı
  • Dövme silme işlemi yapılan bölgede kabuklanma olduğu takdirde, deniz ya da havuza girmekten kaçınılmalı
  • Lazerle dövme silme işlemi sonrasında herhangi bir şişlik veya kızarıklık olduğunda doktora başvurulmalıdır

  Vücudunuzda artık görmek istemediğiniz dövmeleri lazer yöntemi ile sildirmek için, kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak, işlem hakkında detaylı bilgileri öğrenebilir ve tedavi planlaması yapabilirsiniz. Buna ek olarak aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizlere ulaşabilir, Dövme Sildirme fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dövme Sildirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button