Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

DHİ Saç Ekim Yöntemi

DHİ Saç Ekim Yöntemi

  DHİ Saç Ekim Yöntemi; Saç ekim tekniği olan DHİ Saç Ekim Yöntemi, medikal aparat ile kanal açılmasını ve köklerin yerleştirilmesini sağlayan sık ve hızlı saç ekimi olanağı sunan bir ekim metodu olup, DHİ Saç Ekim Yöntemi Nasıl Uygulanır? Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gelişen ve ilerleyen teknoloji ile birlikte, saç ekimi tedavilerinde uygulanan birçok yeni yöntem bulunmaktadır. DHI Saç Ekim yöntemi de son yıllarda saç ekim tedavilerinde sıkça tercih edilen yeni bir saç ekim yöntemi sayılmaktadır. DHİ yöntemi saç ekim tedavisinde bir uygulama türüdür. İşlem doğrudan saç ekim veya kalem tekniği olarak da bilinmektedir. DHI saç ekim yöntemi her ne kadar yeni bir yöntem olsa da, tedavi sırasında ve sonrasında sağlamış olduğu avantajlar ile sıkça tercih edilmektedir.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi

  DHI saç ekim yöntemiyle, sağlıklı saç köklerinin önceden belirlenen donör bölgesinden çıkarılmasının ardından, işlem esnasında kullanılan kalem formundaki medikal aparat ile ekim alanına yerleştirilir. DHİ yönteminde kullanılan medikal aparat, aynı anda hem kanal açıp hem de kökleri yerleştirebildiğinden saç köklerin kısa bir zamanda ekilmesine olanak sağlamaktadır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz ve yeni bir yöntem sayılan DHI Saç Ekim Tedavisi için ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak saç analizi yaptırabilir ve işlem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak DHI Saç Ekim Yöntemi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  FUE Saç Ekim
  BENZER TEDAVİLER
  FUE Saç Ekim
  FUE Saç Ekim donör alandaki saç köklerinin, mikro motorlar yardımıyla tekli, ikili veya üçlü olarak hiçbir kesi ve dikiş olmadan çıkarıldığı yöntemdir.

  DHI Saç Ekim Yönteminin Avantajları

  Son yıllar saç ekim tedavisinde sıkça tercih edilen DHI Saç Ekim Yöntemi ile donör bölgende alınan sağlıklı saç kökleri belirlenen bölgeye sık bir şekilde ekilebilmektedir. Sonuç olarak işlem sonunda daha doğal bir görünüm elde edişmiş olunmaktadır. İşlem sırasında kullanılan medikal kalemin avantajları ise, ekilecek olan alana saç kökü genişliğinde kanal açmak ve saçın çıkış yönünü kolay bir şekilde belirleyebilmesidir. İşlem sırasında kesi yapılmadığından, kanama görülmemektedir. Bu sayede saç derisi hasar almayacak ve iyileşme süreci diğer yöntemlere oranla daha hızlı olacaktır.

  DHI saç ekim yönteminin sağladığı bir diğer avantaj ise, işlem öncesinde saçların traşlanmasına ihtiyaç duyulamamasıdır. Bu sayede yöntem hem erkek saç ekimi hem kadın saç ekimi işlemlerinde tercih edilebilmektedir. DHI saç ekim yöntemi sonrasında saç derisinde yara izi oluşmamaktadır.

  DHI Saç Ekim Yöntemi Nasıl Uygulanır?

  DHİ Saç Ekim Yöntemi işlemine başlamadan önce saç köklerinin alınacağı ve ekimin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede hastalar oldukça konforlu hiçbir ağrı ve acı hissi duymadan tedavi olabileceklerdir. Lokal anestezi sonrasında saç kökleri donör bölgeden özel medikal bir kalem aracılığıyla teker teker toplanır. Toplanan saç kökleri ekim yapılmadan önce ayrıştırılarak hazırlanır. Ayrıştırılan saç kökleri medikal kalem benzeri alete tek tek yerleştirilir ve ekim işlemine başlanır.

  Ekim alanına uygun açı belirlenerek, medikal kalemin arka kısmında bulunan bölgeye basılarak içindeki saç kökü saç derisine yerleştirilir. İşlem sırasında saç köklerinin ayrıştırılması ve ekimi aynı zamanda yapıldığından, saç kökleri beklemez ve bu sayede saç kökü kaybının da önüne geçilmiş olunmaktadır. Oldukça ince bir uca sahip olan medikal kalem sayesinde, saç derisinde hasar oluşmadığından iyileşme süreci oldukça hızlı olacaktır.

  DHi Saç Ekim Yöntemi İle İyileşme Süreci

  Saç ekim tedavisinde uygulanan DHİ yönteminde, saç köklerinin ekilmesi için kanal açmaya ihtiyaç olmadığından kabuklanma oranı diğer yöntemlere göre daha azdır. İşlemden sonra 5-6 gün içinde hem kabuklanma hem de kabukların dökülmesi süreci gerçekleşmektedir. Şok dökülme evresi işlemden 15-20 gün sonra görülmektedir ve bu durum gün geçtikçe yavaşlayarak durmaktadır.

  Yeni saçların çıkışı işlemden 3 ay sonra görülmekte ve 6 ay sonra ise yeni ve sağlıklı saçlar %70 oranında çıkmaktadır. Saçların son hali 12 ay sonunda belli olmakta ve %99 oranında yeni saçların çıktığı görülmektedir. Sizlerde saç ekim tedavisi için DHI Saç Ekim yöntemini tercih ediyorsanız, kliniğimizin ücretsiz ön muayenesine gelerek saç analizi yaptırabilir ve işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak DHI Saç Ekim Yöntemi  fiyatları hakkında bilgi talep edebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  DHİ Saç Ekim Yöntemi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button