Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

DermaFrac

DermaFrac

  DermaFrac; Cilt bakımı uygulamaları ve cilt tedavileri içerisinde yer alan DermaFrac cildin doğal güzelliğine kavuşabilmesi için ihtiyaç duyulan formülasyonların cilt altına iletilmesini sağlayan bir işlem olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Derma Frac Nedir? Nasıl Uygulanır? Uygulama Bölgeleri Nelerdir? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medika estetik uygulamalar içerisinde bulunan DermaFrac, genel cerrahiye ihtiyaç duyulmadan cilt kırışıklıkları ve cilt lekelerinin tedavi edilmesini, cildin doğal güzelliğine kavuşmasını, gebelik nedeniyle oluşan çatlakların tedavisini ve cilt gençleştirmeyi hedefleyen bir işlemdir. Mikro boyutlu iğneler ile gerçekleştirilen bu işlem Gençlik Aşısı, PRP Tedavisi, Fraksiyonel Lazer ve Fibrocell tedavilerinin sağlamış olduğu etkilere benzer sonuçları ortaya çıkarmakla birlikte daha gelişmiş teknoloji ile anti-aging etkisi de yaratmaktadır.

  DermaFrac

  İşlemin, diğer tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında en belirgin farkı ve özelliği daha acısız gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Bu özelliği sayesinde hasta konforu üst seviyede tutularak işlem daha kolay uygulanmakta; istenilen etkiler acısız bir şekilde elde edilmektedir.

  Lekelerden arınmış, gençleşmiş, daha sıkı, daha sağlıklı, parlak, yaşlanma periyodu yavaşlamış bir cilt dokusu ortaya çıkaran uygulama öncesinde kliniğimizin sunmuş olduğu ücretsiz muayaneden yararlanarak ön kontrol eşliğinde cilt analazi yaptırabilir ve cildin ihtiyaç duymuş olduğu tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ücretsiz ön muayene için randevu talebinde bulunmak ve DermaFrac fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Yenileme
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Yenileme
  Cilt Yenileme işlemi kırışıklıkları gideren, cilde hacim kazandıran, daha parlak bir görünüm ortaya çıkaran ameliyatsız medikal estetik uygulamalardır.

  DermaFrac Nasıl Uygulanır?

  DermaFrac yöntemi uygulanmadan önce kişinin cildi ölü dokudan temizlenmektedir. Bu temizleme işlemi kişinin cildinin hasarına göre derinlik ayarlanarak aletler ile ya da peeling ile yapılmaktadır.

  Kişiye göre hazırlanmış enjeksiyon formülasyonlarının sistem başlığı ile cilt altına aktarılmasına dayalı bir tedavi yöntemi olan işlemde sistem başlığı uygulama bölgesini vakumlarken diğer yandan da minimal enjeksiyon yardımı ile hazırlanan formülasyonların cilt dokusuna iletimi sağlanmaktadır.

  Uygulama sırasında sistem başlığında bulunan mikro iğneler cilt üzerine açmış oldukları kanallar aracılığı ile ürün aktarımı gerçekleştirirken bu sırada cilt üzerinde hassas kontrollü tarama ile kollajen, elastin ve fibroblast aktivesini artırmaktadır. Yani açılan bu kanallar ürün aktarımını gerçekleştirirken cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını da aktif hale getirmektedir.

  Tedavide vakumlama ve cilt altına ürün iletimi aşamalarının sona ermesinin ardından LED ışığı ile uygulama bölgesi taranarak LED terapisi eşliğinde ürünlerin etkinlinliğinin artırılması sağlanmaktadır. Bu sayede uygulamanın ardından daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  DermaFrac Uygulama Bölgeleri

  • Yüz
  • Alın
  • Göz çevresi
  • Kaş ortası
  • Ağız çevresi
  • Boyun
  • Dekolte bölgesi
  • El üzeri

  DermaFrac Seans Süresi ve Sayısı

  Cildin doğal güzelliğine kavuşabilmesi için ihtiyaç duyduğu formülasyonların cilt altına iletilmesini sağlayan bir cilt tedavisi yöntemi olan DermaFrac; uygulama bölgesi, tedavi alanının genişliği ve kullanılacak formülasyonun dozuna bağlı olarak ortalama 1 saat içerisinde tamamlanan hızlı bir anti-aging teknolojisidir. Uygulama oldukça hızlı ve kolay olmakla birlikte işlemin ardından kişi gündelik yaşamına kaldığı yerden kesintisiz devam edebilmektedir.

  Tedavinin seans sayıları kişinin cilt tipine, cildin hasarına ve cildin ihtiyacına göre ayarlanmaktadır. Hedeflenen tedaviye göre haftada bir ya da iki haftada bir olmak üzere toplam 6 seans şeklinde uygulanmaktadır.

  DermaFrac Cilt Tedavisi Hangi Yaş Gruplarına Uygulanır?

  Tedavi genellikle orta ve ileri yaş gruplarına uygulanmaktadır.

  DermaFrac Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  DermaFrac tedavisiyle lekelerden arınmış, gençleşmiş, daha sağlıklı, parlak, daha sıkı, yaşlanma periyodu yavaşlamış bir cilde kavuşulur. Bu alanlarda etkinliğini kanıtlamış bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Tedavinin cilde kazandırdığı canlılık ve tazelik uygulamanın hemen ardından gözle görülebilmektedir. Bununla birlikte cildin ihtiyaç duymuş olduğu formülasyonun uygulanması ile önemli bir anti aging etkisi ortaya çıkarmakta ve yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak daha genç, sağlıklı ve yenilenmiş bir cilt dokusunun oluşmasında rol oynamaktadır.

  DermaFrac Tedavisinin Yan Etkileri

  İşlemin bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Cilt dokusuna aktarılmak istenen formülasyonların minimal enjeksiyon yöntemi ile sağlandığı bu yöntemde, diğer minimal enjeksiyon sistemlerinden sonra görülen ufak kanama, geçici şişlikler, kızarıklıklar ve morarma gibi yan etkiler görülmemektedir. Bu tip yan etkilerin görülmemesi ise en belirgin farkıdır. DermaFrac yönteminde diğer minimal enjeksiyon sistemlerinde görülen yan etkilerin görülmüyor olması da yöntemi enfeksiyon riskini de ortadan kaldırmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  DermaFrac Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button