Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cool Shaping Soğuk Lipoliz

Cool Shaping Soğuk Lipoliz

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz; Dondurarak Zayıflama olarak da adlandırılan Cool Shaping Soğuk Lipoliz yağ hücrelerini kriyojenik soğutma, LED ve vakum ile hedef alarak yıkımını gerçekleştiren etkin bir zayıflama tedavisi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cool Shaping Nedir? Nasıl Çalışır? Etkileri ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yağlar enerji için önemli bir depo ve kaynaktır. Kadınlarda ortalama %27 erkeklerde ise %20 değerlerinde olan bu yağlar beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi, aktivitenin azalması, psikolojik etmenler, hormonal düzensizlikler ve daha pek çok faktör sonucunda artmaktadır. Tüm vücudu saran ve insan fizyolojisi için vazgeçilmez olan yağ dokularının bir diğer adı ile adipoz dokunun artması vücutta farklı bölgelerde kalınlaşmasına ve geniş depo yastıklarının oluşmasına neden olmaktadır.

  Yağ hücrelerinden oluşan ve farklı yoğunluklarda görülen bu kalın tabakalar vücut formunun, genel görünümün hatta vücut sağlığının bozulmasına yol açmaktadır. Yüksek eforlu egzersiz programlarına ve diyetlere direnç gösteren bu lokal yağ hücrelerinin vücuttan ve hedef bölgeden uzaklaştırılmasını sağlamak için de “Bölgesel Zayıflama ve Vücut Şekillendirme” tedavileri uygulanmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz

  Cilt altında kalınlaşarak geni depolar ve yastıklar oluşturan dirençli yağ hücrelerini hedef alarak ameliyatsız bölgesel incelme etkinliği sağlayan tedavi yöntemleri arasında Cool Shaping Soğuk Lipoliz bulunmaktadır. Günümüzde kadın ve erkeklerin büyük sorunlarından biri olan bölgesel yağları kontrollü cilt soğutma yöntemi ile lokalize olarak hedef alan Cool Shaping tedavisi öncesinde kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kontrollü soğutmanın yanı sıra vakum ve LED teknolojileri ile sinerjik bir etkinlik oluşturan ve kriyo enerji ile yağ hücrelerini azaltan Cool Shaping tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bölgesel zayıflama yöntemidir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir?

  Ameliyatsız bölgesel incelme, selülit tedavisi ve vücut şekillendirme tedavilerinde kullanılan Cool Shaping Soğuk Lipoliz non invaziv bir  yöntemdir. Kriyo, vakum ve LED teknolojileri ile entegre olmuş bu yöntem kriyojenik soğutma sayesinde yağ hücrelerinin yoğunluklarını azaltırken fonksiyonları ve duvarları bozulmuş atık hücreleri lenfatik dolaşım ile bölgeden uzaklaştırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra hedef bölgedeki kontrollü ısı değişimi yağ hücrelerini parçalarken çok yönlü etki ile fibroblastik aktivitenin düzenlenmesinde de olumlu rol oynamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz kişiselleştirilmiş sistem ayarları ve seans protokolü ile uygulanan bir tedavidir. Bu nedenle tedavi öncesinde vücut analizi gerçekleştirilerek yağlanma problemine, hedef bölgeye ve ihtiyaca uygun cryo enerji ve vakum seviyeleri belirlenmektedir.

  Sistem ayarlamalarının yapılmasının ardından işlem  bölgesine özel jel içerikli Soğuk Lipoliz pedi serilmektedir. Sonrasında bölgenin genişliğine uygun vakum başlık yani aplikatör yerleştirilmektedir. Aynı anda iki başlık kullanılmasına olanak sunan bu tedavi seansında aplikatörler ile yağ hücrelerinin emilebilmesi için düşük sıcaklıkta ve seviyede vakum masajı kullanılmaktadır.

  Vakum masajı esnasında yağ hücreleri vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Daha sonrasında bölge 45 dereceye kadar ısıtılmaktadır. Kontrollü ısı değişikliği ile yağ hücrelerinde kriyojenik soğutma sağlanabilmesi için ani olarak – 5 ila – 10 dereceye kadar ısıtılmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lokal yağ hücrelerinin fonksiyonlarını bozan ve hücre ölümünü başlatan kriyo reaksiyonu için 45 ila 60 dakikalık seans süresine sahip olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi tek seans uygulanabildiği gibi ihtiyaca göre ve optimum başarı için 4 hafta aralıklar ile 2 ila 3 seans uygulanması önerilmektedir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Sonrası Görülen Etkiler

  Geniş aplikatörler ile non – inaziv tedavi prosedürü ile uygulanan Cool Shaping Soğuk Lipoliz seansı boyunca kriyojenik soğutma ile yağ hücrelerinde soğuk kaynaklı panikülit olarak isimlendirilen programlı hücre ölümü başlamaktadır. Apoptoz olarak bilinen bu süreç yağ hücrelerinin soğuğa tepki verip kristalleşmesi ile gerçekleşmektedir.

  Hedef bölgede fonksiyonları bozulan ve apoptoza uğrayan yağ hücreleri vücudun normal metabolizması yani lenfatik dolaşım aracılığı ile atılarak kalıcı etki ile vücuttan uzaklaştırılması sağlanmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra fibroblastik aktivite üzerindeki olumlu etkinliği ile bölgede incelme ve boşalma sonrasında elastikiyet kaybı oluşturmadan sıkılaşma ve şekillendirme etkinliği sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button