Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Tonu Eşitleme

Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt Tonu Eşitleme; Cilt tedavileri içerisinde en sık tercih edilen Cilt Tonu Eşitleme işlemleri leke ve pigmentasyon problemine yol açan faktörler üzerinde çalışarak hücreleri onaran ve cilt tonunu dengeleyen medikal tedaviler olup, Cilt Analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Tonu Dengeleme Nedir? Hangi Yöntemler Uygulanır? ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler, güneş ışınları, beslenme alışkanlıkları, stres, ergenlik sürecinde yaşanan sivilce ve akne problemleri, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı, hamilelik ve diğer hormonal hastalıklar, yaşlanma ve daha pek çok faktör sonucunda cilt yüzeyinde ton eşitsizlikleri ve pigmentasyon problemleri görülmektedir. Cilt renginin bütünlüğünü bozan bu problemler estetik ve kozmetik sorunlara yol açarken psikolojik sorunlara da zemin hazırlamaktadır.

  Bir dermakozmetik problem olan cilt tonu eşitsizliklerinde uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Günlük hayat içerisinde rahatlıkla uygulanabilen bu yöntemlerin dışında profesyonel uygulamalarda mevcuttur. Ancak kişilerin kendi kendine uygulamış olduğu pek çok yöntem ciltteki pigmentasyon probleminde başarılı sonuç verememekte hatta problemlerin derinleşerek artmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle cilt tonu eşitsizliklerinde uygulanabilecek en ideal yöntemlerin Cilt Tonu Eşitleme tedavileri olduğunu ifade edebiliriz.

  Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt rengindeki bozuklukları cilt ve cilt altı dokularındaki problemleri onararak ve cildi destekleyerek gideren cilt tonu dengeleme tedavileri ile daha pürüzsüz, parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilt tonunun bütünlüğünü bozan faktörleri ortadan kaldırarak cilt doku hücrelerini aktive etmeyi hedefleyen bu tedaviler öncesinde cilt analizi yaptırarak uygun tedavi yönteminizin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

  Yeni nesil teknolojik sistemlerden profesyonel bakım uygulamalarına kadar pek çok tedaviyi içerisinde barındıran cilt rengi eşitleme tedavileri için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tedaviler hakkında bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Cilt Tonu Eşitleme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Beyazlatma
  Cilt Beyazlatma kararma ve leke gibi pigmentasyon sorunlarının giderilmesi amacı ile uygulanan işlemleri ve yöntemleri içeren cilt tedavisi yöntemidir.

  Cilt Tonu Eşitleme Tedavileri

  Cilt Tonu Eşitleme tedavileri kişiden kişiye değişin özelleştirilmiş tedavi planlamaları ile oluşturulmaktadır. Her cilt kalitesi, pigmentasyon probleminin derinliği, ton eşitsizliğine neden olan cilt problemi ve cildin ihtiyaç duyduğu destek farklı olduğu için uygulanacak yöntem ve metotlar klinik muayene ve cilt analizi sonrasında belirlenmektedir. Cilt analizi sonrasında elde edilen bulgular doğrultusunda cilt tonunun eşitlenmesinde üstün etkilere sahip profesyonel cilt tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

  Lazerle Cilt Tonu Eşitleme

  Lazerle Cilt Tonu Eşitleme ya da Lazerle Leke Tedavisi olarak da adlandırılan bu işlem, ciltteki pigment hücrelerini hedef alan bir uygulamadır. Cilt ve cilt altı dokulara hatta çevre dokulara zarar vermeden yalnızca pigment hücreleri üzerinde etkinliğini gösteren bu tedavi ile cilt altında rejenerasyon süreci başlamaktadır. Dokunun kendi kendini iyileştirme sürecini aktive eden bu tedaviden farklı lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Kullanılan sistemler ise lekenin derinliklerine ve nedenlerine göre farklılık göstermektedir.

  Karbon Peeling ile Cilt Tonu Eşitleme

  Leke ve cilt tonu eşitsizliklerinde en çok tercih edilen yöntem Karbon Peeling uygulamasıdır. Cilt Tonu Eşitleme tedavileri içerisinde en hızlı ve başarılı yanıt veren bu yöntem cilt yüzeyine sürülen karbon bileşiğinin lazer cihazı ile patlatılması esasına dayanmaktadır. Yoğun karbon atomlarının cilt gözeneklerinden emilmesi ve daha sonrasında lazerin ciltteki tedavi edici etkisini birleştiren bu uygulama leke ve iz problemlerinin bulunduğu en üst katmanının soyulmasını sağlayarak pigmentasyon problemlerini çözmektedir. Aynı anda cildin kollajen üretimini de tetikleyerek hasarlı alt katmanların onarılmasına yardımcı olmaktadır.

  Pıhtı Hücresi (P-R-P) ile Cilt Tonu Eşitleme

  Pıhtı Hücresi (P-R-P) ile Cilt Tonu Eşitleme tedavisi kandaki büyüme faktörlerinden zengin plazma sıvısının kullanıldığı bir enjeksiyon işlemidir. Cilt beyazlatma tedavilerinde de sıklıkla kullanılan bu yöntem derin cilt lekeleri, yaşlılık lekeleri ve güneş lekelerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trombositten zengin plazma sıvısının problemli alanlara enjekte edilmesi ile cilt altı dokularında onarım etkisi ortaya çıkaran bu tedavi aynı anda antiaging ve kırışıklık tedavilerinde de başarı sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Tonu Eşitleme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button