Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Sarkmalarına Altın İğne

Cilt Sarkmalarına Altın İğne

  Cilt Sarkmalarına Altın İğne; Ameliyatsız cilt germe ve sıkılaştırma yöntemi olan Cilt Sarkmalarına Altın İğne, fraksiyonel radyofrekans enerjisinin kullanıldığı ve cildin elastikiyetini yeniden kazandıran bir cilt tedavisi işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Altın İğne Nedir? Fraksiyonel Radyofrekans Enerjisi Nasıl Etki Eder? Seans Süresi ve Sayıları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gerek yaşam kapsamında meydana gelen çevresel faktörlere bağlı olarak gerekse yaşa bağlı olarak zaman içerisinde cilt problemlerinin de sebebiyet vermesi üzerine cildimizin bazı bölgelerinde meydana gelmektedir.

  Cilt Sarkmalarına Altın İğne

  Sarkmaların oluşması sebebiyle cildimiz estetik görünümünü kaybeder ve ortaya hiç de hoş olmayan bir görünüm çıkması söz konusudur. Buna bağlı olarak şunu söylemeliyiz ki bu durum hiç de hoş değildir. Özellikle orta yaşlarda oluşumu başlayan elastiklik kaybının artışı için altın iğne uygulamasını tercih edebiliriz. Altın iğne bizlere cerrahi müdahalelere başvurulmaksızın etkili bir sonuç sunarken aynı zamanda estetik görünümümüzü tekrar kazanabilmemizi sağlamaktadır.

  Altın İğne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Altın İğne Tedavisi
  Altın İğne Tedavisi radyofrekans enerjisinin mikro boyutlu altın iğnelerle cilt altına iletildiği ve onarım sürecinin tetiklendiği bir cilt tedavidir.

  Altın İğne Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Ortalama olarak altın iğne uygulamasında 3 seans uygulanmaktadır. Bu durum yani seans aralıklarının belirlenmesi cilt problemine göre değerlendirilmektedir. Uygulama öncesinde lokal anestezi uygulamasında bulunulmaktadır. Bu sayede hasta ağrı ve acı hissetmemektedir. Eğer ki gerekli görülür ise bu kavramda lokal anestezi uygulamasında da bulunulabilir. Altın iğne uygulamasının sonuçları çok kısa süre içerisinde fark edilmektedir. İlk uygulama sonrasında altın iğne uygulamasının etkilerini keşfedebilirsiniz.

  Genel olarak ele aldığımızda altın iğne uygulamasında bulunulan bölgeleri kollar, boyun, baldır bölgesi ve yüzümüz üzerindeki bölgeler olarak sıralayabiliriz. Özellikle bu alanlar içerisinde yüz bölgesi en etken alanlardan bir tanesidir. Çünkü yüzümüz her zaman ön plana çıkan alanlardan bir tanesidir. Kol ve bacak bölgesinde meydana gelen sarkıklığın nedeni ise kilo alıp vermelere bağlı olarak etki oluşturmaktadır.

  Vücut üzerinde meydana gelen ani değişimler sonucunda cilt kendini salar ve cilt yapısında sarkmalar meydana gelir. Uygulama kapsamında yeni bir seans uygulaması için 15 günde bir olacak şekilde uygulamada bulunulmaktadır. Cilt sarkmalarının yanı sıra boyun toplama, dekolte toparlama, yara izi tedavileri, sivilce ve akne izi tedavisi, çatlak tedavisi, kol ve bacak sarkmalarında, gözenek sıkılaştırılmasında ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır.

  Cilt Sarkmalarına Altın İğne Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Altın iğne RF uygulaması kapsamında fraksiyonel bir uygulama olan uygulama sonucunda soyulmalar, kızarıklıklar ve cilt yapısında pullanma meydana gelmektedir. Bu durum yaklaşık olarak hastada 3-5 saat arası bir süreçte etkisini yitirmektedir. Altın iğne uygulaması kapsamında herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmaksızın cilt gençleştirme işlemi uygulanmaktadır. Bu uygulama kapsamında kısa sürede cilt kendini toparlar ve tamamen normal yapıda olur. Uygulama sonrasında hassas cilt yapısı üzerinde kısa süreli ödem oluşmaktadır. Ödem oluşumu cildin yapısına göre kısa süre içerisinde geçmekle beraber cilt üzerinde yenilenme sağlanmaktadır.

  Cilt Sarkmalarına Altın İğne Tedavisi Avantajları

  Altın iğnenin en büyük avantajlarından bir tanesi de diğer uygulamalara göre daha az yan etki barındırmasıdır.Altın iğne uygulaması diğer uygulamalar ile birlikte kullanılmakta. Yaz kış uygulanabilen tedavi uygulaması kapsamında yazında kışında uygulamaya devam edebilirsiniz.

  • Altın iğne uygulamasında 49-69 mikro iğne kullanılmakta
  • Özel tekniklere bağlı olan iğneleme yöntemi kapsamında daha az ağrı hissi duyulmakta
  • Diğer uygulamalara göre bu uygulama kapsamında 0-3,5 mm derinlik ayarlaması yapılabilinmektedir
  • İnfini 2 fraksiyonel RF teknolojisi uygulanmakta

  Dalgalı İğneleme Teknolojisi

  Dalgalı iğneleme teknolojisi kapsamında kısa süre içerisinde ufak ufak iğneleme işlemi gerçekleştirilmektedir

  İğne hareketleri uygulama esnasında oldukça yumuşaktır. Bu sebebiyetle sizler herhangi bir ağrı sızı hissine kapılmamaktasınız. İğneleme işlemi ağır ağır satır satır uygulanmaktadır. Kemikli ve cildin en hassas olduğu alanlarda uygulamada bulunulurken derili alanda güçlü darbe etkisi oluşmamaktadır. İğneleme işlemi kapsamında cilt yapısı doğal bir şekilde gerilir ve herhangi bir etki söz konusu değildir.

  Kısa olarak yapılan atışlar sayesinde ikincil termal hasar oranı indirgenmektedir. Yani derimiz bu uygulama kapsamında oluşan atışlardan az etkilenecektir.

  Cilt Sarkmalarına Altın İğne Tedavisi Fiyatları

  Altın iğne radyofrekans uygulaması kapsamında yapılan işlem uygulamada bulunulan bölgeye ve benzeri özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Öyle ki her vücut yapısı bir olmadığı gibi uygulamanın planlamasının ne denli ilerleyeceği cilt analizi yapılarak saptanmaktadır. Yani öyle ki öncesinde cilt analizi yapılmakta sonrasında ise uygulamada bulunulmakta, uygulamanın yapılacağı seans aralıkları belirlenmektedir. Ücret fiyatlandırması için kliniğimizle irtibata geçiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Sarkmalarına Altın İğne Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button