Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri

Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri

  Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri; Cilt bütünlüğünü ve genel görünümü etkileyen lekelerde uygulanan Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri ciltteki pigmentasyon sorunun giderilmesi amacıyla yapılan medikal estetik uygulamaları içeren cilt yenileme işlemleri olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Leke Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinlikleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt dokusu, melanin pigmentleri ile renklenir ve bu pigmentlerde meydana gelen değişiklikler nedeni ile lekelenir. Cilt lekesi, birbirinden farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilir.

  Doğum lekesi yanı sıra yanlış kullanılan kozmetik ürünler, güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmak, genetik etkenler, enfeksiyona bağlı olarak meydana gelen hastalıklar, kullanılan ilaçlar ve yanlış uygulanan işlemler ciltte leke oluşumuna sebep olan faktörlerdir. Genellikle alın, burun ve yanaklarda sıklıkla görülürken aynı zamanda sırt, göğüs ve ellerde de cilt lekesi görülebilir.

  Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri

  Cilt lekesi, estetik açıdan kişiler tarafından oldukça can sıkıcı olarak karşılanan bir cilt problemidir. Hemen herkeste görülebilen cilt lekelerinin giderilmesi için muhakkak dışarıdan bir işlemin uygulanması gerekmektedir. Leke problemine göre yapılan tedavi yöntemini sağlıklı beslenme ve bol su içme ile destekleyebilirsiniz. Cilt lekesinin giderilmesinde uygulanan Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri, cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanmakta olup bazı yöntemlerde 18 yaşının geçmiş olması önerilmektedir.

  Lazer ile Cilt Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer ile Cilt Tedavileri
  Lazerle Cilt Tedavileri cilt ve cilt altı dokularının lazerle onarılması, desteklenmesi ve iyileştirilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik işlemdir.

  Cilt Lekesi Tedavileri

  Cilt lekesinin giderilmesinde uygulanan birbirinden farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Oluşum sebebine ve kişinin cilt dokusuna bağlı olarak hangi tedavinin uygulanacağına karar verilebilir. Siz de cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız, ücretsiz ön muayene hizmetimizden faydalanabilmek için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri fiyatları hakkında bilgi almak ve size uygun bir tarihe randevu almak isterseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

  Kliniğimizde uygulanan başlıca tedavi yöntemleri ise şu şekildedir;

  Peeling İşlemleri

  Kliniğimizde, Peeling uygulamalarında genellikle mavi ve kimyasal Peeling işlemleri yapılmaktadır. Özellikle güneşten ya da akne ve sivilce sonrasında oluşan lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Cilt üzerindeki tabakanın soyulması ile yapılan bu işlemde, cildin yeniden sağlıklı doku oluşturması sağlanarak lekeler ortadan kaldırılır.

  Medikal Cilt Bakımları

  Cilt lekeleri genellikle mat ve cansız bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olur. Medikal cilt bakımları sayesinde cildin mat yapısı giderilirken aynı zamanda leke görünümü giderilir, iğnesiz ve acısız işlemler sonrasında cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olur.

  Cilt Yenileme İşlemleri

  Mezolift, PRP, Dermaroller ve gençlik aşısı gibi işlemler ile cilt üzerindeki pigmentasyonu deforme olmuş olan doku onarılmaktadır. Özellikle yaş almaya bağlı olarak meydana gelen bu deformasyonlarda oldukça etkili olan cilt yenileme işlemleri, cilt lekesinin yanı sıra cildin kalitesini de etkili bir şekilde arttırmaktadır.

  Antiaging İşlemler

  Cilt yenileme işlemlerinde olduğu gibi daha çok yaş almaya bağlı olarak meydana gelen lekelerin yanı sıra aynı zamanda güneş lekesi gibi sorunların giderilmesinde de oldukça etkilidir. Cilt lekeleri ve cilt hasarları üzerinde onarma etkisine sahip olan Antiaging işlemler, cilt dokunun yenilenmesini, cildin yaşlanma hızının azalmasını ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar.

  Plazma ile Cilt Lekesi Tedavileri

  Son teknoloji ile üretilen plazma tedavi yöntemi, cilt lekeleri ve diğer cilt sorunları üzerinde etkilidir. Yüzdeki kırışıklıklar ve pigmentasyon hasarına bağlı olarak ortaya çıkan lekelerde uygulanan plazma tedavileri, herhangi bir narkoz ya da cerrahi müdahaleye gerek bırakmadan ortalama 15-20 dakika süren etkili bir tedavi yöntemidir.

  Oksijen Terapisi

  Oksijen tedavisi, iğnesiz bir şekilde cildin en alt katmanlarına oksijen takviyesi yapılmasını sağlayan bir cilt lekesi tedavisidir. Özellikle yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan lekeler, cildin matlaşması ve sağlıklı görünümünü kaybetmesi gibi durumlarda oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Tedavinin bitmesi ile birlikte kişinin cildi çok daha duru, temiz, canlı ve genç bir görünüme kavuşmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button