Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır?

Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır?

  Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır?; Cilt Analizi uygulamalar öncesinde cilt dokusundaki dermal ve epidermal problemlerin cilt görüntüleme sistemi ile belirlenmesini sağlayan bir işlem olup, Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır gibi önemli konu başlıklarına ve sorulara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Hem görsel hem de matematiksel olarak analiz yapabilen aletlerimizin üzerinde olan özel lensler ile birlikte 3D cilt analizleri oldukça sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Matematiksel inceleme yapan kısım cilt üzerindeki sorunları saptamakta, tedavi öncesi ve sonrasında da incelemeleri sürdürmektedir.

  Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır?

  Görsel kısımda ise cilt lekeleri, siyah noktaları, cilt hastalıkları, cilt çökmeleri ve pürüzleri göstermektedir. Ciltte bulunan sorun ve hastalıkların görüntüsü direk olarak ekranda gözükebilmektedir. İstediğiniz takdirde sizlerde ekrandan incelemenizi yapabilir ve canlı bir şekilde görüntülerinizi inceleyebilirsiniz.

  Cilt Görüntüleme Sistemi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Görüntüleme Sistemi
  Cilt Görüntüleme Sistemi, cilt ve cilt altı katmanlardaki epidermal düzensizliklerin incelenmesine ve gözlemlenmesine olanak sunan yeni nesil sistemdir.

  3D Cilt Analizi İle Cilt Hakkında Hangi Bilgilere Ulaşırız?

  • Cildinizin epidermal olarak derinliğinin bilgilerine,
  • Cildiniz hakkında görünen ve görünmeyen sorunlar,
  • Kırışıklık seviyeniz hakkında bilgilere,
  • Cilt yoğunluğunuza,
  • Cildinizde bulunan lekelerin bilgilerine,
  • Cildinizin ne kadar esnek olduğu hakkında bilgilere,
  • Cildinizin ısı ve sıcaklık değerlerinin bilgilerine,
  • Cildinizin hassasiyet bilgilerine,
  • Cildinizin dolgunluk bilgilerine,
  • Cildinizde çökme olup olmadığına

  Bu test ve analizler sonucunda ulaşılmaktadır. Böylece yapılacak olan işlemler hakkında daha da detaylı bilgi alınabilmektedir.

  Cilt Sorunları Listesi ve Açıklamaları

  Sivilce ve Siyah Noktalar

  Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır konu başlığında sivilceler ve siyah noktalar en hassas konudur. Bu iki şikayet birçok kişide olması muhtemel olan şikayetlerden birisidir. Sebebi oldukça basit olan ve geçmesi için pek fazla çaba gerekmeyen bu tür şikayetlerde, kişinin ne kadar süredir bu şikayetlere sahip olduğu sorgulanması gerekmektedir.

  Kişiler kendileri müdahale ettiklerinde büyük sorunlar yaşayabilir ve bu sorunları geçirmek için acılı tedavi yöntemlerine yönlendirilebilirler. Bu nedenle bu tür şikayetleri olan kişilerin mutlaka uzman kişilerle görüşmesi ve tedavisi olması gerekmektedir. Yüzünde veya vücudunun herhangi bir bölgesinde bulunan sivilce problemi ve siyah nokta gibi sorunları sıkarak onlardan kurtulmaya çalışan kişilerde bir takım iltihaplar görülmektedir. Gözükmekte olunan bu iltihaplar neticesinde de vücudun diğer bölgelerine sivilceler yayılma gösterebilmektedir.

  Esmerlife olarak barındırmakta olduğumuz uzmanlarımızdan yardım aldığınız takdirde uzmanlarımız sorunlu bölgelere peeling ve benzeri tedaviler uygulayarak cildinizin temizlenmesi ve ölü hücrelerin de ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

  Akneler

  Sivilcelerin iltihaplanması ile birlikte kötü bir görüntü oluşturan akne problemi; önlem alınmadığı ve bir uzmana gidilmediği takdirde daha büyük sorunlara yol açacağı düşünülmektedir. Kliğimizde bulunan doktor ve diğer sağlık personelleri cildinizde bulunan akneleri inceleyecek ve cildiniz üzerinde bulunan diğer sorunları da sizlere söyleyebilecektir.

  Böylece hem aknelerinizden hızlı bir şekilde kurtulabileceksiniz hem de mevcut diğer sorunlarınızı da ortadan kaldırabileceksiniz. Akneler genel olarak kozmetik temizleyiciler ile ortadan kaldırılmaktadır. Kozmetik temizleyicilerin etki etmediği noktalarda ise hormon tedavisi, antibiyotik veya A vitamini asidi gibi uygulamalar ile ortadan kaldırılabilmektedir. Akneli cilt tamamen temizlendikten sonra bir daha akne sorunu yaşamak istemeyen kişiler cildine daha narin, düzenli ve zaman ayırarak bakmaları yeterli olacaktır. Böylece temizlenen cilt üzerinde bir daha akne ve benzeri sorunu görmek mümkün olmayacaktır.

  Kuru Ciltler

  Cilt sorunları arasında yer alan ve büyük sorun teşkil etmekte olan bir diğer unsurda kuru ciltlerdir. Kuru ciltlere sahip olan kişilerin birçok farklı sorunu ve şikayeti olabilmektedir. Kişiden kişiye şikayet ve sorunların değiştiği görülebilmektedir. Genel olarak bu soruna sahip olan kişilerde görülen şikayetlerin başında ciltlerin pulumsu olarak görünmesi yer almaktadır.

  Bu da kişileri rahatsız etmektedir. Kuru cildin nedenleri arasında; Güneşe oldukça fazla maruz kalmak, rüzgarlı havalarda çok fazla durmak, kimyasal olarak değişik özelliklere sahip olan sabunların kullanımı, düzensiz beslenmek, yaşa bağlı olarak, vücudun ihtiyacı olan sıvıyı almamak, çok fazla kozmetik ürün kullanmak, bazı ilaçların yan etki yapması ve yağ bezlerinin yeterli çalışamaması cildin kuru olmasını sağlamaktadır. Bu şikayete sahip olan kişilere kliniğimizde özel ürünler uygulanmakta ve bu şikayetlerin önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

  Yağlı Ciltler

  Kuru cildin bir sorun olması ile birlikte çok fazla yağlı deriye sahip olan ciltlerin de sorun teşkil etmesi bir gerçektir. Yağlı ciltlerin genel özelliklerinin arasında; cildin aşırı yağ salgılaması, normal ve kuru cilt ile kıyaslandığında daha kalın bir deriye sahip olması gibi özellikleri bulunmaktadır. Yağlı ciltler üzerinde kirli ve oldukça yoğun bir yağ tabakası bulunan bir cilt bulunmaktadır.

  Yağlı ciltlerde genel olarak geniş ve kirli gözenekler görülmektedir. Hormon sorunları, yağlı besinleri fazlaca tüketme, sıcak ve nemli havalarda oldukça fazla durma gibi nedenler cildi yağlı yapmaya yeterli olabilecek sebepler olabilmektedir. Yağlı ciltlerden kurtulmak için mutlaka kliğimizdeki uzmanlarımız ile görüşmeli ve tedavinizi yaptırmanız ile olmaktadır. Bunun haricinde yapılacak her türlü işlem geçici bir işlem olacaktır.

  Kırışıklıklar

  Cildinizde bulunan kırışıklıkların yoğunluğu; yaşınıza, cinsiyetinize, mesleğinize, spor geçmişinize, kozmetik ürün kullanımınıza, stres durumunuza, gün içindeki yoğunluğunuza, günlük uyku düzeni ve beslenme düzeninize göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Kırışıklıklar genel olarak yaş arttıkça artış göstermekte ve daha belirgin bir hale gelmektedir. Bu nedenle yaşınız daha çok ilerlemeden ve daha fazla  cilt kırışıklıkları ile tanışmadan önce kliğimize gelerek gerekli önlemleri önerilerimiz ışığında alabilir, mevcut kırışıklıklarınızdan kurtulmak için de tedavinizi olabilirsiniz. Böylece kırışıklıklarınız tekrar etmeyecek ve oldukça güzel bir görünüme kavuşabileceksiniz.

  Kuperoz

  Cilt altında bulunan onlarca farklı kılcal damarların çatlaması sorunu olan bu şikayet birçok kişiyi gerek fiziksel gerekse de psikolojik olarak etkileyebilmektedir. Cildi ince olan kişilerde daha fazla gözükmekte olan bu hastalık; kişilerin sauna gibi sıcak ortamlara veya soğuk havalara maruz kalmalarına bağlı olarak gelişme gösterebilmektedir.

  Hastalığın cilt üzerinde görünümü kırmızı renkte olmaktadır. Bu hastalığın tedavisinde öznel kararlar verilmemeli ve mutlaka kliğimizdeki uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Tedavi sırasında oldukça güzel ve başarılı uygulamalar yapılarak hastalığın ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Tedavi sırasında herhangi bir ağrı ve yanma hisleri de duymayan hastalar tedavi başladığı günden itibaren sağlıklı günlerine geri dönebilmektedir.

  Yoğun Tüylenme ve Kıllanma

  Yoğun tüylenme ve kıllanma şikayetleri de kişileri bulmakta olan ve kişileri rahatsız etmekte olan bir diğer noktadır. Tüylenme ve kıllanma ile ilgili olarak birçok farklı tez bulunmaktadır. Özellikle kadın hastalarımızda kol ve bacak bölgeleri başta olmak üzere birçok farklı bölgede tüylenme görülebilmektedir. Tüylenmenin en büyük nedenleri arasında hormon ve genetik nedenler yer almaktadır. Bu nedenle de çözümler; tüylenmenin nedenine göre üretilmektedir. Kliniğimizde uyguladığımız çözümler arasında; epilasyon, lazer epilasyon ve diğer tüm teknolojik uygulamalar bulunmaktadır.

  Doğum Sonrası Oluşan Çatlaklar

  Özellikle ilk defa doğum yapacak olan kişilerde görülmekte olunan bu şikayetler; birçok kişi tarafından problem haline gelmektedir. Hamilelik sırasında yoğun bir şekilde hacim kazanan derinin doğum sonrasında hacminin küçülmesi ile birlikte çeşitli görüntü bozuklukları ortaya çıkabilmektedir. Bu görüntü bozuklukları ise genel olarak cilt çatlakları formatında olmaktadır. Kliğimizde bulunan son teknoloji ürünler ve tecrübeli uzman ekibimiz tarafından çatlaklar ortadan kaldırılabilmektedir.

  3D Cilt Analizi Sırasında Görülen Etkiler

  Cilt analizi işlemleri sırasında herhangi bir enjeksiyon yapılmaması, vücuda madde verilmemesi, cerrahi işlem yapılmaması, anestezi uygulaması yapılmaması ve diğer girişimlerin yapılmaması nedeniyle uygulama yapılan kişide herhangi bir ağrı, yanma ve acı hissi olmamaktadır. Kişiler tedavi sırasında hiçbir şekilde ağrı duymayacak, herhangi bir yanma hissi de yaşamayacaktır.     Ultrasonda kullanılmakta olduğumuz tekniklere benzer bir teknik ile çalışan bu cihazlar cilt üzerinde gezdirilirken cilt altındaki ve üstündeki tüm sorunları monitöre yansıtmaktadır. Böylece uzman hekim ve sağlık personellerimiz cilt üzerindeki sorunları görebilmekte ve kişiye ilgili tedaviyi söyleyebilmektedir.

  3D Cilt Analizi Sonrasında Uygun Tedavi Ne Zaman Başlar?

  Analiz sonrasında illa ki tedavi olmanızı zorlayan bir sistem asla olmamaktadır. Ancak tedavi olmadığınızda cildinize nelerin olacağı, bundan birkaç yıl sonra neler ile karşılaşacağınız gibi bilgileri uzman ekibimiz sizlere söyleyecektir. Tüm bu öneri ve istekler sonrasında tedaviyi olmak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak isterseniz de tedaviyi olabilir ve daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tedavi öncesinde, sonrasında ve sırasında her türlü destek ve rehberlik uzman ekibimiz tarafından yapılacaktır.

  3D Cilt Analizi Fiyatı

  Cilt Analizi Hakkında Bilgiler Nedir Nasıl Yapılır? Cilt analizi ile birlikte kişinin vücudunda bulunan birçok sorun ortaya çıkmakta ve doğru tedavi ile kişilerin görünür veya görünür olmayan birçok sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Cilt analizi fiyatları arasında birçok farklı etken ve yöntem kullanıldığı için de fiyatlar arasında farklılıklar olabilmektedir. Kişinin cildinde bulunan sorunların kaynaklarına inildikçe de analiz cihazının kullanım sayısında artışlar olabilmekte ve bu da fiyatı etkileyebilmektedir.

  Genel olarak fiyatlar standart bir düzen içerisinde belirtiliyor olsa da ücretler yıldan yıla ve kişiden kişiye bir takım unsurlara bağlı olarak değişikliğe uğrayabilmektedir. Bu nedenle de mutlaka ve mutlaka; kliniğimize gelerek uzman ekibimizden destek aldıktan sonra bu işlemi yaptırmanız daha verimli ve mantıklı olacaktır. Cihaz ve cihazın cildinizde yarattığı etki ile ilgili olarak tüm veriler size bildirilecek ve detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Böylece işlemler hakkında detaylı bilgiye sahip olacak ve bu bilgiler ışığında da sorunlarınızı ortaya çıkartmamıza yardımcı olabileceksiniz.

  3D Cilt Analizi Yaptıranların Yorumları

  Cilt analizi yaptıran kişilerin genel olarak yorumlarını incelediğimiz zaman; beklediklerinden çok daha farklı bir hizmet aldıklarını söylemekte olduklarıdır. Cilt analizi yaptıran kişiler genel olarak düşünürler ki cilt üzerinde gözle görülen sorunlar saptanmaktadır. Ancak durum hiçte böyle değildir. Cilt analizi yapıldığı zaman cildin tüm katmanlarına ait olan sorunlar ortaya çıkmak ile birlikte ortaya çıkan hastalıkların ve sorunların tedavisi de uzman ekibimiz tarafından kişilere önerilmekte ve uygulanmaktadır. Böylece sadece bir cilt sorunu tespit etme işlemi değil, mevcut sorunları ortadan kaldırma ve daha güzel bir görünüme kavuşma da bu hizmetin yanında verilen hizmetlerden sadece birisi olmaktadır.

  Sorunların saptanması, tedavi sürecinin planlanması ve kişinin hazırlanması için tüm planlamalar kliğimizde hizmet veren doktor, hemşire ve diğer sağlık personelleri tarafından yapılmaktadır. Böylece kişilere yapılan tedavi sırasında sağlık personeli olmayan hiçbir kimse uygulamaya katılmaz, bu sayede de hata yapılma oranı sıfıra yakın bir değere kavuşmuş olmaktadır. Tedaviyi uygulayan doktor ve hemşirelerimiz sizi tedaviye hazır hale getirdikten sonra gerekli alet ve araçları hazırlarlar ve size gereken detaylar söylendikten sonra tedaviniz başlar.

  Kliğimizde uygulanmakta olan birçok tedavi yaklaşık olarak 30 dakika sürebilmektedir. Bu süre zarfında kişinin tedaviye hazırlanması, alet ve araçların hazır hale getirilmesi, tedavi ortamının sterilliğinin korunması ve sağlanması, alet ve araçların doğru çalıştığını görmek için yapılan testler ve ardından da hastaya tedavinin uygulanması ile bu süreç tamamlanmaktadır. Kliğimizde uygulanmakta olan birçok tedaviden sonra kişiler sosyal hayatlarına sorunsuz ve hızlı bir şekilde dönebilmektedir. Bu da kişilerin beklediği ve sahip olduğu en büyük avantajlardan birisi olabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  3D Cilt Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button