Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Çil Lekesi Tedavisi

Çil Lekesi Tedavisi

  Çil Lekesi Tedavisi; Vücudun çeşitli bölgelerinde görülen çillerin tedavisinde kullanılan Çil Lekesi Tedavisi melaninleri hedef alan ve çil lekelerinin genişliği ile derinliğine uygun dalga boyutunda lazer teknolojisinin kullanıldığı işlem olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lazerle Çil Tedavisi Nasıl Uygulanır?, Uygulama Bölgeleri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt lekeleri arasında en fazla karşımıza çıkan sorunlar arasında çiller yer almaktadır. Çiller vücudumuzun bazı bölümlerinde oluşan küçük kahverengi lekeler olarak adlandırılmaktadır. Çil oluşumunun nedeni esasında vücuda renk veren pigment olarak bilinen melanindir.

  Çil Lekesi Tedavisi

  Vücudumuzdaki melanin miktarı cilt rengimizi belirlerken, vücudun aşırı melanin salgılamasıyla da çil oluşumu meydana gelmektedir. Buna sebep olarak da güneşin zararlı ışınları gösterilmektedir.  Melanin salgılanması her ne kadar çil oluşumuna neden olsa da, bu vücudumuzun kendini korumaya alması olarak da nitelendirilmektedir.

  Vücutta oluşan çil lekeleri daha çok kızıl saçlı ve açık tenli kişiler ile yeşil, mavi ve ela göz rengine sahip olan kişilerde daha çok görülen bir sorundur. Çil lekeleri genel olarak yazın çoğalmakla birlikte kış aylarında hafiflerler. Her yaşta çil oluşumu olabileceği gibi, 40 yaşından itibaren çiller azalarak yok olmaya başlayacaktır.

  Plazma ile Çil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Çil Tedavisi
  Plazma ile Çil Tedavisi cihazın ucundan üretilen elektrik enerjisinden yararlanılarak çil lekelerinin ortadan kaldırıldığı bir bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Çil Lekesi Tedavisi

  Çil lekeleri, güneşin zararlı ışınları maruz kaldıktan sonra daha çok artmaya belirginleşmeye başlayacaktır. Ciltte oluşan bu lekeler çil lekesi tedavisi ile yapılabilmektedir. Çil lekesi tedavi ile çiller genel olarak tamamen yok edilebilirken, kişilerin isteğine uygun olarak belirginliğinin ve renginin azaltılması da mümkündür.

  Kliniğimizde çil lekesi tedavisi için uygulamış olduğumuz birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Peeling uygulamaları ve leke açıcı kremler her ne kadar çil tedavisi için de uygulanabilen yöntemler olsalar da, çil lekelerini etkin bir şekilde yok etmek için en çok tercih edilen yöntem lazerle Çil Lekesi Tedavisi uygulamasıdır. Sizlerde cildinizde var olan çil lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız, aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilir veya kliniğimize gelerek ücretsiz ön muayene fırsatımızdan da yararlanabilirsiniz.

  Lazerle Çil Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle çil lekesi tedavisi öncesinde hastalara mutlak ön muayene yapılmaktadır. Kliniğimizde yapmış olduğumuz ön muayene sırasında çil lekelerinin derinliği, genişliği, vücudun hangi bölgelerinde yer aldığı belirlenerek işlem sırasında kullanılacak lazer türü belirlenmektedir. Lazer işlemlerini birbirinden ayıran en önemli özellik her lazerin sahip olduğu dalga boyudur.  Lazer ile cilt tedavisi uygulamasından etkin bir sonuç elde etmek için ise, çil lekelerinin genişliğine ve derinliğine uygun dalga boyutuna sahip lazer işlemi tercih edilmektedir.

  Lazerle çil lekesi tedavisi sırasında lazer ışınlarından yalnızca, melanin pigmentinin yüksek olduğu hücreler etkilenmektedir. Normal cilt rengine sahip olan hücrelerin lazer ışınlarından aldığı etki oldukça azdır. Lazerle çil lekesi tedavisi sırasında hastaları rahatsız edecek düzeyde bir ağrı olmaz fakat düşük derecede hissedilen ağrılar için ise bölgeye uygulanacak anestezik krem ve soğuk kompresler ile oldukça konforlu bir süreç geçirilmesini sağlayacaktır.

  Lazer işlemi sonrasında cilt üzerinde hafif kızarıklık ve kabarıklık gözlenebilmektedir. Cilt üzerinde oluşan kabarıklıklar işlemden birkaç saat sonra kaybolurken, kızarıklık durumu ise yaklaşık 10 gün içinde derinin soyulmasıyla birlikte son bulacaktır. Lazerle Çil Lekesi Tedavisi sonrasında cildin düzenli bir şekilde nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kremler ile korunması gerekmektedir. Lazerle çil lekesi seansları genel olarak çillerin koyuluğu ve yoğunluğuna bağlı olarak belirlenmektedir.

  Lazerle Çil Tedavisi Uygulama Bölgeleri

  Çiller genel olarak yüz bölgesinde daha yoğun bir şekilde gözlenmektedir. Bunun yanı sıra omuz, boyun, dekolte bölgesi, sırt, el üstü ve kollar da çillerin gözlendiği bölgeler arasındadır. Belirtmiş olduğumuz tüm bu bölgelerde yer alan çil lekeleri lazerle tedavi edilebilmektedir.

  Çillerin yoğunluğu ve hangi bölgelerde yer aldığı seans sürelerini etkileyen unsurlardır. Dolayısıyla çil tedavisi fiyatları da bu unsurlara göre belirlenmektedir. Çil Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve kliniğimizden randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan formu doldurarak fiyat teklifi alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çil Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button