Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Çene Botoksu

Çene Botoksu

  Çene Botoksu; Çene kaslarını küçültme, çene yapısını inceltme, çene kaslarının kuvvetini azaltma gibi çeşitli etkinliği bulunan Çene Botoksu ince uçlu iğneler yardımı ile botoks maddesinin cilt altı massetter kasına enjekte edilmesi esasına dayanan medikal estetik bir uygulama olup, cilt analizi, yüz analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Çene Botoksu Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çene şekli yüz hattının oluşumunda ve yüz formunun düzenlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte yüz ovalini ve şeklini oluşturan çene hattında çiğneme fonksiyonu bulunan massetter olarak adlandırılan bir kas bulunmaktadır. Bu kas dokusu çenenin işlevsel hareketlerine etki ederken birtakım çene problemlerinin de oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

  Çene hattının belirginliği, çene genişliği ve kara yüz formunun oluşmasında rol oynayan bu kuvvetli massetter kası; cilt kırışıklıkları, gevşeme, elastikiyet kaybı gibi estetik problemlerin yanı sıra aşırı kasılmaya bağlı olarak baş ağrısı, çene ekleminde kenetlenme, diş gıcırdatma ve baş ağrısı gibi sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu noktada Çene Botoksu bir diğer adı ile Massetter Botoks olarak adlandırılan uygulama ile bu kuvvetli kasın gevşemesi sağlanarak neden olduğu tıbbi ve estetik sorunların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

  Çene Botoksu

  Ameliyatsız çene ve boyun estetiği içerisinde uygulanan botoks enjeksiyonu ile hem estetik hem de tıbbi fayda elde edilmesi için uygulanan botoks enjeksiyonu öncesinde massetter kasından kaynaklanan hem estetik hem de tibbi problemlerin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Medikal estetik alanda sıklıkla kullanılan botoks enjeksiyonu ve çene botoks tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Çene Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Baby Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Baby Botoks
  Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kasların tümünü bloke etmeden yüzün genel ifadesini koruyan minimal bir botoks enjeksiyonu işlemidir.

  Çene Botoksu Nasıl Yapılır?

  Çene Botoksu uygulaması ince uçlu iğneler yardımı ile gerçekleştirilen bir enjeksiyon uygulamasıdır. Bu işlem esnasında botoks maddesi çenede bulunan massetter kasına enjekte edilmektedir. Ancak bu işlemden öncesinde alt çene kısmı ve massetter kası incelenmektedir.

  İnceleme ile kasın kalınlığı, yerleşimi ve kasılma derecesi analiz edilmektedir. Böylece hem alt çenede oluşan kırışıklık, gevşeme, hacim kaybı ve şekil bozuklukları gibi cilt ve kemik sorunları için hem de çiğneme kaslarının ortaya çıkarmış olduğu tıbbi şikayetlerin tedavi edilmesi için uygun enjeksiyon bölgeleri belirlenebilmektedir.

  Enjeksiyon alanlarının belirlenmesinin ardından uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ortalama 15 dakika gibi çok kısa bir sürede alt çene köşesinden masetter kas üzerine ince uçlu iğneler ile girilerek uygun dozlarda botoks maddesi enjekte edilmektedir.

  Kimler Çene Botoksu Yaptırabilir?

  Massetter kasın genişliği ve hacimli olmasından kaynaklı çene hattının kare olması, bu kasın aşırı hareketliliğine bağlı gelişen cilt kırışıklıkları ve çene yapısındaki şekil bozukluklarında Çene Botoksu tercih edilmektedir. 18 yayını doldurmuş, çene hattında kas ya da kemik yapısından kaynaklı hem tıbbi hem de estetik sorunlar yaşayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir.

  Çene Botoksu Sonrası Görülen Etkiler

  Botoks uygulamasının etkilerini işlemden hemen sonra görmek mümkündür. Genel olarak 1 hafta gibi bir süre sonunda massetter kas üzerinde istenilen yumuşama gözlemlenebilmektedir. Tedavinin maksimum etkileri ise 6 hafta sonunda ortaya çıkmakta, kasın gevşemesi ile çene yeni bir form almaktadır.

  Estetik görünümün elde edilmesini ve yeni bir yüz formunun oluşması amacı ile uygulanan bu işlem sonrasında özellikle kare görünüm yumuşatılarak yüz ovali oluşturulmuş olmaktadır. Bununla birlikte çene altında ve ucunda oluşan kırışıklıklar da giderilmiş olmaktadır. Kas hareketlerinin işlevselliğinden ortaya çıkan bu deformasyonların da önlenmesi ile daha dinamik yüz formu oluşturulmuş olmaktadır.

  Çene Botoksu Kalıcılık Süresi

  Ameliyatsız medikal estetik tedaviler içerisinde kullanılan botoks, kalıcı olmayan tekrarlanabilir özelliğe sahip bir işlemdir. Tedaviden elde edilen iyi görünümün ve olumlu etkilerin sürdürülebilmesi için, tedavinin etkinlik süresi sonrasında tekrarlanması önerilmektedir. Çene Botoksu etkinlik süresi ise ortalama 3 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir.

  Çene Botoksu Yan Etkileri

  Hem tıbbi hem de estetik yararları bulunan çene botoks tedavisi, yan etkisi bulunmayan oldukça güvenli ve konforlu bir işlemdir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çene Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button