Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

  Çatlak Tedavisi; Cilt bütünlüğünün ve elastikiyetinin kaybolduğu cilt çatlaklarında uygulanan ameliyatsız Çatlak Tedavisi, ciltteki estetik problemlere yol açan mor, pembe ve kırmızı renkteki çatlak görünümünün hafifletilmesi amacı ile uygulanan ve elastin liflerinin üretimini tetikleyen işlemler olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Çatlak Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir? Seans Sayısı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çatlak, kişilerin vücudunun her bölgesinde görülebilen mor, kırmızı ve pembe renklerdeki deformelerdir. Cilt üzerinde oluşan çatlakların derinlikleri birbirinden farklı olurken, ciltte bulunan kollajen ve elastik hücrelerinin işlevini kaybetmesi ile oluşur. Estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye sahip olup, bu sorunu yaşayan hemen herkes tarafından yok edilmek istenen bir sorundur. Yaşanan çatlak problemleri için günümüzde farklı Çatlak Tedavisi söz konusudur.

  Çatlak Tedavisi

  Cilt çatlağı tedavisi uygulanmadan önce muhakkak çatlağın tipi, rengi, derinliği ve diğer tüm faktörleri incelenmelidir. Kliniğimiz ile iletişime geçerek yaşadığınız problemin tespit edilmesi ve en doğru tedavinin belirlenebilmesi için ücretsiz ilk muayenemizden faydalanabilirsiniz. Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve uygun bir tarih için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

  Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Selülit Tedavisi
  Selülit Tedavisi ciltte portakal kabuğu görüntüsüne neden olan yağlanma probleminin giderilmesi amacı ile uygulanan ameliyatsız yöntemleri içermektedir.

  Çatlak Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

  Cilt altındaki lif dokularının deforme olması sonucunda oluşan çatlaklar, hem erkek hem de kadınlarda sıklıkla görülse de bazı faktörlerden dolayı kadınlarda daha yoğun bir şekilde görülür. Özellikle hızlı kilo alıp verme, hamilelik, emzirme dönemi ve ergenlik dönemi gibi zamanlarda vücut çok daha hızlı bir şekilde çatlayabiliyor. Erkeklerde ise daha çok vücut geliştirme sporunun uygulanması ve yine hızlı kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı çatlak görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda ortaya çıkan çatlaklar için günümüz koşullarında birbirinden farklı özelliklere sahip olan Çatlak Tedavisi geliştirilmiştir.

  Estetik açıdan son derece rahatsız edici görüntülere sahip olan çatlak problemi için birbirinden farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu tedaviler cerrahi müdahaleler olmadan uygulanmakta ve kişilerin günlük hayatlarını etkilememektedir. Kliniğimizde uygulanan cilt çatlağı tedavisi yöntemleri ise şu şekildedir:

  Lazerle Çatlak Tedavisi

  Çatlak tedavileri arasında en çok kullanılan yöntem olan Lazer Teknolojisi ile  Çatlak Tedavisi, cildin en alt katmanlarına ulaşarak buradaki kollajen ve elastin liflerinin yeniden aktif edilmesini sağlar ve çatlak görünümünün giderilmesine yardımcı olur. Oluşan çatlakların rengine ve derinliğine göre uygun lazer ayarı yapılabilmektedir. Bu kapsamda en çok etki gösteren tedavi yöntemi, lazer tedavisidir.

  Dermaroller ile Çatlak Tedavisi

  Oluşan çatlaklar, cildin dermis tabakasında meydana gelmişse uygulanabilecek en etkin tedavi yöntemi Dermaroller ile Çatlak Tedavisi olacaktır. Bu tedavi yönteminde, yine cildin dermis bölgesine mikro iğneler yardımı ile delikler açılır. İyileştirici özelliğe sahip olan bu delikler sayesinde cilt üzerinde meydana gelen çatlakların giderilmesi sağlanır. Cilt, yapılan bu işlemi bir yaralama olarak algılamakta ve direkt olarak yenileme işlevine başlamaktadır. Bu esnada ise kollajen ve elastin liflerinin çok daha aktif bir şekilde salgılanması sağlanır.

  PRP Yöntemi ile Çatlak Tedavisi

  Kişinin kendi kanı ile yapılan PRP Tedavisi, çatlaklar üzerinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Kişiden alınan kan örnekleri, plazma ve platelet hücrelerine ayrılarak yeniden sorunlu olan bölgeye enjekte edilir. Yapılan işlem sonrasında cilt üzerinde meydana gelen fibrin ağlar sayesinde, bölgede bulunan kök hücreler bu ağların yapısında toplanarak çatlakların renginin düzelmesine ve derinliğinin azaltılmasına yardımcı olur.

  Kimyasal Peeling ile Çatlak Tedavisi

  Diğer birçok cilt sorunu üzerinde yüksek performansa sahip olan kimyasal Peeling, çatlak problemi üzerinde de son derece etkili bir yöntemdir. Kimyasal Peeling ile cilt çatlağı tedavisi uygulamasında, cildin en üst tabası soyulur ve sorunlu olan bölgeye özel olarak hazırlanan asitli solüsyon sürülür. Uygulanan bu asitli solüsyon sayesinde cilt soyulmaya başlar ve cildin altından yeni doku çıkar. Daha sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olan yeni cilt dokusu ile birlikte cilt çatlakları etkin bir şekilde iyileştirilir. Çatlak problemi ortadan kalkana kadar belirli periyotlarda uygulanmaya devam edilir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button