Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Boyun Lazer Epilasyon

Boyun Lazer Epilasyon

  Boyun Lazer Epilasyon; Genellikle yüz lazer epilasyon uygulamaları ile kombine olarak tercih edilen Boyun Lazer Epilasyon sakal bitiminden göğüs hattına kadar uzanım gösteren boyun kıllarının yok edilmesini amaçlayan güvenli epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Boyun Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genellikle erkekler tarafından hem estetik hem de hijyenik sorunlara neden olan boyun kılları; sakal bitiminden göğüse kadar uzanım gösterebilmektedir. Bu bölgedeki kılların klasik epilasyon yöntemleri ile alınması oldukça güçtür. Bu nedenle genellikle bir jilet ya da tıraş makinası kullanılmaktadır. Bu uygulamalar ise boyun bölgesindeki kılların daha sert, kalın ve sık bir yapıya sahip olmasına neden olmakla birlikte boyun cildinin tahriş olmasına neden olmaktadır.

  Boyun bölgesinde tercih edilebilecek en ideal epilasyon yöntemi lazer teknolojisidir. Erkek Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Boyun Lazer Epilasyon sakal çizgisinden boyuna doğru uzanım gösteren istenmeyen tüy problemlerinin ortaya çıkarmış olduğu kirli ve dağınık görünümün ortadan kaldırılması, tıraş sonrası oluşan batık, kıl dönmesi ve sivilce gibi cilt problemlerinin giderilmesi ve daha estetik bir sakal çizgisinin oluşturulması amacı ile uygulanmaktadır.

  Boyun Lazer Epilasyon

  Hızlı uzama eğiliminde olan boyun kıllarını zahmetli, tekrarlayan ve daha sonrasında cilt yüzeyinde problem oluşturan uygulamalar ile kısaltmak yerine kalıcı etkili lazer epilasyon tedavisi ile yok etmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ön kontrol esnasında test atışı yapılarak elde edilen reaksiyon sonucunda cilt tipi, kıl karakteri ve kıl yoğunluğuna uygun cihaz seçimi ve doz ayarlamaları yapılmaktadır.

  Kıl köklerinde etkinliğini göstererek cilt ve cilt altı dokularında olumsuz etki oluşturmayan güvenli epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu istemek ya da Boyun Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göğüs Arası Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Göğüs Arası Lazer Epilasyon

  Boyun Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Diğer lazer epilasyon uygulamalarında da olduğu gibi Boyun Lazer Epilasyon öncesinde uygulama alanındaki kılların bir jilet yardımı ile kesilerek seansa gelinmesi istenmektedir. Kıl uzunlukları seans için yeterli değilse kısaltma işlemi uygulamadan hemen önce de yapılabilmektedir.

  Epilasyon tedavisi öncesinde boyun bölgesi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında işlem esnasında duyulacak batma hissinin en aza indirilebilmesi amacı ile boyun bölgesine lokal anestezik krem sürülerek beklenilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile uygulamaya geçilmektedir.

  Test atışı esnasında belirlenen lazer epilasyon cihazında doz ayarlamaları yapılmaktadır. Boyun bölgesine uygun sistem başlığı ile cilt üzerinden atışlar yapılmaktadır. Her atış tekli olarak yapılmakta olup; tüm boyun bölgesi bu tekli atışlar ile taranmaktadır. Tüm boyun bölgesinin düzenli atışlar ile taranmasının ardından seans sonlanmaktadır.

  Boyun Lazer Epilasyon Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

  Boyun Lazer Epilasyon seans sayıları ve seans aralıkları kullanılan cihaza, kıl karakterine ve kıl köklerinin lazer cihazına vermiş olduğu tepkiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak başarılı sonuç için 6 ila 8 seans yeterli olmaktadır. Seans aralıkları ise 1 ila 2 ay arasında değişmektedir.

  Boyun Lazer Epilasyon Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Lazer epilasyon tedavileri içerisinde kullanılan yeni nesil teknolojilerin etki alanları yalnızca cilttir. Cilt altındaki kıl köklerinde tutulum gösteren lazer ışınlarının cilt altı dokularında, damar ve kas yapılarında veya içi organlarda herhangi bir etkinliği bulunmamaktadır. Dalga boyu prensibi ile etkinliğini gösteren bu sistemler güvenle tercih edilebilmektedir.

  Boyun Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Boyun Lazer Epilasyon tedavisi sonrasında cilt yüzeyinde ısı artışı ve hassasiyet görülebilmektedir. Olası geçici yan etkinin yatıştırılması için bölgeye buz uygulaması ve nemlendirici sürülmesi önerilmektedir. Bu uygulamalar cildi rahatlatarak yan etkilerin tümü ile ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

  Uygulamadan sonra ilk 24 saat süre ile bölgenin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Sıcak su bölgedeki hassasiyetin daha fazla artmasına yol açmaktadır. Ayrıca güneş ışınlarından korunmalı ve yüksek faktörlü güneş kremleri sürülerek bölgenin muhafaza edilmesi gerekmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Boyun Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button