Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Boyun Dekolte Botoksu

Boyun Dekolte Botoksu

  Boyun Dekolte Botoksu; Yüz Botoksu uygulamaları sonrasında en sık tercih edilen Boyun Dekolte Botoksu boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların, gevşemelerin ve hacim kayıplarının azaltılması için uygulanan etkin bir botoks enjeksiyonu işlemi olup, cilt analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Boyun Dekolte Botoks Tedavisi Nedir? Özellikleri Nelerdir? Kalıcılığı ve Etkinliği gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Boyun ve dekolte bölgesi cilt ve cilt altı dokusu ve kas yapısı nedeni ile yer çekimi, genetik faktörler ve yaşlanma belirtilerini açık bir şekilde göstermektedir. Boyun bölgesinde perde kasının yaşın ilerlemesi ile birlikte gevşemesi sonucunda da boyun ve dekolte bölgesinde sarkma ve gevşemeler ortaya çıkmaktadır.

  Cilt ve kas dokusundaki deformasyonlar sonrasında hacim kaybı ile birlikte katlanma, kırışıklık ve cilt gevşeme problemleri olarak kendini gösteren yaşlanma belirtileri medikal estetik uygulamalar içerisinde sıklıkla kullanılan Boyun Dekolte Botoksu ile önlenebilir, hafifletilebilir ve ortadan kaldırılabilir bir cilt problemleridir.

  Boyun Dekolte Botoksu

  Boyun bölgesindeki perde kasının aşırı hareketliliğinin bloke edilerek yaşlanma belirtilerinin giderildiği ve geciktirildiği botoks enjeksiyonu öncesinde cilt analizinin yapılması, gevşeme derecesinin incelenmesi, botoks dozunun belirlenmesi ve enjeksiyon bölgelerinin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Boyun ve dekolte bölgesinin daha dinamik ve genç bir görünüme kavuşmasına olanak sunan botoks tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Boyun Dekolte Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Botoksu
  Çene Botoksu ince uçlu iğneler yardımı ile botoks maddesinin cilt altı massetter kasına enjekte edilmesi esasına dayanan medikal estetik bir uygulamadır.

  Boyut Dekolte Botoksu Nasıl Yapılır?

  Boyun Dekolte Botoksu, botoks maddesinin ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir. Boyun ve dekolte bölgesindeki görünümün iyileştirilmesi ve çene hattının belirginleştirilmesi amacı ile uygulanan bu ameliyatsız estetik uygulama öncesinde yapılan analizler doğrultusunda enjeksiyon bölgeleri ve kullanılacak botoks maddesinin dozu tespit edilmektedir.

  Boyun ve dekolte bölgesindeki sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan cilt analizi sonrasında bölgeye lokal anestezik kremler sürülerek enjeksiyon alanlarının uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ince uçlu iğneler aracılığı ile bölgedeki kasların hareketliliğinin azaltılması amacı ile botoks maddesi cilt altına iletilmektedir.

  İşlem ortalama 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır. Tek seanslık bu işlemin süresi cilt deformasyonunun giderilmesi amacı ile kullanılacak botoks dozuna ve enjeksiyon bölgelerinin sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Kimler Boyun ve Dekolte Botoksu Yaptırabilir?

  Boyun, dekolte, çene ve gıdı bölgesinde gevşeme, sarkma, kırışıklık ve hacim kaybı gibi şikayetleri bulunan tüm kadın ve erkekler ameliyatsız boyun ve dekolte botoksu uygulamasını yaptırabilirler.

  Boyun Dekolte Botoksu Sonrasında Görülen Etkiler

  Boyun Dekolte Botoksu enjeksiyonu sonrasında ilk etkileri görmek mümkündür. Botoks maddesinin kasın üzerine iletilmesinin ardından bölgedeki kasın hareketliliğini azaltarak ya da durdurarak bloke etmektedir. Bu bloke sonrasına kas hareketlerine bağlı gelişen kırışıklık, ince çizgi ve sarkmalar yukarı çekilerek cildin toparlanmasına yardımcı olmaktadır.

  Boyun bölgesindeki kas üzerine yapılan botoks enjeksiyonu sonrasında ise kas daha gergin ve dik bir yapıya sahip olmaktadır. Bunun sonucunda da çene hattı belirginleşerek daha uzun bir boyun görünümü almaktadır. Ayrıca boyun bantlarının görünümünü pürüzsüzleştirirken, boyun – çene – dekolte bölgesinde daha zarif, dinamik  ve genç bir geçiş sağlamakatadır.

  Boyun Dekolte Botoksu Kalıcılık Süresi

  Botoks enjeksiyon uygulamaları kalıcı olmayan ve tekrarlanabilir özelliğe sahip işlemlerdir. Bu nedenle botoks tedavileri sonrasında uygulama sonrasında elde edilen pürüzsüz, genç ve dinamik görünümün yeniden kazanılması için işlemin etkinlik süresi sonrasında belirli periyotlar şeklinde tekrarlanması önerilmektedir. Bu amaçla Boyun Dekolte Botoksu işlemi sonrasında uygulamanın ortalama 4 ila 6 ay sonrasında tekrarlanması önerilmektedir.

  Boyun ve Dekolte Botoksu Yan Etkisi

  Ameliyatsız estetik uygulamalar içerisinde cilt gençleştirme ve cilt yenileme tedavileri içerisinde sıklıkla kullanılmakta olan botoks enjeksiyonunun bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak bir enjeksiyon uygulaması olması nedeni ile işlem sonrasında iğne giriş yerlerinde kızarıklık ya da şişlik görülebilmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen olası etkiler olup, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Boyun Dekolte Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button