Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Botoks Kaç Günde Oturur?

Botoks Kaç Günde Oturur?

  Botoks Kaç Günde Oturur: Botoks enjeksiyonlarının etkileri genel olarak birkaç gün içerisinde görülmeye başlanır ancak Botoks Kaç Günde Oturur sorusuna yanıt vermek gerekir ise tam olarak oturması biraz daha uzun sürmekte olup genel olarak bireysel farklılıklar da göz önünde bulundurulduğunda 10 ila 14 gün içerisinde maksimum etkiye ulaşmaktadır. Botoksun tam etki süresinin yanı sıra Botoks Kaç Günde Tutar? Botoks Tam Etkisini Ne Zaman Gösterir? Botoks Etkisini Neden Hemen Göstermek ve Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer gibi merak edilen önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Botoks Kaç Günde Oturur?

  Botoks enjeksiyonu sonrasında işlemden görülmesi beklenen etkiler ortalama birkaç gün içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. Ancak botokstan beklenilen tam etki için ortalama 10 ila 14 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Botoks enjeksiyonu sonrasında özellikle ilk 3 gün hafif bir değişiklik kendini göstermektedir. Ancak bu etkinlik süresinde belirgin bir etki görülmemektedir.

  Enjeksiyondan 4 ila 7 günlük süre botoksun etkilerinin kendini göstermeye başladığı dönemdir. Bu süreçte kas hareketlerinde azalma ve cilt kırışıklıklarında düzelme görülmektedir.

  Botoksun tam etki süresi ise Botoks Kaç Günde Oturur sorusunda da ifade edildiği gibi 10 ile 14 gündür. Bu süre botoks enjeksiyonu sonrasında maksimum etkilerin gözlemlendiği süredir. Bu etkinlik sırasında kaslar tam olarak gevşemeye başlar ve kas gruplarının aşırı kullanılması ile oluşan cilt kırışıklıklarında belirgin azalma oluşur. Bu dönemde enjeksiyon uygulanan bölgelerdeki nihai sonuçlar kendini göstermekte diyebiliriz.

  Unutulmamalıdır ki botoksun etkilerinin tam olarak oturması kişiden kişiye göre değişiklik göstermekte olup her bireyde botoks farklı etki sürelerinde ve şekillerde  kendini gösterebilmektedir. Tam etki süresinde bireysel farklılıkların göz önünde tutulması da önemli olup botoks enjeksiyonu öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek, enjeksiyon alanlarının belirlenmesine olanak sunmak ve diğer Cilt Tedavileri ile anti aging işlemlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yüz Botoksu ve diğer Botoks enjeksiyonlarımız hakkında detaylı bilgi almak, merak ettiğiniz soruları iletmek veya ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabileceğiniz gibi iletişim numaralarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

  Botoks Etkisini Neden Hemen Göstermez?

  Bilindiği gibi botoks kas hareketlerini geçici olarak engelleyerek aşırı mimik ve kas gruplarının kullanımı ile oluşan kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaktadır. Bu etki için sinir uçlarından kaslara ulaşan sinir sinyallerinin bloke etmesi gerekmektedir. Sinir sinyallerinin kasalara ulaşmasının engellenmesi ve kasların gevşemesi biyolojik bir süreç ve zaman almaktadır. Bu nedenle botoks enjeksiyonu sonrasında ilk etkiler hemen görülmemektedir. Sinir iletiminin engellenmesi ortalama birkaç gün süreceği için kasların gevşemesi ve maksimum etkilerin tamamen görünür hale gelmesi bu nedenle uzun sürmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra vücudun her bölgesi botoksu aynı sürede metabolize etmemektedir. Kişinin yaşı, cilt tipi, kas yapısı, kasın kuvveti ve genel sağlık durumları da botoksun kendini gösterdiği maksimum etki süresini değiştirmektedir. Ayrıca enjekte edilen botoks oranı da Botoks Kaç Günde Oturur konu başlığında ele alınacak önemli bir detaydır.   

  Botoks Enjeksiyonu Sonrası Görülen Etkiler

  Botoks enjeksiyonundan sonra özellikle ilk birkaç gün genel olarak belirgin bir değişiklik fark edilmemektedir. Ancak 4 ile 7 gün içerisinde kas hareketlerinde azalmalar ve cilt kırışıklıklarının derinliklerinde azalmalar gözlenmektedir.

  Botoks enjeksiyonundan sonra bireysel farklılıklar da göz önünde bulundurulduğunda ortalama 10 ila 14 gün içerisinde maksimum etkiler görülmeye başlanır. Enjeksiyon bölgelerindeki kas grupları bloke olur ve gevşer. Bu gevşeme etkisi ile birlikte kırışıklıklar derinleşmezken oluşan cilt kırışıklıklarında da açılmalar ve düzelmeler görülmeye başlanmaktadır.

  Botoks  Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Botoks Kaç Günde Oturur konu başlığı enjeksiyon sonrasında herhangi bir etki görmeyen bireyler tarafından sıklıkla aranmaktadır. Özet olarak ifade etmek gerekir ki botoksun etkileri hemen ortaya çıkmamaktadır. Enjeksiyon sonrasında önerilen talimatlara uymak ve ortalama iki hafta beklemek en yaygın ve istenilen bir süreçtir. Bu süreç sonunda ise takip ve değerlendirmenin ardından maksimum etki ortalama 3 ila 4 ay arasında devam etmektedir. Ancak bu süreler kişinin yaşına, cilt tipine, kas yapısına, botoksun uygulandığı bölgeye ve metabolizmaya bağlı değişiklik göstermektedir.

  Bireysel fizyoloji, uygulama bölgesi, uygulanan doz oranı ve önceki botoks enjeksiyonları botoksun etkilerinin daha kısa ya da daha uzun sürmesinde önemli parametrelerdir. Özellikle düzenli botoks uygulamaları yaptıran kişilerde etkiler daha uzun sürmektedir. Çünkü kaslar zamanla zayıflamıştır ve kas hareketleri oldukça azdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Botoks Kaç Günde Oturur Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button