Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel Zayıflama; Ameliyatsız zayıflama olarak da adlandırılan Bölgesel Zayıflama işlemleri lokalize yağlanma ve selülit sorunun farklı tedavi yöntemleriyle ideal görünüm ve yağ oranına inmesi amacıyla uygulanan teknikleri ve sistemleri içermekte olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Bölgesel İncelme Teknolojileri Nelerdir? Etkinlikleri ve Kimlere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bölgesel Zayıflama, vücutta yağ oranın çok daha fazla olan bölgelerinde uygulanan farklı yöntemler ile ideal görünüm ve yağ oranına getirilmesidir. Diyet ve spor ile bölgesel incelme gerçekleşmemektedir.

  Bölgesel Zayıflama

  Bu sebeple de kliniğimizde uyguladığımız birbirinden farklı tedaviler sayesinde, kişilerin en büyük problemlerinden biri haline gelen bölgesel yağlanmanın önüne geçilebilmektedir.

  Vücudunuzda fazlalıklarınızın bulunduğu bölgelerin ön kontrolü ve kişiye özel olarak hazırlanan tedavilerden faydalanmak isterseniz, aşağıda bulunan başvuru formunu doldurarak ücretsiz muayene talebinde bulunabilirsiniz.

  Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Selülit Tedavisi
  Selülit Tedavisi ciltte portakal kabuğu görüntüsüne neden olan yağlanma probleminin giderilmesi amacı ile uygulanan ameliyatsız yöntemleri içermektedir.

  Bölgesel Zayıflama Kimlere Uygulanır?

  Bölgesel zayıflamada kullanılan klinik yöntemlerin hiçbiri cerrahi bir yöntem değildir. 18 yaşını doldurmuş ve doktor tarafından yapılan testler ile herhangi bir sakınca görülmeyen herkese uygulanabilir.

  Bölgesel Zayıflama Kimlere Uygulanmaz?

  Bölgesel Zayıflama, herhangi bir cerrahi işlem gerektirmese de bu yöntemlerin uygulanmasının riskli olduğu belirli kişiler söz konusudur. Yüksek tansiyon hastalarına, kalp hastalarına ve kalp pili takılı olan kişilere bölgesel incelme yöntemlerinin uygulanmaması gerekir. Aynı zamanda kan dolaşımı bozukluğu ve cilt problemi olan kişilere de bu gibi yöntemlerin uygulanmasından kaçınılmalıdır.

  Yeni ameliyat olmuş kişilerde, ameliyatta en az 6 ay sonra uygulama yapılması önerilse de çok mümkün olmadığı sürece ilk bir yıl içerisinde uygulama yapılması önerilmemektedir. Hamile olan kadınlara uygulanması mümkün değildir. Regl döneminde olan kadınlar ise, ilk üç günü bitirdikten sonra seanslarına devam etmelidir.

  Kliniğimizde Uygulanan Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

  Bölgesel incelmede kullandığımız klinik yöntemlerden bazıları; Kavitasyon, Radyo frekans, Elektroterapi, Ozon Tedavisi, VelaShape, LPG, Lenf Drenaj, Soğuk Lipoliz, Hücresel Doku Yenileme ve MR Bölgesel Zayıflamadır. Kan damarlarına, sinir dokularına ve bağ dokusuna hiçbir zarar verilmeden uygulanan bu yöntemlerin her biri uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.

  İşlem sırasında dayanılmayacak şiddette bir ağrı ya da acı oluşmaz. İşlem sonrasında hafif kızarıklar ve kabarmaların olması normaldir. Uygulamadan önce kişiye vücut analizi yapılır. Böylelikle uygulanacak olan yöntemlerin şiddeti ve uygulama süresi hastaya göre özel olarak ayarlanır. Bölgesel Zayıflama tedavisinde kullanılan klinik yöntemlerin hiçbiri tek bir seansta sonuç vermez.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

  Vücuda verilen ses dalgaları sayesinde vücuttaki yağ hücreleri hedef alınmaktadır. Bu hücrelere verilen yüksek miktardaki ani basınç sayesinde yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır. Özellikle vücuttaki uzun süredir bulunan yağ hücrelerinin yıkılması ve lenf yolu ile vücuttan atılması gerçekleştirilir. Vücuttaki yağ oranına bağlı olarak ilk seansta 2 ile 10 santime kadar incelme görülebilir.

  Radyo frekans ile Bölgesel Zayıflama

  Su oranı yüksek olan hücreleri hedef alan radyo frekans, derin dokuları tahrip etmeden yağ dokularını eriterek yok eden bir uygulamadır. Kişilerin yağlanma oranlarına bağlı olarak değişmekte ve ortalama 6 ile 8 seans sonrasında sonuç vermektedir.

  Elektroterapi ile Bölgesel Zayıflama

  Elektroterapi, vücutta yer alan kas dokularına bağlanan elektrotlar ile birlikte vücuda parçalı bir şekilde akım verilerek masaj yapılır. Bu masaj sayesinde vücuttaki toksinler, fazla su ve gereksiz maddelerin vücut dışına atılması sağlanır. Bu esnada vücuttaki yağ hücreleri de parçalanarak vücut dışına atılması da sağlanır.

  Ozon Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama

  Ozon Tedavisi ile zayıflama kıl kalınlığındaki mezoterapi iğnelerinin, düşük miktardaki ozon gazı yardımı ile yağ hücrelerini parçalamasıdır. Basen ve karın bölgesinde bulunan ve genellikle en çok direnç gösteren yağ hücrelerinin yer aldığı bu bölgelerde çok daha yoğun bir şekilde uygulanmaktadır.

  VelaShape ile Bölgesel Zayıflama

  Bölgesel İncelme uygulamaları arasındaki en karmaşık yapıya ve kompakt yapıya sahip olan uygulamadır. İçerisinde vakum, masaj, radyo frekans ve kızılötesi teknoloji ile ısıtma özelliği bulunan sistemler yer almaktadır.

  Kızılötesi ısıtma, sorunlu olan bölgedeki dokunun 5 mm içine girerek ısı verirken dokunun 2 santim kadar daha içerisine giren radyo frekans dalgaları sayesinde hücrelerin daha hızlı bir şekilde parçalanması sağlanır.

  Bütün bunlardan sonra vakum özelliği ile birlikte sorunlu bölgedeki dolaşım hızı arttırılır ve mekanik masaj uygulaması sonrasında vücuda basınç verilerek yağ hücrelerinin vücutta oldukça küçülmesi sağlanır.

  LPG ile Bölgesel Zayıflama

  LPG uygulaması esnasında, uç kısmında döner başlıkları bulunan masaj aleti kullanılmaktadır. Yağlı olan bölgedeki bağ doku üzerine yapılan vakumlu masaj işlemi sayesinde, elastin ve kolajen bağların aktivasyonu gerçekleşir. Dokuların yenilenmesi ve sonucunda yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayan LPG uygulaması ortalama 35 dakika sürmektedir.

  Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama

  Lenf ve venöz bağların aktif edilmesini sağlayan Lenf Drenaj, vücuda basınç vererek masaj yapılmasını sağlayan bir Bölgesel İncelme uygulamasıdır. Ayaktan baş bölgesine kadar saracak bir kıyafet giydirilir ve vücudun yağ oranına uygun olan program seçilerek seans gerçekleştirilir. Bu sistem sayesinde vücuttaki toksinler ve fazla su da atılır.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

  Bu uygulama esnasında, vücuttaki yağ hücrelerinin dondurulması ve o esnada öldürülmesi gerçekleştirilir. Uygulama esnasında ölen yağ hücreleri, lenf dokularına yapılan masaj ile birlikte vücut dışına atılır ve Bölgesel Zayıflama başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. 45 dakika süren bu uygulamada, ilk seansta bile gözle görülür bir sonuç elde edilebilmektedir.

  Mantis MR Bölgesel Zayıflama

  Mantis MR yöntemi uygulanırken, kişilere ucunda hareketli bir masaj aparatı bulunan alet ile mekanik masaj işlemi yapılır. Yağ dokularının en derinine kadar inmeyi başaran bu sistem, hücreler üzerinde pulse manyetik ve rezonans dalgalar oluşturarak yağ hücrelerinin parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar. Temeli manyetik masaj olması sebebi ile seans sonralarında vücutta sıkılaşmada da gerçekleşebilir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button