Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Bıyık Lazer Epilasyon

Bıyık Lazer Epilasyon

  Bıyık Lazer Epilasyon; Yüz lazer epilasyon uygulamalarından olan Bıyık Lazer Epilasyon dudak üstündeki kalın ve siyah kıl köklerini lazer ışınları ile tahrip ederek uzama özelliklerini bozan güvenli bir epilasyon işlemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Bıyık Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Kullanılan Cihazlar Nelerdir? Riskli Midir? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarını yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Tüylenme probleminde en çok rahatsızlık veren dudak üstü bölgesi kılları kadınlarda ve erkeklerde farklı karakterlerde ve farklı yapılardadır. Kadın Lazer Epilasyon uygulamalarında bıyık bölgesindeki tüylerin tümü etkili bir şekilde ortadan kaldırılmak istenirken, Erkek Lazer Epilasyon tedavilerinde ise bıyık şeklinin ve formunun yeniden şekillendirilmesi ve dağınık görünümün düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

  İp, cımbız ve ağda gibi zahmetli ve uğraştırıcı uygulamalar yerine bıyık bölgesindeki istenmeyen tüylerin lazer epilasyon cihazları ile kalıcı etkili ile ortadan kaldırılmasını sağlayan Bıyık Lazer Epilasyon tedavisi ile istenilen pürüzsüz ve şık görünümü elde etmek oldukça hızlı, güvenilir ve zahmetsizdir.

  Bıyık Lazer Epilasyon

  Genetik, hormonal, yanlış tüy alımı, gebelik ve diğer pek çok faktör sonucunda bıyık bölgesindeki aşırı tüylenme ve bıyık formunun bozulması gibi durumlarda en etkili epilasyon yöntemi olarak lazer epilasyon tedavisi öncesinde cilt tipi ve kıl karakterine uygun doğru lazer epilasyon cihazı ile test atışı yapılmasına olanak sunmak ve özelleştirilmiş seans planlamasının hazırlanmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile tüm cilt tipinde ve kıl karakterinde etkili sonuçlar veren lazer epilasyon tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Bıyık Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Yanak Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Yanak Lazer Epilasyon
  Yanak Lazer Epilasyon erkeklerde sakal üzerinde kadınlarda ise favorilerde görülen istenmeyen tüylerin yok edilmesini amaçlayan epilasyon tedavisidir.

  Bıyık Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Bıyık bölgesindeki tüylenme durumu ve tedaviden beklenilen etkiler kadınlarda ve erkeklerde farklı olduğu için uygulamada değişiklikler görülmektedir. Kadınlarda tüm dudak üstündeki tüylenme durumunun ortadan kaldırılabilmesi için bölgenin tümü lazer epilasyon cihazı sistem başlığı ile taranırken erkeklerde bıyıkların dağınık görünmesine yol açan kıllara kontrollü ve tekli atımlar yapılmaktadır.

  Güvenle ve kısa sürede uygulama olanağı sunan Bıyık Lazer Epilasyon işlemi esnasında cilt tipi, kıl karakteri, kılın rengi, kıl yoğunluğu, kök kalınlığı ve kök rengi gibi parametrelere göre cihaz, sistem ayarlamaları ve dozlar belirlenerek seansa geçilmektedir. Bıyık bölgesinin kontrollü bir şekilde taranmasının ardından seans sonlanmaktadır.

  Bıyık Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Yüz bölgesindeki tüylenmeler genellikle hormonal etki ile oluşmaktadır. Bu durum seans sayısının ve seans aralıklarının değişmesine ve artmasına neden olabilmektedir. Bununla birlikte bıyık kılları erkeklerde kalın ve sert karakterli olduğu için lazer epilasyondan alınan yanıtlar değişebilmektedir. Ortalama olarak yüz bölgesi kılları için 8 ila 10 seans yeterli olabilirken; gereklilik halinde bu sayı arttırılabilmektedir. Seans aralığı ise kılın uzama hızına ve evresine göre 4 ila 6 haftadır.

  Bıyık Lazer Epilasyon Riskli Midir?

  İstenmeyen bıyık tüylerinden kurtulmanın en ideal ve etkili yöntemin Bıyık Lazer Epilasyon olduğunu ifade edebiliriz. Bıyık bölgesindeki istenmeyen tüylerin tümü ile yok edilmesini hedefleyen bu işlem oldukça güvenlidir. Ancak bronzlaşmış ya da güneşlenmiş koyu ciltlerde uygulama yapılması sonrasında bıyık bölgesinde cilt lekeleri oluşabilmektedir. Bu nedenle işlemden en az 3 ay öncesine kadar cilt tonunun koyulaşmasına neden olan güneş ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Bıyık Lazer Epilasyon Yan Etkileri Var Mı?

  Tüm lazer epilasyon bölgelerinde olduğu gibi Bıyık Lazer Epilasyon tedavisi de oldukça güvenli bir işlemdir. Lazer epilasyon cihazından kıl köklerine iletilen ışınlar cilt, cilt altı ve çevre dokulara hasar oluşturmadan yalnızca kıl köklerindeki siyah rengi veren melanin pigmentlerini hedef olarak kılların fonksiyonlarını bozarak etkinliğini göstermektedir.

  Renk hücreleri tarafından emilerek burada ısı artışına yol açan ve kılın uzama özelliğini yitirmesine neden olan işlem sonrasında ısı artışına bağlı olarak kızarıklık, şişme ve cilt hassasiyeti görülebilmektedir. Ancak bu durum uygulamadan sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Seanstan ortalama 1 ila 2 saat sonra hafifleyerek kendiliğinden yok olmaktadır. Aşırı hassasiyet durumlarında bıyık bölgesine buz uygulaması yapılarak cildin daha hızlı yatıştırılması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bıyık Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button