Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi

  Bıyık Ekimi; Son dönemde başarısı ve etkinliği açısından oldukça sık tercih edilen Bıyık Ekimi, bıyık bölgesinde dökülme ya da yaralanma sonucu oluşan seyreklik gibi problemleri ortadan kaldırmaya yönelik yapılan ekim işlemi olup, bıyık ve saç analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Bıyık Ekim Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kimlere Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bıyık özellikle içinde bulunduğumuz toplumda, erkeklerin olmazsa olmazları arasında yer alan ve kendilerini sosyal anlamda daha özgüvenli hissetmelerini sağlayan görsel bir öğedir. Çoğu erkek bıyıklarına verdiği şekille sahip olduğu düşünce tarzını karşı tarafa belli etmek için kullanırken, bir kısmı da bıyık bırakmaktan hoşlandığı için bırakmaktadır. Bıyıklar her ne kadar traş edilirse edilsin, kıl köklerin verdiği koyu görünüm sayesinde yinede erkeksi bir görünümde olmalarını sağlamaktadır.

  Bıyık Ekimi

  Erkeklerin farkında olmadan özgüvenlerini sağlayan bıyık, herhangi bir sebebe bağlı olarak çoğu erkekte olmamaktadır. Altta yatan sebebe bağlı olarak bıyığı olmayan erkekler, kendileri sosyal anlamda kötü hissetmektedir. Genel olarak bıyığı olmayan ve “köse” olarak tabir edilen erkekler, bu durumdan kurtulmak için çeşitli ilaç kullanımı veya doğal yöntemlere başvurmaktadır.

  Bıyığı olmayan erkeklerin bu sorununu etkin bir şekilde çözebilmek için mutlaka Bıyık ekim tedavisine başvurmaları gerekmektedir. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Bıyık Ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek için, ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak, Bıyık Ekim Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Kaş Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Ekimi
  Kaş Ekimi uygulaması kaşlardaki seyrekliğin azaltılması ve yeni kaş konturunun oluşturulması amacı ile FUE tekniğinin kullanıldığı bir ekim tedavisi işlemidir.

  Bıyık Kaybı Sebepleri Nelerdir?

  Erkeklerin özellikle yüz bölümünde bıyık ve sakal kaybını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Hormonal nedenler kıl kaybının başlıca nedenleri arasında yer almaktadır. Erkeklerde meydana gelen ve erkeklik hormonu olarak nitelendirilen testosteron eksikliği durumunda, bıyık ve sakal eksikliği yâda hiç çıkmaması durumu ortaya çık maktadır. Bu durum genel olarak genetik bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Erkeklerde kıl yapısı genel olarak ergenlikten sonraki 3 yıl içerisinde genel yapısını belli etmeye başlamaktadır. Genetik yapının dışında yanık izi ve yaralar, bölgesel olarak kıl kökü kaybına da neden olmaktadır. Bir diğer etken ise cilt hastalıkları olarak geçen “alopecia aretave” ve “otoimmun” gibi hastalıklarda kıl kökü kaybına neden olan faktörler arasında yer almaktadır.

  Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

  Bıyık ekim tedavisi, saç ekimi işlemlerinde de kullanılan FUE Ekim Yöntemi ve FUT Ekim Yöntemi yöntemleriyle yapılmaktadır. Bıyık ekim tedavisinde genel olarak ense bölümünde bulunan kıllar, donör bölge olarak kullanılmaktadır. Bıyık ekim tedavisinde estetik görünüm oldukça önemli olduğundan, bıyık bölgesine ekilecek olan kılların 35-40 derecelik açıyla dudağa bakacak şekilde ekilmesi gerekmektedir.

  Bıyık ekim tedavisinde genel olarak FUE yöntemi kullanılmaktadır. FUE yöntemi, donör olarak adlandırılan kıl köklerinin teker teker toplanıp, bıyık ekimi yapılacak olan bölgede nokta halinde kanal açılarak, bu kanallara doğru açıyla kıl köklerinin yerleştirilmesi işlemidir.

  Bıyık ekim işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilmekte olup, ekilecek kıl köküne göre 4-6 saat sürebilen bir işlemdir. Tedavi sonrasında hastalar sosyal yaşamlarına kolaylıkla dönebilmektedir. İşlem sonrasında kıl kökü ekilecek olan alanda açılan kanallardan çıkan kan bir süre sonra pıhtılaştığından, bölgede ufak kırmızı noktacıklar oluşabilmektedir.

  Oluşan bu kızarıklıklar 1 hafta içinde kendiliğinden geçmektedir. Ekilen kıl kökleri tedaviden 2 hafta sonra şok dökülme olarak nitelendirdiğimiz bir dökülme yaşamaktadır. Bu durum saç ekimlerinde de meydana gelen ve beklenilen bir durumdur. Gerçek kıl kökleri işlemden 4-8 ay sonra tamamen çıkarak asıl görünümüne kavuşmuş olacaktır.

  Bıyık Ekim Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Bıyık ekim tedavisi yaptırabilmek için kişilerin ergenlik dönemini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ergenlik döneminden sonra kişilerin kıl yapısı tamamen oturmakta olup bıyıkların seyrek, az ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak hiç kıl kökü olmaması durumunda bıyık ekim tedavisi yapılmaktadır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Bıyık Ekimi için sizlerde ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilir ve tedavi planlaması oluşturabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Bıyık Ekim Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bıyık Ekim Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button