Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

  Altın İğne Tedavisi; Çeşitli cilt problemlerinde ve medikal bakım uygulamalarında kullanılan Altın İğne Tedavisi radyofrekans enerjisinin mikro boyutlu altın iğnelerle cilt altına iletildiği ve onarım sürecinin tetiklendiği bir cilt tedavi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Fraksiyonel Radyofrekans Altın İğne Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Son yıllar cilt tedavilerin de sıkça kullanılan yöntemlerden biri Fraksiyonel  Radyofrekans uygulamasıdır. Fraksiyonel Radyofrekans işleminde uygulanan lazer atımları, küçük noktasal alanlarda gerçekleştirildiğinden sağlıklı derinin zarar görmesi de engellenmiş olmaktadır.

  Diğer lazer uygulamalarında cilt üzerinde soyulma meydana gelirken, Fraksiyonel Radyofrekans uygulaması ile ciltte soyulma gerçekleşmemektedir.

  Altın İğne Tedavisi

  Altın iğneli Fraksiyonel Radrofrekans işleminde ise, altın iğneler aracılığıyla lazer ışınları direkt olarak cilt altı dokularına yapılmaktadır. Radyofrekans enerjisi altın iğneler aracılığıyla istenen alanlara gönderilirken, deri üzerinde oluşabilecek herhangi bir yan etki durumu da ortadan kalkmaktadır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Altın İğne için, ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak tedavi planlamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Altın İğne Tedavi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Fraksiyonel Lazer Tedavisi
  Fraksiyonel Lazer Tedavisi cildin dermal ve epidermal katmanında yenileme etki oluşturarak etkin bir tedavi yöntemi sunan bir cilt yenileme tedavisidir.

  Altın İğne Tedavisi

  İlerleye yaş ile birlikte cilt kırışıklıkları ve ince çizgiler oluşmaya başlamaktadır. Bu durum estetik açıdan hem kadınları hem de erkekleri oldukça rahatsız eden bir durumdur. Son yıllarda geliştirilen estetik operasyonlar sayesinde ise ciltte oluşan kırışıklık ve çizgilerden kolayca kurtulmak mümkündür. Gergin ve daha genç bir görünüme sahip olmak için birçok estetik uygulamadan yardım alınmaktadır. Son zamanlarda sıkça tercih edilen yöntemlerden biride Altın İğne uygulamasıdır.

  Altın İğne Tedavisi ile birlikte, cilt altında kontrollü bir hasar meydana getirilerek, vücudun kolajen üretimi tetiklenmektedir. Bu sayede cilt hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmiş olacaktır. Diğer adıyla Fraksiyonel Radyofrekans işlemi olan Altın İğne, cilt tedavileri dışında cerrahi işlemler esnasında kanamayı durdurmak ve kanama olmadan operasyon gerçekleştirmek içinde kullanılan bir yöntemdir.

  Altın İğne Tedavisi Hangi Cilt Sorunlarında Uygulanmaktadır?

  Altın iğne tedavisi cilt üzerinde oluşan kırışıklık, ince çizgi ve cilt sarkmaları haricinde, akne ve sivilce, cilt gençleştirme, yanık ve yara izi, çatlak oluşumu, gözaltı morlukları, boyun ve dekolte toparlama ve gözenek sıkılaştırma gibi birçok cilt sorunu tedavisinde uygulanan ve başarılı sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir.

  Altın İğne Nasıl Yapılır?

  Altın İğne Tedavisi işlemine başlamadan önce, cilt yağ ve makyaj artığından arındırılarak temizlenir ve işleme hazır hale getirilir. İşlem öncesinde cilde anestezik krem uygulanarak, işlem sırasında oluşabilecek ağrı ve acı hissinin önüne geçilmiş olunur. Daha sonra radyofrekans cihazı ucuna takılan mikro boyutlardaki altın iğneler aracılığı ile cilt taranır.

  Altın iğnelerin cilt ile teması önceden ayarlanarak, iğnelerin hızlı bir şekilde cilde giriş çıkış yapması sağlanır. Bu sayede cilt altında istenen uyarım gerçekleştirilmiş, vücut kolajen ve elastin üretimini başlatmış olacaktır. Oldukça yüksek bir iletkenliğe sahip olan altın iğneler sayesinde, cilt altına yüksek enerji gönderimi sağlanmış olmaktadır. Altın İğne sonrasında cilt üzerinde hafif kızarıklık oluşabilmektedir. Oluşan kızarıklık işlemden 1-2 saat sonra geçerken, hasta sosyal yaşamına kolaylıkla dönebilmektedir.

  Altın İğne Tedavisi Seans Süresi ve Sayısı

  Kliniğimizde yapılan ücretsiz ön muayene sırasında, ciltte var olan soruna yönelik olarak tedavi yöntemi ve seans süresi belirlenmektedir. Genel olarak altın iğne tedavisi 3 seans ve 15 gün aralıklarla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Fakat seans süresi ve aralığı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Tedavinin etkileri ilk seans sonrasında belli olmaya başlarken, her seans sonunda başarı oranı giderek artmaktadır.

  Cilt sorunları için son yıllarda sıkça tercih edilen ve kliniğimizde uygulamış olduğumuz Altın İğne için, ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak, cilt analizi yaptırabilir ve tedavi planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Altın İğne Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Altın İğne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button