Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Alın Dolgusu

Alın Dolgusu

  Alın Dolgusu; Şekil ve simetri problemleri, hacim kayıpları, kırışıklık, derin çizgilenmeler ve daha çok çeşitli cilt problemlerinde uygulanan Alın Dolgusu alın bölgesindeki belirgin olan yatay çizgi halindeki derin cilt kırışıklıklarının giderilmesini sağlayan dolgu enjeksiyonu işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlamasının oluşturulması öncesinde merak edilen Alın Çizgisi Dolgusu Nasıl Yapılır? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Alın bölgesi mimik kaslarından ve kaş hareketlerinden fazla etkilenen bir bölgedir. Yaşlanma etkileri ve mimik hareketleri bir araya geldiğinde alın bölgesinde derin kırışıklıklar ve çizgiler ortaya çıkmaktadır. Cilt altı dokularındaki hacim kayıplarından kaynaklanan ve kaşlar yukarı kaldırılmadığında dahi belirgin olan bu alın çizgileri estetik problemlere yol açmakla birlikte kişinin yaşlı ve yorgun bir ifadede olmasına neden olmaktadır.

  Ciltte özellikle yüz bölgesinde en çok belirgin olan alın kırışıklıkları cerrahi cilt germe tedavileri ile giderilebildiği gibi ameliyatsız medikal estetik uygulamalarla da ortadan kaldırılmaktadır. Cildin kaybetmiş olduğu hacmin yeniden kazandırılmasını sağlayan Alın Dolgusu bir dermal enjeksiyon uygulaması olup; hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin etkinliği sayesinde daha çekici ve estetik ifade elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Alın Dolgusu

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile kaybedilen hacmi ve nemi yeniden kazandırarak alındaki kırışıklıkların azaltılmasını ve alın bölgesinin şekillendirilmesini sağlayan dolgu tedavisi öncesinde alın bölgesindeki cilt kalitesinin, kırışıklık derecesinin ve cilt altı dokularındaki hasarların değerlendirilmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz. Cilt analizi sonrasında alında kullanılacak dolgu dozu ve enjeksiyon bölgeleri belirlenerek yüz hattı için ideal planlama oluşturulmaktadır.

  Alın kırışıklıkları, alın çıkıklığı ve oval alın problemlerinde tercih edilerek burun ve göz ilişkisinde çekici ifade kazanılmasına yardımcı olan dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Alın Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Nazolabial Dolgu
  Nazolabial Dolgu, gülme çizgisi olarak bilinen ağız kenarındaki çizgilerin dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile giderildiği bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Alın Dolgusu Nedir?

  Alın bölgesinde yaşlanma ile kendini gösteren kırışıklıklarda, alın şekil bozukluklarında ve alın estetiğinin yeniden düzenlenmesinde tercih edilen Alın Dolgusu işlemi bir dermal enjeksiyon tedavisidir. İnce uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavide hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinden yararlanılmaktadır.

  Alın Dolgusu Nasıl Uygulanır?

  İşlem öncesinde cilt analizi ile elde edilen bulgular değerlendirilmektedir. Daha sonrasında alındaki şekil bozuklukları, cilt kırışıklıkları ve alnın göz ve burun arasındaki ilişki incelenmektedir. Bu incelemeler ve değerlendirmeler sonrasında enjeksiyon alanlarına karar verilmektedir.

  Gerekli değerlendirmelerin yapılmasının ardından cilt makyaj kalıntılarından ve kirden arındırılması için solüsyon ile temizlenmektedir. Cildin temizlenmesinin ardından alın bölgesine lokal anestezik krem sürülmektedir. 15 dakika gibi çok kısa bir süre beklenilmesi ve yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile enjeksiyon işlemine geçilmektedir.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi iğneler aracılığı ile cilt altına küçük dozlarda iletilmektedir. Cilt problemine ve alın bölgesinde istenilen estetiğe göre dolgu enjeksiyonu küçük dozlarda tekrarlanarak devam etmektedir. İstenilen sonucun elde edilmesi durumunda da işlem sonlandırılmaktadır.

  Alın Dolgusu Etki Süresi

  Tüm dolgu tedavilerinde olduğu gibi alın dolgusunun etki süresi bireysel özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte mimik kaslarının kullanım sıklığı, kullanılan doz miktarı ve enjeksiyon alanları da Alın Dolgusu etkinlik süresinde oldukça önemli faktörlerdir. Ancak yaklaşık 9 ila 18 ay boyunca etkisini sürdürmektedir. Tekrarlanabilir özellikte olması sebebi ile bu etkinlik süresi sonrasında işlem tekrarlanarak istenilen estetik görünüm yeniden kazanılabilmektedir.

  Alın Dolgusu Yan Etkileri Var Mıdır?

  Hyalüronik asit insan vücudunda yoğun miktarda bulunan bir elemandır. Yaşlanma ile birlikte ciltteki oranı azalmaktadır. Bu azalma sonucunda ciltteki nem, hacim ve canlılık etkisi de azalmaktadır. Alın Dolgusu işleminde kullanılan bu dolgu maddesi içeriğindeki hyalüronik asit ile cilt desteklenirken aynı anda mimik hareketlerine bağlı gelişen kırışıklıkların da derinleşmesi önlenmektedir. Bu nedenle oldukça güvenli bir işlemdir.

  Bir dermal enjeksiyon olması sebebi ile uygulama sonrasında iğne giriş bölgelerinde küçük odaklı kanamalar görülebilmektedir. Bu mikro kanamalar işlemden sonra görülmesi beklenen olası yan etkidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Alın Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button